Více
  1.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Rekordman Wright ovládl fenomenální skotské derby, finálový boj svede se Smithem

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dvě skotské legendy zazářily v semifinále šipkařského MS. Peter Wright svedl ohromující bitvu se svým dlouholetým přítelem Garym Andersonem, fanoušci byli svědky rekordu v počtu maximálních náhozů za jeden zápas MS a dočkali se téměř nevídaných průměrů. A to ještě Wright málem zavřel na devět šipek. Druhé semifinále ovládl Michael Smith, když si poradil s Jamesem Wadem poměrem 6:3.

  Fantazie, fantazie a ještě jednou fantazie. Pokud stále existuje někdo, kdo by byl zastáncem tvrzení, že šipky jsou nudný a nezajímavý sport, měl by se podívat na semifinálovou bitvu Garyho Andersona s Peterem Wrightem. Emoce, vysoké závěry, jedna stoosmdesátka za druhou, krádeže podání i pokus o „devítku“. To vše přinesl souboj dvou šipkařských veteránů.

  Peterovi se podařil úvod zápasu, rychle vedl 3:0, čímž Garyho mírně zaskočil. „The Flying Scotsman“ ale nedal kůži lacino a nenápadně Wrighta, který mimochodem v šestém setu netrefil double 12 na devítišipkové zavření, dotahoval. Duel dospěl do stavu 5:4.

  „Snakebite“ však přidával pod kotel, dokázal v nejvhodnějším možném okamžiku zavřít 116 bodů, a Andersona tak porazit 6:4 na sety. Před poraženým Skotem se však sluší sklonit, Gary bojoval velice srdnatě až do konce. Ale na Wrighta, jehož průměr na tři šipky převyšoval 104 bodů, to dnes nestačilo.

  Skotští showmani předvedli na stagi v londýnské Alexandra Palace jednoduše nezapomenutelné výkony, které nakonec „Snakebite“ okořenil rekordem v počtu hozených 180 v jediném zápase. Celkem jich zaznamenal 24, rekord doposud držel symbolicky právě Anderson, jenž během finále v roce 2017 trefil 22 maxim.

  Smith přetlačil dalšího velikána a bude hrát o titul

  Druhý semifinalista vzešel z derby ryze anglického. James Wade, dá se říci veterán, čelil síle Michaela Smithe. A že to byla síla pořádná. Michael Smith šel do rychlého vedení, dařilo se mu trefovat důležité doubly a nepříliš přesného Wadea trestat krádežemi podání. „Bully Boy“ navíc zaznamenal šestnáct maximálních náhozů, James jen pět.

  Nyní již pátý hráč světa Michael Smith držel 45% úspěšnost na zavírání a klíčovým zavřením 72 přes double 12 šel do vedení 5:1 na sety. A to už se jen tak lehce neotáčí, hrajete-li na šest vítězných setů.

  „The Machine“ sice snížil na 3:5, neboť dokázal vyčarovat například checkout 160 bodů, nicméně Michael kráčel sebevědomě za postupem a nechtěl si jej nechat vzít. Zápas nakonec dotáhl do konce a zahraje se své druhé finále na mistrovství světa v životě. Tentokrát jej však nebude čekat Michael Van Gerwen, jako v roce 2019, nýbrž zmiňovaný Peter Wright.

  Finále proběhne v pondělí 3. ledna, úvodní set by měl být rozehrán cca ve 21:15.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Michael Van Gerwen

  Van Gerwen konečně v akci? Za týden startuje první šipkařský major turnaj roku 2022

  Mistrovství světa ovládl podobně jako před dvěma lety Peter Wright, nyní nastal čas na obhajobu vyhraných peněz i na navazujícím major turnaji. Jsou tu The Masters! Klasický turnaj pro 24 nejlepších hráčů světa, na kterém bývají k vidění naprosto nebeské šipky. Do akce by se mohl navíc dostat i po svých covidových potížích Dave Chisnall nebo legendární Michael Van Gerwen.
  Karel Sedláček

  Nevyšlo to. Na šipkařské Q-School neuspěl žádný Čech, Sedláček přišel o kartu

  České šipky bude tento rok na té nejvyšší světové scéně reprezentovat pravidelně pouze Adam Gawlas. Jeho krajané totiž na Q-School neuspěli, domů se vrací bez karty profesionálního šipkaře, a nemohou se tak účastnit všech turnajů pod hlavičkou PDC. Úspěšná nebyla během kvalifikace ani jedna z žen v britské části, Sherrocková i Ashtonová vyšly naprázdno.
  Karel Sedláček

  Boj o karty začíná. Šipkařské kvalifikace se účastní několik hvězd, nechybí Sherrocková ani Sedláček

  Mistrovství světa skončilo a nejbližší major turnaj se odehraje až na konci ledna. Zdá se, že si profesionální šipky dávají měsíční pauzu. Pravdou je však pravý opak! Nejdůležitější část sezony pro mnohé hráče i diváky začíná právě 9. ledna. Je tady Q-School!
  Peter Wright

  Wright znovu usedá na šipkařský trůn. Po úžasném finále zbyly Smithovi oči pro pláč

  Dva roky uběhly jako voda a pohár mistra světa zvedá nad hlavu opět skotský showman Peter Wright. Ve finále největšího šipkařského šampionátu přetlačil ve dvanácti setech srdnatě bojujícího Michaela Smithe, jenž měl vysněný titul z major turnaje již po několikáté na dosah, podobně jako v minulosti však končí jen a pouze druhý. „Snakebite“ bere 15 milionů korun a upevňuje si pozici druhého nejlepšího hráče planety.
  Michael Smith

  Ani „devítka“ nepomohla. Mistr světa Price pohořel na šipkách fantastického Smithe a na MS končí

  Naprosto nevídané. Fascinující. Čtvrtfinálový den na mistrovství světa v šipkách přinesl mnoho emocí a nejednou zvedal diváky ze sedaček. Všichni šipkařští nadšenci dnes byli obohaceni o devítišipkové zavření i konec mistra světa v turnaji. Favorizovaní Wright, Anderson i Wade postoupili. Jen Price svůj duel nezvládl. Sluší se však říci, že to vše byly bitva jako hrom!
  Luke Humphries

  Anglická bitva mladé krve pro Humphriese, s turnajem se rozloučil favorit Cross

  Čtvrtfinále připraveno. Poslední šipky roku 2021 přinesly postup Callana Rydze přes Alana Soutara, Petera Wrighta přes Ryana Searla i Jamese Wadea přes Martijna Kleermakera. Nicméně ty nejzajímavější souboje svedli mladíčci Chris Dobey s Lukem Humphriesem a zkušení veteráni Gary Anderson s Robem Crossem.
  Reklama
  Reklama
  Reklama