Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Radost z triumfu, smutek z Ukrajiny. Je hrozné, co se děje, ví vítězka švýcarského sjezdu Ledecká

  Když už nic, tak alespoň sport. Jeden z nejoblíbenějších zábavních prvků lidské společnosti se dnes z pohledu České republiky postaral o další krásný moment. První závod ve sjezdu po návratu z Pekingu totiž vyhrála Ester Ledecká. Ve švýcarské Crans Montaně neměla konkurenci a připsala si druhé vítězství v této disciplíně v kariéře.

  Olympijská vítězka z paralelního slalomu na snowboardu už na olympijských hrách prokázala, že se na sněhu dost možná i narodila. Vítězí na prkně, jde jí to ale i na lyžích, což už během své profesionální dráhy mnohokrát potvrdila. A v podobném rytmu pokračuje i dál, třeba v Crans Montaně.

  Na nějaký lepší výsledek to ale zpočátku nevypadalo. Ledecká v trénincích na sjezd propadla, nejprve skončila padesátá, poté si pozici o deset míst vylepšila. „Byly to nejhorší tréninky, které jsem kdy zajela,“ zlobila se česká závodnice, která se ještě před pár dny léčila se zraněním v dolní části těla způsobeným před slalomovou fází olympijské kombinace.

  Ledecká se ale dokázala dát do kupy a nakonec i přes všechny trampoty dojet na ten nejvyšší stupínek. Češka měla náskok 21 setin sekundy před Ragnhild Mowinckelovou z Norska, bronzová Cornelian Hütterová z Rakouska ztratila na Ledeckou 42 setin.

  „Naposledy jsem tady skončila v sítích, takže jsem nadšená, že jsem tentokrát dojela celá, což je lepší, a jsem šťastná, že je z toho první místo,“ byla ráda Ledecká. Spokojeností v cíli hýřil také tatínek Janek a maminka Zuzana. Ledecká vyhrála závod Světového poháru potřetí v kariéře.

  Všudypřítomná situace na Ukrajině

  Ani Ester Ledecká se nepohybuje mimo hlavní dění a sleduje situaci na Ukrajině. Válečný stav odsuzuje, sama proti němu ale bohužel bojovat nemůže. Boje by česká lyžařka nejraději viděla pouze na sportovištích a sjezdovkách.

  „Strašně bych si přála, aby boje probíhaly jen na sportovištích a na sjezdovkách. Je hrozné, co se teď děje. Nejsem v pozici, v níž bych to mohla nějak ovlivnit. Doufám, že lidé, kteří to ovlivnit dokážou, to udělají. Samozřejmě jsem pro mír,“ řekla po závodě agentuře, která ji zastupuje.

  Krásná věc do nehezké doby. Tak nějak působí zlatá medaile Ledecká v kontrastu s válkou na Ukrajině. Paráda, Ester!

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.