Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Ratcliffe zpochybňuje rozhodnutí Manchesteru o přestupech, jako potenciálního manažera vidí Zidana

  Menšinový vlastník Manchesteru United, Sir Jim Ratcliffe, údajně vyjádřil své rozpaky nad rozhodnutím klubu neusilovat o vysoce ceněného hráče, kterého loni podepsali jeho rivalové.

  Ratcliffe, zakladatel společnosti INEOS, nedávno dokončil akvizici 28% podílu v klubu a převzal veškeré fotbalové operace.

  Ratcliffe již zahájil restrukturalizaci Rudých ďáblů. Do funkce generálního ředitele jmenoval Omara Berradu a na pozici sportovního ředitele se zaměřil na Dana Ashwortha. To je součástí strategické revize činnosti United po letech údajného špatného hospodaření rodiny Glazerů.

  Klub v současné době vytipovává letní přestupové cíle v období, které by mělo být klíčové v historii United. Tým pod vedením Erika ten Haga v této sezóně vážně zasáhla dlouhodobá zranění. Kvůli nim je ohrožena jeho kvalifikace do příští sezóny Ligy mistrů.

  Klíčoví hráči jako Luke Shaw, Tyrell Malacia a Aaron Wan-Bissaka jsou kvůli zraněním mimo hru. Takže jediným trvale fit obráncem je Diogo Dalot. Podle 90Min jsou šéfové INEOS obdivovateli obránce Newcastlu United Tina Livramenta a ptají se, proč o něj United neusilovali už loni. Livramento, který po sestupu Southamptonu do nižší soutěže odešel do Newcastlu za 32 milionů liber, zanechal v St. James‘ Parku dobrý dojem. V této sezoně nastoupil ve všech soutěžích k 28 utkáním.

  Mladší hráči jako investice

  INEOS se domnívá, že United by se měli zaměřit na získávání mladších hráčů jako na dlouhodobou investici. A to i přesto, že počáteční náklady jsou vysoké. Livramentova univerzálnost při hře na obou křídlech by mohla být pro tým v této sezóně přínosem.

  Tváří v tvář těmto výzvám zůstává Ten Hag optimistou. Před středečním střetnutím pátého kola FA Cupu s Nottinghamem Forest prohlásil: „Musíme ukázat charakter. Vím, že můžeme být nejlepší v okamžiku, kdy se nacházíme v takové nepříznivé situaci, když zůstaneme pohromadě.“

  Mezitím se objevily zprávy, že Ratcliffe uvažuje o Zinedinu Zidanovi, bývalém manažerovi Realu Madrid, jako o potenciální náhradě za ten Haga, pokud by se INEOS rozhodl pro změnu na manažerském postu.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno