FotbalRonaldo opět spasil United, Chelsea přejela Malmö. První body v Lize mistrů...

Ronaldo opět spasil United, Chelsea přejela Malmö. První body v Lize mistrů má i Barca

Úterní a středeční sportovní večery mají jen jediný možný program. A to boje v milionářské Lize mistrů. Do akce se včera dostaly další týmy, mezi kterými vyčnívala třeba Chelsea, ale i Juventus, Bayern, Barcelona či Manchester United. Poslední jmenovaný po půli prohrával, nakonec však zkompletoval úžasný obrat.

Když včera večer vcházeli na trávník fotbalisté „Rudých ďáblů“ a Atalanty Bergamo, většina fanoušků měla o výsledku jasno. Italský celek trápí marodka, naopak United chyběl pouze stoper Varane. Po prvních 45 minutách ale o 2 góly vedl celek z Apeninského poloostrova.

První poločas? To byly ofenzivní hody. Síť se však vlnila pouze za domácím gólmanem Davidem De Geou. „O půli jsem hráčům připomínal, že nesmíme připustit, abychom dostali třetí gól. Byl jsem si jistý, že pak zápas vyhrajeme,“ hlásil po utkání kouč Solskjaer.

To se jeho svěřencům povedlo. Obrat nastartoval Rashford, po něm pálil kapitán Maguire. Střelce třetího gólu už pak asi nemusíme ani představovat. O výhře United a posunu na první místo skupiny F rozhodl svým 137. gólem v Lize mistrů portugalský snajpr Cristiano Ronaldo.

„Byl jsem hned za ním a celou dobu jsem ho sledoval. Jeho výskok, jeho načasování, to bylo prostě perfektní. Předvádí nám to každý den na tréninku, stejně jako v zápasech, kdy to nejvíc potřebujeme,“ žasl po utkání kapitán Maguire.

  • Manchester United vs. Atalanta 3:2 (0:2). Góly: Rashford, Maguire, Ronaldo – Pasalič, Demiral

Premiérovou výhru si připsala Barcelona

Katalánskému gigantovi svítila po dvou zápas v tabulce Ligy mistrů nula. Nevyšlo to pro Bayernu, pak ani proti Benfice, do třetice ale Barcelona konečně vyhrála. A to tím nejtěsnějším rozdílem nad Dynamem Kyjev. Prokletí prolomil už v první půli Pique.

Další zápas skupiny E měli pod taktovkou hráči Bayernu, kteří přejeli portugalskou Benficu a nasázeli jí hned čtyři góly. Kromě dvougólového Saného vyčníval opět také Robert Lewandowski. Ten už má na kontě po třech zápasech pět přesných zásahů.

  • Barcelona vs. Dynamo Kyjev 1:0 (1:0). Gól: Pique
  • Benfica vs. Bayern 0:4 (0:0). Góly: 2x Sané, Lewandowski, vlastní

Chelsea, Juve, Salcburk

Ani další zápasy třetího hracího kola Ligy mistrů nenudili. Na domácím stadionu zářili hráči Salcburku, venku se naopak dařilo Chelsea a Juventusu. Úřadující šampioni z Londýna nadělovali hráčům Malmö a na domácím pažitu byli velice spokojení.

Chelsea ale musí zkousnout i hořkou pilulku v podobě čekání na milník. Kdyby dala ještě jeden gól, bude jich mít v milionářské Lize mistrů na kontě už 500, teď ale musí ještě čekat. I tak je ve skupině druhá za Juve a za obhajobou kráčí bez větších problémů.

Dařilo se i Salcburku, který doma proti Wolfsburgu sice nebyl favoritem, nakonec ale přesvědčivě vyhrál o dva góly. Ve skupině mají Rakušané mistry Francie z Lille, silnou Sevillu a německé „Vlky“. Jsou to ale oni, kdo zatím vedou skupinu.

Nejčtenější tento týden

Bejlek zvládla vstup do turnaje v Aténách a zahraje si o čtvrtfinále

Sára Bejlek zvládla první překážku na turnaji WTA v Aténách. Česká tenistka přehrála v úvodním kole Slovenku Viktórii Morvayovou 6:0 a 7:5. Po jednoznačném prvním setu ale musela ve druhé sadě otáčet nepříznivý vývoj. O postup mezi nejlepší osmičku si nyní zahraje proti talentované Rakušance Lilli Tagger.

Před letní pauzou se láme sezona F1. Belgie a Maďarsko mohou změnit boj o titul i budoucnost Verstappena

Dva závody, které mohou výrazně ovlivnit zbytek sezony F1. Velké ceny Belgie a Maďarska uzavřou první polovinu mistrovství světa před tradiční letní přestávkou. Ve středu pozornosti bude nejen souboj o titul mezi jezdci Mercedesu, ale také budoucnost Maxe Verstappena, návrat Ferrari do špičky či očekávané technické novinky Aston Martinu.

Krutá zpráva po porážce. Šipkař Danny Noppert zveřejnil nenávistné útoky od fanoušků sázek

Porážka na turnaji European Darts Open pro něj znamenala konec sportovních nadějí, tím ale nepříjemnosti neskončily. Nizozemský šipkař Danny Noppert po vyřazení od Sebastiana Bialeckého zveřejnil šokující zprávy, které mu začaly chodit na sociálních sítích. Jeden z útočníků zašel tak daleko, že zneužil bolestivou rodinnou tragédii, s níž se Noppert vyrovnává dodnes.

Sinner obhájil titul ve Wimbledonu a přidal pátý grandslam

Jannik Sinner znovu ovládl Wimbledon. Ve finále porazil Alexandera Zvereva po čtyřsetové bitvě 6:7, 7:6, 6:3 a 6:4. Italská světová jednička získala první grandslamový titul v sezoně a celkově pátý. Zároveň se zařadila mezi hráče, kteří dokázali na londýnské trávě obhájit triumf.

Vémola se vrací do klece a ve Frankfurtu vyzve Vosgröneho

Karlos Vémola se po více než roce vrací k profesionálním zápasům. Česká legenda MMA nastoupí 26. září na stadionu Deutsche Bank Park ve Frankfurtu, kde ji v domluvené váze do 89 kilogramů čeká neporažený německý bojovník Frédéric Vosgröne. Organizace očekává jeden z největších turnajů své historie před bezmála 60 tisíci fanoušky.

Van der Poel vyhrál devátou etapu Tour de France

Mathieu van der Poel ovládl devátou etapu Tour de France po úspěšném úniku a ve spurtu čtyřčlenné skupiny si připsal třetí etapové vítězství v kariéře. Kvůli vysokým teplotám organizátoři zkrátili trasu na 154,6 kilometru. Žlutý trikot uhájil Tadej Pogačar, zatímco Mathias Vacek po náročném dni výrazně klesl průběžným pořadím.

Salač v Německu předvedl stíhací jízdu a skončil sedmý

Filip Salač napravil nepovedenou kvalifikaci výborným výkonem v závodě Moto2 na Sachsenringu. Český jezdec se z patnáctého místa na startu posunul až na sedmou příčku a posedmé za sebou skončil v elitní desítce. V průběžném pořadí mistrovství světa si navíc udržel osmé místo.

České finále Wimbledonu ovládla Linda Nosková

Linda Nosková získala první grandslamový titul v kariéře. Ve finále Wimbledonu porazila Karolínu Muchovou 6:2, 5:7 a 6:3. Český tenis tak ovládl ženskou dvouhru v All England Clubu potřetí za poslední čtyři roky.

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama