Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Reprezentační útočník Kuchta se vrací do české ligy. Oblékat bude dres pražské Sparty

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Těsně před prvním přípravným utkáním na novou sezonu představila Sparta Praha velkou posilu. Z ruského Lokomotivu Moskva získala na roční hostování s opcí útočníka Jana Kuchtu, který nedávno zářil v reprezentačním dresu.     

  Letní přestupové okno v nejvyšší české soutěži přináší velice zajímavé přesuny. Po odchodu Adama Hložka do Bayeru Leverkusen bude pozornost zaměřena na dalšího reprezentačního útočníka Jana Kuchtu, který se dohodl na spolupráci s pražskou Spartou.

  Jedná se o velice pikantní záležitost. Pětadvacetiletý Jan Kuchta si angažmá v ruském klubu vystřílel ve Slavii, za kterou v sezoně 2020/21 nasázel hned patnáct branek, a právě s Adamem Hložkem se stali nejlepšími střelci soutěže.

  O příchodu zpátky do Edenu údajně také jednal, ovšem na dalším působení se dohodl u úhlavního rivala. Za hostování by Sparta měla zaplatit milion eur, za případnou opci další čtyři. Jan Kuchta by se také měl stát nejlépe placeným hráčem týmu.  

  Už osmý klub ve FORTUNA:LIZE

  „Těším se na vizi, se kterou chce jít Sparta do další sezony. S většinou hráčů v týmu se znám, třeba s Kubou Peškem jsme spolu kromě nároďáku hráli také v Liberci,“ řekl na úvod v rozhovoru pro klubovou televizi.

  V ruské nejvyšší soutěži tak zatím odehrál jenom deset utkání, ve kterých vstřelil tři branky a připsal si jednu asistenci. O návratu do Čech se spekulovalo delší dobu, vliv na jednání bezpochyby měl i válečný konflikt na Ukrajině.

  Ve FORTUNA:LIZE se poprvé objevil už v osmnácti letech a dohromady zatím nastoupil do 110 utkání. Vystřídal hned sedm klubů, takže Sparta pro něho bude již osmým. Dva ročníky strávil v dresu Bohemians Praha, jeden přidal v Teplicích, na Slovácku a v Liberci.

  Nejvíce toho odehrál za Slavii Praha, se kterou také oslavil jeden ligový titul. Už nyní je jasné, že se stane jedním z nejvíce sledovaných hráčů v soutěži.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS