Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Reparát úspěšný jen napůl. Češi se Švýcary remizovali, v nájezdech se blýskl Hrubec

  Druhý zápas na olympijských hrách v Pekingu má za sebou český národní hokejový tým. Blamáž s Dánskem chtěli Češi odčinit v souboji se Švýcarskem, i tentokrát měl ale výkon k ideálu daleko. Vítězství z toho sice bylo, v obraně jistý švýcarský tým ale kapituloval až po samostatných nájezdech.

  Olympijský turnaj v ledním hokeji se zatím nevyvíjí podle představ. Na úvod český nároďák nestačil poprvé ve své historii v základní hrací době na Dánsko, teď mu dělali problém také hráči Švýcarska. Nad těmi Češi vedli, po inkasovaném gólu ale znovu udeřit nedokázali. Rozhodly až nájezdy.

  Český tým prostřílel k vedení už po čtyřech minutách Smejkal, bohužel pro něj a jeho kolegy ale bylo za pár dalších minut srovnáno. Přesilové hry využil Haas, který se v utkání nakonec zapsal na střeleckou listinu po 60 minutách jako poslední. Víc se toho z gólového hlediska nestalo.

  Druhý souboj České republiky pod pěti kruhy nerozhodla rána Hyka, která mířila těsně vedle, šance neskončily brankou ani v prodloužení. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, které naštěstí pro český tým dopadly výborně. Činil se zejména brankář Hrubec.

  Gólový půst v celé skupině

  Gólman Omsku zatím v národním dresu vychytal během své kariéry jen jednu jedinou výhru, teď na olympiádě se ale zodpovědnosti nezalekl a připsal si triumf číslo dva. Hrubek vynulovat všech pět střelců Švýcarska, Krejčí jeden ze čtyř českých pokusů proměnil a bylo hotovo.

  „Jsem za to moc rádi. Prolomili jsme sérii proher a odehráli jsme dobrý zápas. Cítili jsme se líp,“ popsal své pocity po zápase Šimon Hrubec. Jeho tým příliš času na odpočinek nemá, už zítra se totiž Češi utkají v poslední bitvě skupiny B s Ruskem, které zatím vede.

  Rusové dnes nad ránem porazili Dánsko výsledkem 2:0 a na olympiádě tak mají po dvou zápasech šest bodů a skóre 3:0. Už zítra budou chtít ruskou sérii narušit a dát všem jasně najevo, že odepisovat je se nevyplácí. Hrát se bude ve 14:10.

  Olympijské hry – hokej muži, skupina B:

  • Dánsko vs. Rusko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). Góly: Karnauchov, Semyonov.
  • Česko vs. Švýcarsko 2:1 po náj. (1:1, 0:0, 0:0). Góly: Smejkal – Haas, rozhodující nájezd Krejčí.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.