25.2 C
    Pátek 26. července 2024

Reparát úspěšný jen napůl. Češi se Švýcary remizovali, v nájezdech se blýskl Hrubec

Druhý zápas na olympijských hrách v Pekingu má za sebou český národní hokejový tým. Blamáž s Dánskem chtěli Češi odčinit v souboji se Švýcarskem, i tentokrát měl ale výkon k ideálu daleko. Vítězství z toho sice bylo, v obraně jistý švýcarský tým ale kapituloval až po samostatných nájezdech.

Olympijský turnaj v ledním hokeji se zatím nevyvíjí podle představ. Na úvod český nároďák nestačil poprvé ve své historii v základní hrací době na Dánsko, teď mu dělali problém také hráči Švýcarska. Nad těmi Češi vedli, po inkasovaném gólu ale znovu udeřit nedokázali. Rozhodly až nájezdy.

Český tým prostřílel k vedení už po čtyřech minutách Smejkal, bohužel pro něj a jeho kolegy ale bylo za pár dalších minut srovnáno. Přesilové hry využil Haas, který se v utkání nakonec zapsal na střeleckou listinu po 60 minutách jako poslední. Víc se toho z gólového hlediska nestalo.

Druhý souboj České republiky pod pěti kruhy nerozhodla rána Hyka, která mířila těsně vedle, šance neskončily brankou ani v prodloužení. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, které naštěstí pro český tým dopadly výborně. Činil se zejména brankář Hrubec.

Gólový půst v celé skupině

Gólman Omsku zatím v národním dresu vychytal během své kariéry jen jednu jedinou výhru, teď na olympiádě se ale zodpovědnosti nezalekl a připsal si triumf číslo dva. Hrubek vynulovat všech pět střelců Švýcarska, Krejčí jeden ze čtyř českých pokusů proměnil a bylo hotovo.

„Jsem za to moc rádi. Prolomili jsme sérii proher a odehráli jsme dobrý zápas. Cítili jsme se líp,“ popsal své pocity po zápase Šimon Hrubec. Jeho tým příliš času na odpočinek nemá, už zítra se totiž Češi utkají v poslední bitvě skupiny B s Ruskem, které zatím vede.

Rusové dnes nad ránem porazili Dánsko výsledkem 2:0 a na olympiádě tak mají po dvou zápasech šest bodů a skóre 3:0. Už zítra budou chtít ruskou sérii narušit a dát všem jasně najevo, že odepisovat je se nevyplácí. Hrát se bude ve 14:10.

Olympijské hry – hokej muži, skupina B:

• Dánsko vs. Rusko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). Góly: Karnauchov, Semyonov.
    • Česko vs. Švýcarsko 2:1 po náj. (1:1, 0:0, 0:0). Góly: Smejkal – Haas, rozhodující nájezd Krejčí.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.