4.3 C
Czech
Úterý 31. března 2026
FotbalReds v lize padli s outsiderem. Naštvaný Klopp označil sudí za mikrovlnky

Reds v lize padli s outsiderem. Naštvaný Klopp označil sudí za mikrovlnky

Liverpool nevstoupil do nového kalendářního roku správnou nohou. Hned v prvním zápase roku 2023 padl na hřišti Brentfordu a postaral se o překvapení. Místo posunu na pohárové příčky se Reds potácí v tabulce Premier League na šestém místě a kouč Klopp zuří. Po prohře se pustil do rozhodčích.

Šestí místo Premier League rozhodně není ničím, s čím by mohli být fanoušci, vedení, hráči a trenérský štáb Liverpoolu spokojení. Reds se v posledních měsících nedaří podle představ a start roku 2023 to jasně dokazuje. Porážka s Brentfordem 1:3 v předehrávce 19. kola rozzuřila mnohé, v první řadě ale německého trenéra Jürgena Kloppa.

Ten po zápase nešetřil kritikou, místo svých hráčů se ale opřel hlavně do rozhodčích. Podle něj předcházel třetí brance outsidera faul na Nabyho Keitu a Ibrahimu Konatého. „Třetí gól by neměl platit, to je jednoduché. Pokus o diskuzi s rozhodčími je jako snažit se mluvit s mikrovlnnou troubou,“ zuřil po zápase bývalý kouč Mohuče nebo Dortmundu.

Podle něj nejsou hrubky rozhodčích ničím ojedinělým. „Je to s nimi opravdu těžké. VAR se schovává za frázi ‚není jasné a zřejmé‘. Rozhodčí to musí vysvětlit. Před sezonou jsme měli schůzku, ale najednou je vše jinak. Ne, neočekávám pískání v náš prospěch. Ale existuje důvod, proč je Brentford tak úspěšný v útočných částech hřiště a ne v obranných. Některé zákroky se v poli pískají, ale v pokutovém území už ne,“ doplnil trenér.

Na Liverpoolu je deka

Restart po mistrovství světa je zatím z pohledu Reds ne zrovna úspěšný. Dvě výhry nad Leicesterem a Aston Villou, ale také dvě prohry. Nejprve v poháru s Manchesterem City, teď s Brentfordem, který Liverpoolu v tabulce anglické nejvyšší soutěže šlape na paty. Problémů ve hře se nachází více než dost.

Tím nejzásadnějším je ale nasazení a fyzičnost. Brentford přehrál soupeře v bojovnosti. „Brentford si mohl diktovat hru, protože se podle toho pískalo. Jdou opravdu na hranici možností se všemi tělesnými kontakty. Bojovali jsme, ale byla to mnohem více hra, kterou chtěli oni, než to, co jsme chtěli my,“ myslí si Klopp.

Nejčtenější tento týden

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama