Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Rozjetá stolní tenistka Matelová řádí. Na světovém turnaji v Tunisu už je ve finále

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Obrovský úspěch zaznamenala stolní tenistka Hana Matelová na turnaji WTT Contender v Tunisu. Její cesta turnajem se nezastavila ani v semifinále, kde porazila evropskou jedničku Polcanovou a v sobotu ji čeká přímý souboj o nejcennější trofej.    

  Z pozice osmé nasazené hráčky dokázala Hana Matelová vyřadit cestou do finále už čtyři stolní tenistky. Díky nasazení nastoupila rovnou až ve třetím kole, kde bez problémů přehrála Švýcarku Moretovou 3:0 na sety. O kolo později ji čekala silná Švédka Kallbergová, se kterou svedla čtyři vyrovnané sety, ale ve třech z nich byla úspěšnější.

  V souboji o medaili narazila na Němku Ninu Mittelhamovou, se kterou prohrávala 1:2 na sety a byla pouhé dva míčky od vyřazení. Jenže zvládla dlouhou výměnu, při které ji pomohla i hrana stolu a v pátém setu už nezaváhala.

  V semifinále, které se hrálo už na čtyři vítězné sady, si dokonce vyšlápla na evropskou jedničku Sofii Polcanovou z Rakouska. Klíčový pro vývoj celého zápasu byla koncovka šestého setu, kterou česká jednička a vítězka nedávného MČR vyhrála 11:9.  

  Ve finále narazí na Xiaoxin Jang

  Finálové zápasy všech kategorií turnaje WTT Contender v severní Africe vyvrcholí v sobotu, kdy se představí také Matelové. Od 14 hodiny SEČ vyzve v souboji o zlatou medaili Xiaoxin Jang, která v semifinále přehrála nasazenou dvojku Adrianu Diazovou. Jang sice pochází z Číny, ale na mezinárodních akcích reprezentuje Monako.

  Ve výsledcích zanechali čeští stolní tenisté o něco menší stopu, protože žádný zástupce nepostoupil ve dvouhře ani mezi nejlepších 32 hráčů. Dařilo se jim však v deblu a celému světu ukázali, čeho jsou schopní. V jednom ze zápasů čtyřhry předvedl reprezentant Jiří Martinko neskutečnou parádu, kdy se při úderu otočil o 360 stupňů, a navíc tím získal cenný bod v koncovce.

  Společně s Tomášem Polanským nakonec dovedli utkání do vítězného konce a zajistili si postup do semifinále, ve kterém prohráli. I tak zaznamenali velký úspěch pro národní barvy a z dalekého Tunisu si odvezli bronzové medaile.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  MS ve st. tenise

  Mladý Švéd s hranatou pálkou ohromuje svět. Na MS v Houstonu už je ve čtvrtfinále

  Mistrovství světa ve stolním tenise, které se poprvé v historii koná v Americe, už zná kompletní složení čtvrtfinalistů ve dvouhře mužů i žen. Není mezi nimi ani jeden český zástupce, všichni vypadli už v úvodu.
  OH - Stolní tenis

  Čeští stolní tenisté jsou za Atlantikem. Brzy jim odstartuje mistrovství světa

  V dějišti blížícího se mistrovství světa jednotlivců ve stolním tenise už je celá česká výprava, která čítá čtyři členy. Mezi muži se představí Lubomír Jančařík a Tomáš Polanský, ženy budou zastupovat Hana Matelová a Kateřina Tomanovská.
  Jiří Vráblík

  Odložené mistrovství ve stolním tenise ovládl Vráblík. Mezi ženami vyčnívala Matelová

  Třídenní mistrovství České republiky ve stolním tenise, které bylo přeloženo kvůli koronaviru, je minulostí. Pro titul si mezi muži došel zkušený Jiří Vráblík, který ve finále porazil největší překvapení turnaje Šimona Bělíka.
  Stolní tenis

  Úžasná jízda českých stolních tenistů. Už jsou ve čtvrtfinále, na ME ještě neprohráli

  V rumunské Kluži na začátku týdne odstartovalo mistrovství Evropy družstev ve stolním tenise, kde startují také české týmy. Mužům se ve skupině dařilo a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále, ženy skončily druhé a do další fáze turnaje se neprobojovaly.
  Stolní tenis

  Nadvláda pokračuje. Stolní tenisté z Číny nemají na olympiádě konkurenci

  Pouze jedna jediná kategorie zbývá dohrát na olympijských hrách ve stolním tenise. Medaile jsou rozdané v kategoriích jednotlivců, smíšených čtyřher i družstev žen. V pátek, kdy soutěž družstev mužů nabídne poslední zápasy, se rozhodne o posledních cenných kovech.
  Pavel Širuček

  Sportovní tragédie. Širučka vyřadil pozitivní test, olympijský sen se rozplynul

  Už čtvrtý pozitivní test na covid-19 hlásí česká výprava na olympijských hrách v Tokiu. Dalším nakaženým je stolní tenista Pavel Širuček, který si tak první start na olympiádě v kariéře nepřipíše. Vzešlo to z pravidelného testování, které absolvují všichni sportovci.
  Reklama
  Reklama
  Reklama