25.2 C
    Sobota 27. července 2024

Ronaldo překonal rekord Saúdské profesionální ligy s 35 góly za sezónu

Devětatřicetiletý portugalský útočník Cristiano Ronaldo vytvořil nový rekord v počtu vstřelených gólů v jedné sezóně Saúdské profesionální ligy.

Ronaldův double při vítězství Al-Nassru 4:2 nad Al-Ittihadem zvýšil jeho sezónní bilanci na úctyhodných 35 gólů. Překonal tak předchozí rekord Abderrazaka Hamdallaha ze sezóny 2018-19.

Marocký útočník Hamdallah, který v té době také hrál za Al-Nassr, se mohl alespoň trochu utěšit tím, že jeho sbírka přišla v pouhých 27 ligových zápasech. To je o čtyři méně než bývalá hvězda Manchesteru United a Realu Madrid. Od svého příchodu do Al-Nassr v lednu 2023 na základě volného přestupu z Manchesteru United nastřílel Ronaldo 64 gólů v 69 zápasech ve všech soutěžích.

Rekord i v počtu mezinárodních gólů

Ronaldo, jehož pokus z 10. minuty byl vyloučen pro ofsajd, vyrovnal rekord v prvním poločase. Pohlídal si dlouhý míč Mohammeda Al-Fatila a střelou do odkryté branky otevřel skóre v posledním zápase svého klubu. Dvacet minut po obnovení hry se portugalský hráč znovu dostal do gólové šance. Ale Suwailem Al-Menhali ho srazil k zemi a byl vyloučen.

Navzdory Ronaldovu střeleckému umění skončil Al-Nassr podruhé za sebou na druhém místě v tabulce, když za mistrem Al-Hilalem zaostal o 14 bodů. Udržel si však pohodlný 17bodový náskok před třetím Al-Ahli.

Ronaldo během své slavné 22leté kariéry, během níž působil ve Sportingu Lisabon, Manchesteru United, Realu Madrid a Juventusu, nastřílel neuvěřitelných 765 gólů. Kromě klubových úspěchů je také držitelem rekordu v počtu mezinárodních gólů, když ve 206 vystoupeních za Portugalsko nastřílel 128 branek.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.