Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Rána pro světový fotbal. FIFA má vyloučit jistého účastníka z MS v Kataru kvůli podvodu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Většina týmů už se kvalifikovala, ty poslední ještě čekají barážové zápasy. Listina týmů, které si zahrají na mistrovství světa v Kataru bude za pár dní kompletní, dost možná ale dojde ke změnám. FIFA zvažuje vyloučení Ekvádoru, za který prý hrál v kvalifikaci podvodník. Obránce Castillo se měl narodit v Kolumbii a používat falešné doklady.

  Vrcholem letošního fotbalového roku bude světový šampionát v Kataru. Hrát se bude v neobvyklém období, léto tentokrát vystřídá zima. Mistrovství bude mít řadu „nej“, to hlavní se ale samozřejmě odehraje na hřišti. 30 týmů ze 32 už se nemůže dočkat, jednomu ale hrozí, že může roztrhat letenky.

  Ekvádor se dostal do základní skupiny díky povedené kvalifikaci. Až za ním figurovaly týmy jako Peru nebo Chile. Právě druhý jmenovaný ale poslal na FIFA stížnost. Podle jeho vedení hrál v kvalifikaci v dresu Ekvádoru obránce, který v něm neměl absolutně co dělat. Jedna se má o Byrona Castilla, který prý používá falešné dokumenty.

  Podle Chilanů se nenarodil v roce 1998 v Ekvádoru, ale už o tři roky dříve v Kolumbii. Používat má falešný pas, ale také rodný list. Castillo zasáhl do osmi zápasu, a pokud se zvěsti potvrdí, měly by být všechny kontumovány. Deník Mundo Deportivo už má jasno, přesně tohle se podle něj stane.

  „Chilský fotbal má stoprocentní jistotu, že došlo k hrubému porušení pravidel spáchaném hráčem (Byronem Castillem). Nemáme sebemenších pochyb, že podle dokumentů, které máme k dispozici, je Kolumbijcem,“ myslí si právník Eduardo Carlezzo zastupující chilský fotbal. „Ekvádorský matriční úřad potvrdil, že jeho dokumenty neexistují. A pokud neexistují, tak jsou ty jeho falešné,“ dodal.

  Tabulka by se mohla měnit

  Pokud se vše potvrdí a FIFA zakročí, měl by být představen verdikt v následujících dnech. Výrazně by se totiž změnila podoba tabulky jihoamerické části kvalifikace. Čtvrtý Ekvádor by skončil, místo něj by hrálo ve skupině s Nizozemskem, Senegalem a Katarem původně páté Peru. To se mělo porvat o místenku na mistrovství už příští týden s Austrálií v baráži.

  Do té by nově putovalo Chile, které sice bylo až sedmé, po kontumačních výhrách by ale vystoupalo. Není žádným překvapením, že právě tato země vše iniciovala. Barážový zápas o postup na MS, ve kterém bude jistě hrát Austrálie, přemožitel Spojených arabských emirátů, je v plánu na pondělí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS