Více
  19.1 C
  Czech
  Úterý 25. června 2024

  Rekordman Wright ovládl fenomenální skotské derby, finálový boj svede se Smithem

  Dvě skotské legendy zazářily v semifinále šipkařského MS. Peter Wright svedl ohromující bitvu se svým dlouholetým přítelem Garym Andersonem, fanoušci byli svědky rekordu v počtu maximálních náhozů za jeden zápas MS a dočkali se téměř nevídaných průměrů. A to ještě Wright málem zavřel na devět šipek. Druhé semifinále ovládl Michael Smith, když si poradil s Jamesem Wadem poměrem 6:3.

  Fantazie, fantazie a ještě jednou fantazie. Pokud stále existuje někdo, kdo by byl zastáncem tvrzení, že šipky jsou nudný a nezajímavý sport, měl by se podívat na semifinálovou bitvu Garyho Andersona s Peterem Wrightem. Emoce, vysoké závěry, jedna stoosmdesátka za druhou, krádeže podání i pokus o „devítku“. To vše přinesl souboj dvou šipkařských veteránů.

  Peterovi se podařil úvod zápasu, rychle vedl 3:0, čímž Garyho mírně zaskočil. „The Flying Scotsman“ ale nedal kůži lacino a nenápadně Wrighta, který mimochodem v šestém setu netrefil double 12 na devítišipkové zavření, dotahoval. Duel dospěl do stavu 5:4.

  „Snakebite“ však přidával pod kotel, dokázal v nejvhodnějším možném okamžiku zavřít 116 bodů, a Andersona tak porazit 6:4 na sety. Před poraženým Skotem se však sluší sklonit, Gary bojoval velice srdnatě až do konce. Ale na Wrighta, jehož průměr na tři šipky převyšoval 104 bodů, to dnes nestačilo.

  Skotští showmani předvedli na stagi v londýnské Alexandra Palace jednoduše nezapomenutelné výkony, které nakonec „Snakebite“ okořenil rekordem v počtu hozených 180 v jediném zápase. Celkem jich zaznamenal 24, rekord doposud držel symbolicky právě Anderson, jenž během finále v roce 2017 trefil 22 maxim.

  Smith přetlačil dalšího velikána a bude hrát o titul

  Druhý semifinalista vzešel z derby ryze anglického. James Wade, dá se říci veterán, čelil síle Michaela Smithe. A že to byla síla pořádná. Michael Smith šel do rychlého vedení, dařilo se mu trefovat důležité doubly a nepříliš přesného Wadea trestat krádežemi podání. „Bully Boy“ navíc zaznamenal šestnáct maximálních náhozů, James jen pět.

  Nyní již pátý hráč světa Michael Smith držel 45% úspěšnost na zavírání a klíčovým zavřením 72 přes double 12 šel do vedení 5:1 na sety. A to už se jen tak lehce neotáčí, hrajete-li na šest vítězných setů.

  „The Machine“ sice snížil na 3:5, neboť dokázal vyčarovat například checkout 160 bodů, nicméně Michael kráčel sebevědomě za postupem a nechtěl si jej nechat vzít. Zápas nakonec dotáhl do konce a zahraje se své druhé finále na mistrovství světa v životě. Tentokrát jej však nebude čekat Michael Van Gerwen, jako v roce 2019, nýbrž zmiňovaný Peter Wright.

  Finále proběhne v pondělí 3. ledna, úvodní set by měl být rozehrán cca ve 21:15.

  Sledujte nás na sítích

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.