FotbalReklama na fotbal vítěze nepoznala, Chelsea však doma s Liverpoolem svedla strhující...

Reklama na fotbal vítěze nepoznala, Chelsea však doma s Liverpoolem svedla strhující bitvu

Nový rok začal snad tím nejlepším možným způsobem. Fotbalová Premier League bavila hned na několika stadionech, nejvíce vyčníval souboj velikánů. Londýnská Chelsea přivítala Liverpool. Padly krásné čtyři branky, tu nejvýstavnější předvedl Mateo Kovačič. Spíše levou než pravou nohou však do roku 2022 vstoupil Arsenal, jenž si vykopal vlastní hrob a slibně rozehrané klání se Citizens nakonec prohrál.

Stamford Bridge, Londýn. Vše připraveno na první zápas roku 2022, na legendární stadion míří „The Reds“. Fotbalová veřejnost ale neměla od duelu přehnaná očekávání, neboť Chelsea trápí rozsáhlá marodka a Liverpool zase zažívá šňůru nevydařených zápasů. Na lavičce hostí navíc chybí kvůli covidu lodivod Jürgen Klopp.

Oko fanouška však zaplesalo. Duel odstartovali lépe hosté, nejprve trestal chybu Trevoha Chalobaha Sadio Mané, druhý gól pak přidal rozený střelec a jeden z nejlepších hráčů současnosti Mohamed Salah. Po vynikajícím pasu od Alexandera-Arnolda se dostal do úniku po pravé straně hřiště a chytře zakončil na přední tyč.

„Blues“ ale snížili, do poločasu dokonce vyrovnali. Luxusní projektil vyslal po standartní situaci na branku Liverpoolu Mateo Kovačič a trefil se naprosto ideálně k pravé tyči svatyně hostí. O druhý gól londýnského celku se pak postaral precizním zásahem na vzdálenější tyčku Pulišič.

Po poločase se již skóre nezměnilo, nicméně diváci sledovali celých 90 minut velmi atraktivní fotbal. Parádičky, kličky, akce, výstavní skórování i skvělá atmosféra. To vše tento duel měl. Jediným zklamáním může být snad jen fakt, že bod je málo. Na čelo tabulky, na které chtějí dosáhnout, se remízou nedotáhnou.

Arsenal si podráží vlastní nohy? Nic nového!

Na Emirates Stadium cestoval lídr Premier League z Manchesteru. Tým Citizens. Tým, jenž byl před tímto kláním v pozici velkého favorita. „Kanonýři“ se však giganta v modrobílém nezalekli a zvládli jít v první půli do vedení. Trefil se Saka. Díky perfektnímu a organizovanému výkonu se šlo do kabin za lehce překvapivého stavu 1:0 pro domácí.

Druhý poločas ale přeměnil londýnskou pohádku na horor. Nejprve se nechal za nesportovní chování a následný faul vyloučit obránce Gabriel, City zvládli proměnit sporně nařízený pokutový kop a za vyrovnaného stavu šli do přesilovky.

Tu pak zužitkoval v nastavení druhého poločasu Rodri a Arsenalu zbyly oči pro pláč. Vynikající první půle, hrozivá druhá, body žádné. V dalším zápase mohou tento doslova poloviční výkon odčinit proti Liverpoolu v EFL Cupu.

Výsledky 21. kola Premier League:

  • Chelsea – Liverpool 2:2 (2:2)
  • Brentford – Aston Villa 2:1 (1:1)
  • Everton – Brighton 2:3 (0:2)
  • Leeds – Burnley 3:1 (1:0)
  • Crystal Palace – West Ham 2:3 (0:3)
  • Watford – Tottenham 0:1 (0:0)
  • Arsenal – Manchester City 1:2 (1:0)
  • Manchester United – Wolves (Dohrává se 3. ledna od 18:30h)

Nejčtenější tento týden

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama