20.8 C
    Pondělí 24. června 2024

Ronaldo překonal rekord Saúdské profesionální ligy s 35 góly za sezónu

Devětatřicetiletý portugalský útočník Cristiano Ronaldo vytvořil nový rekord v počtu vstřelených gólů v jedné sezóně Saúdské profesionální ligy.

Ronaldův double při vítězství Al-Nassru 4:2 nad Al-Ittihadem zvýšil jeho sezónní bilanci na úctyhodných 35 gólů. Překonal tak předchozí rekord Abderrazaka Hamdallaha ze sezóny 2018-19.

Marocký útočník Hamdallah, který v té době také hrál za Al-Nassr, se mohl alespoň trochu utěšit tím, že jeho sbírka přišla v pouhých 27 ligových zápasech. To je o čtyři méně než bývalá hvězda Manchesteru United a Realu Madrid. Od svého příchodu do Al-Nassr v lednu 2023 na základě volného přestupu z Manchesteru United nastřílel Ronaldo 64 gólů v 69 zápasech ve všech soutěžích.

Rekord i v počtu mezinárodních gólů

Ronaldo, jehož pokus z 10. minuty byl vyloučen pro ofsajd, vyrovnal rekord v prvním poločase. Pohlídal si dlouhý míč Mohammeda Al-Fatila a střelou do odkryté branky otevřel skóre v posledním zápase svého klubu. Dvacet minut po obnovení hry se portugalský hráč znovu dostal do gólové šance. Ale Suwailem Al-Menhali ho srazil k zemi a byl vyloučen.

Navzdory Ronaldovu střeleckému umění skončil Al-Nassr podruhé za sebou na druhém místě v tabulce, když za mistrem Al-Hilalem zaostal o 14 bodů. Udržel si však pohodlný 17bodový náskok před třetím Al-Ahli.

Ronaldo během své slavné 22leté kariéry, během níž působil ve Sportingu Lisabon, Manchesteru United, Realu Madrid a Juventusu, nastřílel neuvěřitelných 765 gólů. Kromě klubových úspěchů je také držitelem rekordu v počtu mezinárodních gólů, když ve 206 vystoupeních za Portugalsko nastřílel 128 branek.

Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal pole position ve Velké ceně Španělska

Lando Norris, pilot McLarenu, dosáhl své první pole position ve Formuli 1 po téměř třech letech, když v Barceloně porazil Maxe Verstappena. Norris popsal své kolo na pole position při Velké ceně Španělska jako "umělecké dílo".

Divoká remíza s Gruzií. Český tým postrádal důraznost

Patrik Schick svým gólem zrušil v Hamburku vedení Gruzie z první půle, kdy z penalty proměnil Georges Mikautadze. Oba týmy si tak připsaly první bod ve skupině F. Česko po prohře s Portugalskem potřebovalo kýžené vítězství. Podle mnohých se zdá, že bude remízy ještě litovat.