Více
  13.2 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Ronaldovi arabské miliony nevoní. Největší nabídku ve fotbalové historii odmítl

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Má Cristiano Ronaldo své dny v Manchesteru United sečtené? Nebo ještě fanouškům na Old Trafford pár kousků ze svého umění předvede? Otázky, které se v současné době ve fotbalovém světě zmiňují snad nejčastěji. Portugalcovy nespokojenosti v Anglii chtěl využít bohatý klub ze Saudské Arábie, ani miliony ale Ronalda nepřesvědčily.

  Po ne zrovna povedené loňské sezoně nespokojenost Cristiana Ronalda v Manchesteru United graduje. Už není nejmladší a vidina toho, že nebude po dlouhých letech hrát milionářskou Ligu mistrů, fotbalistu drásá. Jeho agent Jorge Mendes už stihl obejít několik věhlasných klubů, ty ale Portugalce odmítly.

  Jmenovitě například Barcelona, Chelsea nebo Bayern Mnichov, kam by podle sportovního ředitele Olivera Kahna nezapadal do konceptu. O Ronalda ale zájem stále je, především na Blízkém východě. Nejmenovaný tým ze Saudské Arábie nabídl portugalskému kanonýrovi největší nabídku, která byla kdy ve fotbalových dějinách k vidění. Ronaldo by si vydělal na dalších několik životů.

  O kolik peněz přesně šlo? Z nabídky by vytěžil maximum také Manchester United, který by podle dostupných britských zdrojů dostal odstupné 30 milionů eur, což je o polovinu víc, než kolik zaplatili před rokem „Rudí ďáblové“ za Ronalda italskému Juventusu. To hlavní ale měla přinést výplata.

  Astronomická částka na stole

  Samotný Cristiano by z potenciálního transferu profitoval nejvíce. Arabové mu totiž nabídli neskutečných 250 milionů eur, které by si vydělal za dvouletý pobyt v klubu. V přepočtu na české koruny přesahuje částka 6,1 miliardu korun. Ti zdatnější v matematice si lehce spočítají, že jde o výplatu zhruba 250 milionů korun za jeden jediný měsíc.

  Ani to ale Ronalda k odchodu z Britských ostrovů do Saudské Arábie nepřesvědčilo. Nabídku měl odmítnou ve čtvrtek krátce po poledni. Co s ním bude dál? To zatím jisté není, faktem je jen to, že je nespokojený v United a dokonce s nimi nejel ani na turné po Asii a Austrálii, které probíhá v těchto dnech.

  Podle kouč Erika ten Haga jsou za tím rodinné problémy, většina fanoušků a fotbalové veřejnosti ale tuší, že pravda o rekordmanovi je úplně někde jinde.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS