Více
  14.7 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Reklama na hokej. Parádní bitvu svedlo Colorado s Tampou Bay, mluví se o zápase roku

  Těžko uvěřitelné kličky, parádní góly, skvostné teče, kombinace do odkryté branky, přihrávky o mantinely, obětavost, emoce a vynikající zákroky. To vše viděli diváci v Denveru během duelu Colorada s Tampou Bay. Naprosto strhující show přes noc obletěla hokejový svět, akce, které zápas zdobily, se jen tak nevidí. Šťastnějším mužstvem bylo po šedesáti minutách hry Colorado, zvítězilo těsně 3:2.

  První třetinu souboje odšpuntovali ve třetí minutě Avalanche. Tampa udělala chybu v rozehrávce, čehož využil Makar, který pálil na branku. Kotouč Vasilevski srazil do rohu kluziště, nicméně domácí se zvládli na jeden dotek znovu dostat ke střele. Toews namazal Rantanenovi, Fin pálil z modré čáry a hrdinou se stal Gabriel Landeskog. Ten puk ve veliké rychlosti při bruslení pozadu dokázal tečovat do sítě hostí.

  Domácí se radovali o chvíli později znovu. Po nepovedené střele Lightning vystartovali dopředu Kadri s Toewsem, první jmenovaný podržel černý kousek gumy na své čepeli, Toews si mezitím zbruslil k pravé tyčce Vasilevskiho branky a po luxusní přihrávce od Kadriho puk nasměřoval přesně pod břevno hostující svatyně. Dva nula.

  Snížení se dočkala Tampa Bay o čtyři minuty později. A nutno podotknout, že gólová akce Kučerova s Pointem by se měla bezpodmínečně zapsat do hokejové učebnice brejkových situací. Vše začalo u vlastní branky. Český obránce Rutta poslal kotouč Pointovi, ten předal svému ruskému spoluhráči a Nikita nabíral rychlost.

  Ačkoli to zní neuvěřitelně, Kučerov na sebe navázal všech pět domácích hokejistů, poslal přihrávku Braydenu Pointovi, a tím tak chytře získal podstatný čas. Kanaďan na křídle vytáhl Kuempera z branky, našel na vzdálenější tyči již připraveného Kučerova a ten puk lehce doklepl do sítě. Tato fenomenální akce proběhla v nesmírné rychlosti, hráči Colorada jen zmateně koukali kolem sebe…

  Souboj eskaloval v závěru, Avalanche podržel golman Kuemper

  O třetí branku domácích se zasloužil Valeri Nichushkin. Spolu s Makarem unikl obraně Tampy a s gigantickým přehledem vymetl růžek svatyně Lightning. Hosté odpověděli téměř identicky, to když asistent na první trefu „blesků“ Point dokázal kličkou trefit šibenici domácí branky.

  Během napínavé bitvy zakročil několikrát v klíčový moment domácí maskovaný strážce Darcy Kuemper. Vychytal v obrovské šanci například Stamkose či samém závěru zápasu Kučerova, a je tak jedním z hlavních strůjců spektakulárního vítězství. Colorado porazilo Tampu Bay 3:2, neopakovatelný zápas je již teď zapsán do historie NHL.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.