-7.1 C
Czech
Čtvrtek 8. ledna 2026
Tenis“Rebel” Paire předvedl velkou parádu a postoupil. Fanoušci za ním tentokrát stáli

“Rebel” Paire předvedl velkou parádu a postoupil. Fanoušci za ním tentokrát stáli

Na okruhu ATP pokračují turnaje na evropské půdě. Jedním z nich je už tradiční podnik ve švýcarském Gstaadu, kde se v prvním kole představil také Francouz Benoit Paire. Za hlasité podpory svých fanoušků postoupil dál a všechny přítomné bavil. Něco takového už dlouho nezažil.  

21 zápasů a pouze šest výher. Letošní sezona stejně jako ta předchozí nezastihla francouzského tenistu Benoita Paireho v dobré formě. V drtivé většině případů vypadl hned v úvodním kole a kritika se na něho snášela ze všech stran.  

Všemu ještě přidal svými výroky v dubnu, kdy se ještě většina turnajů odehrávala bez diváků. „Přijet na turnaj a rychle prohrát. To je nejlepší, co mohu udělat,“ pronesl tehdy a dodal, že shrábne peníze za odměny a v poklidu odcestuje na další podnik.

Kromě pořadatelů pak začal brnkat na nervy i fanouškům, kteří se vrátili na tribuny. Na slavném Wimbledonu vypadl v prvním kole s Argentincem Schwartzmanem a za stavu 0:2 na sety a 0:5 na gamy se rozhodl poslední hru odchodit.

To se samozřejmě nelíbilo divákům ani rozhodčímu, který mu udělal varování za nesportovní chování. Kromě bučení a pískání si ještě od jednoho fanouška vyslechl, že mrhá časem všech zúčastněných.

Na podniku v Gstaadu, kde začala hlavní fáze v pondělí, se však překvapivě snažil. Výrazně mu k tomu pomohl hlouček jeho příznivců, kteří vyvolávali jeho jméno a dokázali ho vyburcovat k velice dobrému výkonu.

Nádherný volej hned po servisu

Výsledkem byla poměrně hladká výhra nad slovenským tenistou Jozefem Kovalíkem 2:0 na sety. Šestý nasazený hráč na turnaji předváděl velice dobrý výkon a k tomu přidal několik parádních úderů.

Jeden takový se mu povedl hned po servisu a opravdu stál za to. Po podání zamířil na síť, zahrál volej, který vyletěl vysoko do vzduchu, jenže měl velkou zpětnou rotaci, a nakonec se zatočil zpátky na jeho stranu, takže soupeř neměl šanci míček nijak zasáhnout.

I tento moment pomohl francouzskému tenistovi k postupu do dalšího kola, ve kterém vyzve vítěze z duelu Tallon Griekspoor – Juan Londero.   

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Neymar prodloužil smlouvu se Santosem. Ve hře je místo na mistrovství světa

Brazilský útočník Neymar prodloužil smlouvu se Santosem do konce roku 2026 a jasně tím naznačil, jaký je jeho další cíl. Po návratu do mateřského klubu chce definitivně překonat vleklé zdravotní problémy, znovu se dostat do herního tempa a přesvědčit trenéra reprezentace, že si zaslouží místo v kádru Brazílie pro nadcházející mistrovství světa.

Pastrňák se posunul na druhé místo mezi českými střelci NHL

David Pastrňák znovu ukázal, jak výjimečný střelec je. V Seattlu dal dva góly a v historické české tabulce se posunul na druhé místo. Na kontě má už 410 branek, předstihl Patrika Eliáše a před sebou vidí už jen Jaromíra Jágra. Boston ale zápas nezvládl a odjel s porážkou 4:7.

Fabio Wardley chce Tysona Furyho. O titul WBO se popere klidně hned

Držitel světového titulu organizace WBO v těžké váze Fabio Wardley prohlásil, že by byl „extrémně nadšený“, kdyby mohl obhajovat mistrovský pás proti Tysonu Furymu. Reagoval tak na Furyho nedávné oznámení, že v roce 2026 plánuje návrat do profesionálního ringu. Sedmatřicetiletý boxer navíc Wardleyho sám zmínil na sociálních sítích mezi možnými soupeři, čímž okamžitě rozvířil spekulace.

Prokop vybojoval na Dakaru druhé místo ve třetí etapě a drží se druhý i celkově

Martin Prokop na Dakaru vystřihl životní jízdu. Ve třetí etapě dojel druhý a stejnou pozici si drží i v celkové klasifikaci. Na nového lídra Mitcha Guthrieho ztrácí jen 26 sekund. V kamionech se na druhé místo průběžného pořadí posunul obhájce prvenství Martin Macík, nejrychlejším Čechem dne byl Aleš Loprais.

Rulík poslal na olympiádu jádro mistrů světa a věří v další pražský příběh

Radim Rulík zveřejnil nominaci českých hokejistů pro olympijský turnaj v Miláně. Do pětadvacítky zařadil 19 šampionů z mistrovství světa 2024 v Praze a opřel se i o řadu posil z NHL. Kouč přiznal, že chce navázat na zlatý turnaj doma, jen bez výhody tribun. Brankáři podle něj začínají na stejné čáře.

Stříbrná dvacítka po finále se Švédskem odjíždí se vztyčenou hlavou

Česká dvacítka prohrála ve finále mistrovství světa se Švédskem 2:4, přesto si z turnaje odváží další medaili a znovu potvrdila, že patří mezi světovou elitu. V závěru sahala po zázraku, když při hře bez brankáře dvakrát udeřila a na chvíli rozkývala i švédskou jistotu. Vedle týmového úspěchu přišla i výrazná individuální razítka, Vojtěch Čihař získal historicky první české ocenění pro nejužitečnějšího hráče šampionátu.

Tyson Fury se znovu vrací z důchodu. Návrat plánuje na rok 2026

Bývalý mistr světa v těžké váze Tyson Fury opět změnil názor. Kontroverzní Brit oznámil, že se v roce 2026 vrátí do profesionálního boxu, čímž ukončil další, a jak se ukazuje jen dočasnou, kapitolu své sportovní penze.

Novak Djokovič odstoupil z turnaje v Adelaide

Světová tenisová jednička Novak Djokovič se rozhodla vynechat generálku na Australian Open v Adelaide. Srbský rekordman oznámil, že zatím není po fyzické stránce připraven vrátit se do soutěžního kolotoče a chce se plně soustředit na start prvního grandslamu sezony v Melbourne.

Loprais ztratil vedení mezi kamiony na Dakaru a Macík drží třetí místo

Druhá etapa Rallye Dakar zamíchala pořadím v kamionech. Aleš Loprais přišel o průběžné vedení a klesl na čtvrtou příčku. Martin Macík zůstává po dvou dnech třetí. Do čela se posunul Nizozemec Mitchel van den Brink. Mezi auty vede Násir Attíja a český pilot Martin Prokop spadl na 12. místo, na motorce pokračuje Martin Michek patnáctý.

Vyhazov pro Rubena Amorima. Manchester United odvolal hlavního trenéra

Konec Rubena Amorima v Manchesteru United přišel rychle a bez okolků. Emotivní výstup po remíze v Leedsu byl poslední kapkou v dlouhodobě napjatém vztahu mezi trenérem a vedením klubu. Éra, která měla přinést nový směr, skončila dalším otazníkem nad tím, kam se United vlastně ubírají.

Dom Taylor má stopku. Zákaz všech turnajů PDC a odebrané prize money po pozitivním testu

Anglický šipkař Dom Taylor dostal zákaz startu na všech akcích pořádaných organizacemi PDC poté, co neuspěl při antidopingové kontrole. Disciplinární autorita Darts Regulation Authority (DRA) zároveň potvrdila, že Taylorovi bylo odebráno finanční ocenění z mistrovství světa.

Novak Djokovič se definitivně distancoval od hráčské unie, kterou pomáhal založit

Srbská tenisová legenda Novak Djokovič oznámila, že se „zcela stahuje“ z Profesionální tenisové asociace hráčů (Professional Tennis Players Association, PTPA), kterou v roce 2021 spoluzaložil. Jako hlavní důvody uvedl dlouhodobé pochybnosti o transparentnosti, způsobu řízení organizace a o tom, jak byly navenek prezentovány jeho názory i role.

Lehečka vstoupil do Brisbane výhrou nad Macháčem, Bejlek slaví postup v Aucklandu

Jiří Lehečka zvládl v Brisbane český souboj s Tomášem Macháčem a na úvod obhajoby titulu vyhrál po třech setech. V ženské části turnaje na poslední chvíli odstoupila Karolína Plíšková, kterou trápí lýtko. V Aucklandu naopak rozjela sezonu vítězně Sára Bejlek, která přehrála Pannu Udvardyovou a jde na nasazenou trojku Ivu Jovic.

Česká dvacítka zlomila Kanadu a zahraje si o zlato

Čeští hokejisté do 20 let porazili v semifinále mistrovství světa v St. Paulu Kanadu 6:4. O rozhodnutí se postaral v čase 58:46 Tomáš Poletín, pojistku do prázdné branky přidal 26 sekund před koncem Vojtěch Čihař, který dal v utkání dvě branky. Finále proti Švédsku začne v noci na úterý ve 2:30 SEČ, Kanaďané si zahrají o bronz s Finskem od 22:30 SEČ.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama