10.2 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Ronaldo je stále při chuti, dvěma zásahy přispěl k vydrancování Lucemburska

Fotbalisté Portugalska uštědřili výběru Lucemburska solidní debakl, použijeme-li tenisovou terminologii, tak se Cristiano Ronaldo a spol. postarali o kanára. Zmíněná megastar si na svém oblíbeném soupeři smlsla dvěma góly, mezi střelce se zapsali i Joao Félix, Bernardo Silva, Otavio a Leao.

Cristiano Ronaldo otevřel klání již v 9. minutě. Ikonický forvard s číslem sedm, jenž momentálně působí v saúdskoarabském klubu Al-Nassr Rijád, využil důrazné práce Mendese před brankou a doklepl do sítě odražený míč.

Na 2:0 pro Portugalsko pak zvyšoval o šest minut později Joao Félix. Bernardo Silva načechral ukázkový centr na zadní tyč a třiadvacetiletému rodákovi z Viseu stačilo míč hlavou poslat proti pohybu golmana Morise. Třetí trefu pak Silva obstaral sám, jemu připravil centr na hlavičku Palhinha.

Ve 31. minutě se reprezentantům jednoho z nejmenších suverénních států Evropy dýchalo ještě hůře, opět totiž skóroval do jejich sítě CR7. Záložník Bruno Fernandes vybídl Ronalda ke střele z úrovně penalty a hvězdný Portugalec v zakončení nechyboval. Levačkou zvýšil na 4:0.

Osmatřicetiletá legenda posunula rekord v počtu vstřelených branek v mezistátních zápasech, nyní jich má na kontě 122. Cristiano Ronaldo navíc dal Lucembursku v jedenácti vzájemných zápasech jedenáct gólů. Tím tak udělal ze svěřenců kouče Holtze první reprezentaci, které nadělil dvouciferný počet branek.

Finální direkt od střídajících

Ústředními postavami závěru utkání pak byli střídající Otavio s Leaoem. První jmenovaný naskočil na pažit v 75. minutě a po necelých dvou minutách už slavil branku. Mladík s číslem šestnáct se prosadil po vzoru Joao Félixe a Bernarda Silvy hlavou umístěnou proti pohybu brankáře domácího mužstva.

Druhý střídající mladík Rafael Leao, jenž působí v italském AC Milán, dostal v 85. minutě gólovou nabídku přímo na zlatém podnose. Odpískanou penaltou ale pohrdl, směr střely brankář Moris vystihl a merunu letící ze značky pokutového kopu vyrazil mimo tři tyče své svatyně.

Leao ale nakonec trestuhodně zahranou „pětku“ napravil. V 88. minutě si z obránců Lucemburska udělal slalom, s balonem prošel z levé strany hrací plochy až přibližně na střed vápna a poté zavěsil přízemní ránou na bližší tyč.

Portugalsko vyhrálo 6:0 a vede tabulku skupiny J se šesti body a skóre 10:0.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.