Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Rozjetá zelená mašina. Van Gerwen jasným způsobem ovládl pátý večer Premier League

  Minulý týden v Exeteru, tento týden v Brightonu. Na místě mu nezáleží, brutální show rozpoutá kdekoliv. Poslední večery v Premier League mu neskutečně sedly, vyšlápl si na téměř každého hráče v soutěži a zdá se, že nachází svou starou formu. Pátý turnaj letošní ligy ovládl Nizozemec Michael van Gerwen po výhrách nad Jamesem Wadem, Joem Cullenem a Michaelem Smithem. Právě Smith skončil znovu, jak už je jeho tradicí, ve finále.

  Šipkařský den v Brightonu otevřela nepříjemná zpráva, současná světová dvojka Gerwyn Price totiž musela zrušit svou účast. Přivodila si drobné zranění ruky a přes silnou bolest, kterou prezentovala, mimo jiné i na svém Instagramu a Twitteru, nemohla do zápasů zasáhnout. Jeho soupeř Joe Cullen tak postoupil bez boje.

  Večer doslova „odpálil“ Michael Smith, jenž se dokázal oklepat z víkendové studené sprchy, a porazil Garyho Andersona přesvědčivě 6:1. Studenou sprchou myslíme pochopitelně jeho další prohrané major finále.

  Čtvrtfinálové bitvy poté ozdobila zejména přestřelka mezi Peterem Wrightem a Jonnym Claytonem. Došlo až na rozhodující jedenáctý leg, v němž nakonec rozhodl „The Ferret“ z Walesu. Wright sice hrál o více než deset bodů vyšší průměr, ale hraje se na legy a zavřené doubly. A v této statistice byl úspěšnější právě Clayton. Třetí zápas patřil těsně van Gerwenovi, přetlačil Wadea 6:5.

  Do semifinále už zasáhl Cullen, nicméně od zmíněného Nizozemce dostal silnou lekci. Michael trefil téměř každou šipku, kterou vzal do ruky. A i díky zavření 170 bodů postoupil do finále. Po jeho bok se zařadil jmenovec Smith, který si vyšlápl na Claytona.

  Finále nabídlo zvraty, i tak ale svítila zelená

  Rychlý brejk, rychlé vedení 3:0 na legy, rychlá cesta za výhrou. Nebo ne? Do velkého náskoku sice van Gerwen šel, nicméně Smith nedal kůži lacino. Padala jedna stoosmdesátka za druhou, „BullyBoy“ se dotáhl na rozdíl jediného legu. Jenže poté zaváhal na doublech, zbylo deset bodů a zelená mašina trestala.

  Van Gerwen zavřel 25 a kráčel si pro druhou výhru v Premier League v řadě. Angličan se snažil o dramatizaci, Nizozemci ale šlo jen těžko vzdorovat. Přestože Smith ještě čtvrtý leg udoloval, svou match dart v legu dalším už „MVG“ proměnil. Holanďan zvítězil podruhé v řadě a vede tabulku soutěže.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.