Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Rekordman Ogier ovládl Mexickou rallye a posunul se do čela šampionátu

  Francouz Sébastien Ogier vyhrál posedmé v kariéře Mexickou rallye. Triumfoval před Belgičanem Neuvillem. I když Francouz odjel jen dva ze tří dosavadních závodů, oba vyhrál a vede průběžné pořadí.

  Sébastien Ogier potvrdil, jak se mu v Mexiku daří a proč má místní tratě tak rád. Po celý závodní víkend se vyhýbal problémům a spolehlivou a rychlou jízdou triumfoval.

  Své rekordní osmé prvenství v Mexiku uhájil o 27 sekund před druhým Belgičanem Thierry Neuvillem a třetím Velšanem Elfynem Evansem, které dělily jen čtyři desetiny sekundy.

  Od rána jsme měli v plánu vzít to zlehka a nepodstupovat žádná rizika, abychom neudělali defekt. Ani na Power Stage jsme nechtěli jít do žádného rizika a jet slušně. Nakonec je z toho výhra a dobré bonusové body,“ shrnul 39letý Francouz.

  Osminásobnému mistru světa pomohly i problémy soupeřů. První den měl velké trable Estonec Ott Tänak, přesto po velké stíhací jízdě bral alespoň deváté místo.

  Druhý den odstoupil z prvního místa finský pilot Esapekka Lappi, ze hry ho vyřadila havárie. Cesta k výhře se tak uvolnila Ogierovi.

  Za ním se sváděl boj o každou sekundu. Evansovi uškodil drobný defekt, kvůli kterému musel v některých částech závodu přibrzdit. I proto nakonec druhý skončil Neuville.

  Dělal jsem, co se dalo. Na nejdelší erzetě jsem se musel vyhýbat několika psům a také velkým kamenům. Celý víkend jsme byli na limitu a ke konci to bylo opravdu vyčerpávající. Druhé místo bereme, řekl belgický jezdec.

  I když Ogier startoval jen na dvou ze tří dosavadních závodů (ve Švédsku nezávodil), vede pilot Toyoty průběžné pořadí šampionátu a to o tři body před Neuvillem. Třetí je úřadující mistr světa Fin Rovanperä, který bral v Mexiku čtvrtou příčku.

  Těsně za body v celkovém pořadí skončil v závodě Čech Martin Prokop, patřila mu jedenáctá pozice. V kategorii WRC2 však skončil pátý.

  Souboje v Mexiku byly třetí zastávkou světového šampionátu v rallye. Ten další se pojede v Chorvatsku od 20. do 23. dubna. Pro letošní sezonu je novinkou, že se vůbec poprvé v historii pojede WRC rallye i v České republice. Na konci října zde bude začínat Středoevropská rallye, a protože to bude předposlední podnik, může jít pořád o hodně.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.