Více
  22.4 C
  Czech
  Úterý 25. června 2024

  Ronaldo je idiot, blázen a nemocný člověk. Prezident Realu na uniklé nahrávce haní superhvězdu

  Cristiano Ronaldo je celosvětově vnímán jako jeden z nejlepších fotbalistů. Většina odborníků, komentátorů i laické veřejnosti na něj pěje chválu, velebí jeho umění, vnímá jeho obětavost a profesionální přístup a mluví o něm v superlativech. Jenže prezident Realu Madrid Florentino Pérez tyto názory rozhodně nesdílí. Alespoň dle uniklé nahrávky z roku 2012, kde o něm mluví jako o rozmazleném bláznovi a idiotovi. A haní i další osobnosti „Bílého baletu“.

  Tento týden zveřejnil španělský deník El Confidencial tajnou nahrávku z roku 2012, na které si prezident Realu Florentino Pérez nebere servítky a hodně drsně šije do fotbalových osobností v čele s Ronaldem, trenérem José Mourinhem a Raúlem.

  Na Ronaldovi nenechal nit suchou

  „Je to blázen. Ten chlap je idiot, nemocný člověk,“ řekl Florentino Pérez o portugalské hvězdě a urážel i jeho agenta Jorgeho Mendese stejně jako tehdejšího manažera Realu Josého Mourinha. Zároveň se pustil i do obránce Fabia Coentraa. Všichni jsou stejně jako Ronaldo Portugalci.

  Cristiano Ronaldo strávil v Madridu v letech 2009 až 2018 devět sezon, během nichž nastřílel 450 gólů a dovedl klub ke čtyřem titulům v Lize mistrů.

  „Ty si myslíš, že ten chlap je normální, ale on normální není, jinak by nedělal všechny ty věci, co dělá. Poslední nesmysl, který udělal, viděl celý svět. Proč myslíš, že dělá takovou hloupost,“ ptal se na nahrávce Pérez.

  Rozmazlení chlapi s velkým egem a navíc neovladatelní

  „Ten jeho agent Mendes neovládá ani Cristiana a stejně tak neovládá Mourinha. Jsou to chlapi s hrozným egem, oba jsou rozmazlení a nevidí realitu,“ řekl Pérez.

  Pérezovy poznámky o Ronaldovi vyšly najevo jen pár dní poté, co unikla další nahrávka. V té pro změnu útočil na madridské legendy Raúla a Ikera Casillase.

  Pérez obviňuje Raúla za jeho negativní přístup. „Raúl zničil Real a Casillas je ztroskotanec,“ hřmí Pérez.

  Přitom kdo jen trochu sleduje evropský fotbal, tak ví, že Raúl je druhým nejlepším střelcem Realu Madrid za Ronaldem, zatímco Casillas je všeobecně považován za vůbec nejlepšího brankáře klubu.

  Obdivované a lidmi velebené hvězdy si srdce velkého šéfa nezískaly

  „Casillas není standardní brankář Realu Madrid. Není a nikdy nebyl,“ řekl Pérez. „Byl to náš velký neúspěch. Problém je, že ho lidé zbožňují, milují, mluví s ním, tolik ho brání. Je jedním z velkých madridských podvodníků. Druhý je Raúl. Dva největší podvodníci v Madridu,“ soptí Pérez.

  „Raúl je špatný člověk. Myslí si, že Madrid je jeho. Všechno jen zneužívá pro svůj vlastní prospěch. On a jeho agent mohou za to, že se Madridu nedaří,“ dodal Pérez.

  Pérez vše předal právníkům

  V prohlášení na internetových stránkách Realu Madrid Pérez na uniklé nahrávky reagoval, že věc je nyní v rukou jeho právníků.

  „Zveřejněné citace byly součástí rozhovorů, které tajně nahrál pan José Antonio Abellan, který se snaží nahrávky prodat už mnoho let, ale bez úspěchu,“ řekl Pérez, který nechápe, proč má někdo motivaci podobné věci zveřejňovat skoro po deseti letech.

  „Překvapuje mě, že je vydalo nakladatelství El Confidencial, navzdory času, který uplynul. Jsou to izolované citace, které byly součástí rozhovorů a byly vytrženy z širšího kontextu, ve kterém byly učiněny,“ má jasno Pérez.

  Sledujte nás na sítích

  Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal pole position ve Velké ceně Španělska

  Lando Norris, pilot McLarenu, dosáhl své první pole position ve Formuli 1 po téměř třech letech, když v Barceloně porazil Maxe Verstappena. Norris popsal své kolo na pole position při Velké ceně Španělska jako "umělecké dílo".

  Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal pole position ve Velké ceně Španělska

  Lando Norris, pilot McLarenu, dosáhl své první pole position ve Formuli 1 po téměř třech letech, když v Barceloně porazil Maxe Verstappena. Norris popsal své kolo na pole position při Velké ceně Španělska jako "umělecké dílo".