0.4 C
Czech
Středa 26. listopadu 2025
FotbalPrvní výhra a rovnou v derby. Hráli jsme ku**a dobrý fotbal, radoval...

První výhra a rovnou v derby. Hráli jsme ku**a dobrý fotbal, radoval se kouč United

Porážka doma s Brightonem, pak výprask na půdě Brentfordu. S Manchesterem United to po prvních dvou kolech anglické Premier League nevypadalo dobře. A aby toho nebylo málo, v dalším zápase ho čekalo derby s Liverpoolem. Výsledek? Nad očekávání dobrý. Rudí ďáblové vyhráli první zápas v nové sezoně, rivala porazili 2:1.

Dva bídné zápasy, v tom třetím nenáviděný Liverpool. Před výkopem pondělní dohrávky Premier League to s Manchesterem United nevypadalo vůbec dobře. Jenomže světe div se, United do tabulky připsali první tři body a poprvé v nové sezoně a pod koučem Erikem ten Hagem vyhráli soutěžní zápas.

Spekulovalo se o tom, že nazlobení fanoušci dokonce zápas s Reds vynechají, černé scénáře se ale nakonec nenaplnily. Napěchovaný Old Trafford po nezdarech hned v 16. minutě nevěřil svým očím, vedení dal outsiderovi po povedené akci Jadon Sancho a United odcházeli do kabiny s vedením 1:0. Skvělou práci odváděla také obrana, která likvidovala šance hostů až u brankové čáry.

Druhý poločas? Podobně slušný, Manchester navýšil vedení v 53. minutě díky Rashfordovi, který pláchl obraně a nekompromisně zakončil. Liverpool jako by byl opařený horkou vodou a nevěděl, jak zápas zvrátit. Pokusil se o to devět minut před koncem Salah, jeho gól byl ale nakonec tím úplně posledním.

Lehká vulgarita na tiskovce

Kouč Erik ten Hag se rozhodl pro zápas s Liverpoolem o změny v sestavě, které se vyplatily. Jen na lavičce zůstal kapitán Harry Maguire, kterého dokonale zastoupil ve dvojici s Martínezem francouzský stoper Varane, zápas sledoval velkou většinu času jen od postranní lajny také Cristiano Ronaldo.

„Hráli jsme ku**a dobrý fotbal,“ vtipkoval na tiskové konferenci holandský kouč, který s United poprvé vyhrál mistrovské utkání. ​„Můžeme se bavit o technických aspektech hry, ale vše je o přístupu. Nyní jste mohli vidět, že přístup tam byl. Stejně jako komunikace a bojovný duch. Sami vidíte, co tým dokáže,“ doplnil bývalý kouč Ajaxu.

United se díky prvním třem bodů posunuli v tabulce Premier League na 14. místo před West Ham, Leicester, Wolves, Everton, Bournemouth a dokonce i Liverpool, který v nové sezoně ještě nevyhrál. Dvě remízy stačí Reds jen na 16. příčku.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Chelsea po výhře nad Barcelonou znovu otevřela jednání o přestupu Mika Maignana

Chelsea po výhře nad Barcelonou znovu otevírá jednání o možném příchodu brankáře Mika Maignana. Podle dostupných informací klub okamžitě obnovil kontakt s jeho zástupci, protože hráč nechce prodloužit smlouvu v AC Milán. Londýnský klub se o Maignana zajímal už v létě, ale tehdy neuspěl se dvěma nabídkami. Nyní se situace mění a Chelsea zkoumá možnost přestupu v zimě nebo v létě, kdy může francouzský gólman odejít jako volný hráč.

Scholes viní Slota z pádu Liverpoolu

Liverpool řeší nejhorší období od loňského titulu. Kritika sílí a Paul Scholes tvrdí, že kořeny současného propadu sahají až k loňskému květnu, kdy Arne Slot odletěl slavit do Ibizy. Podle něj trenér ztratil koncentraci dřív než tým a klub teď platí cenu.

Faksa pomohl Dallasu dvěma asistencemi k vysoké výhře v Edmontonu

Radek Faksa prožil povedenou noc. Český útočník přidal dvě asistence a podílel se na výhře Dallasu 8:3 na ledě Edmontonu. Stars rozhodli už v první třetině, kterou ovládli 4:0. Výrazně se prosadil také Wyatt Johnston, který vstřelil jeden gól a na další tři přihrál.

Reynolds řešil bouřlivé hovory z Wrexhamu

Wrexham prožil další rušný rok nejen na hřišti, ale i v zákulisí. Hollywoodští majitelé Ryan Reynolds a Rob Mac čelili emotivním telefonátům hráčů, kteří se potýkali s vlastními příběhy i tlakem dokumentu Welcome to Wrexham. Dva různé momenty, dvě různé emoce, ale jeden společný jmenovatel a to klub, který mění životy i mimo trávník.

Anthony Joshua přijde o všechno, pokud ho Jake Paul porazí 

Promotér Frank Warren se nechal slyšet, že Anthony Joshua dává na stůl nejen vysněný duel s Tysonem Furym, ale i vlastní budoucnost v profesionálním boxu. V prosinci totiž bývalý dvojnásobný světový šampion vstoupí do ringu proti netradičnímu soupeři, a to YouTuberovi a nyní profesionálnímu boxerovi Jakeu Paulovi.

Nejlepší tenisté roku ovládli sezonu jasnými příběhy

Rok 2025 přinesl mužskému tenisu neobvykle čistou linku. Carlos Alcaraz a Jannik Sinner táhli celý rok jako dvojice, která se držela jen centimetry od sebe, a přesto nechávala zbytek světa o několik tříd níž. Za nimi se ale rodily nové hvězdy, staré legendy se držely v tempu a pár nečekaných výbuchů obrátilo sezónu vzhůru nohama. Výsledkem je rok, na který se bude vzpomínat dlouho.

Trumpův zlatý klíč a Ronaldo bez trestu na úvod MS

Cristiano Ronaldo si po červené kartě z kvalifikace udržel start na mistrovství světa. FIFA mu udělila třízápasový trest, ale dva zápasy odložila na rok podmíněně. Portugalec si odpykal jen povinné jedno utkání a do turnaje v Severní Americe vstoupí bez omezení. Verdikt přichází krátce po jeho návštěvě v Bílém domě, která vzbudila další vlnu pozornosti.

Cristiano Ronaldo se vyhnul stopce na úvod kvalifikace MS

Cristiano Ronaldo si může oddechnout. Přestože byl v listopadovém duelu proti Irsku vyloučen, nezačne portugalská reprezentace svou cestu na mistrovství světa 2026 bez své největší hvězdy. Disciplinární komise FIFA udělila zkušenému útočníkovi třízápasový trest, ovšem dva z těchto zápasů pozastavila na dobu jednoho roku. Pokud se Ronaldo během této lhůty nedopustí podobného prohřešku, zůstanou zápasy pouze „podmíněné“.

Bitva o titul se stupňuje. Lando Norris přiznal chybu, Verstappen stáhl náskok

Lando Norris má za sebou jeden z nejturbulentnějších víkendů sezóny. Pilot McLarenu sice v Las Vegas startoval z pole position, ovšem jeho pokus udržet vedení proti Maxu Verstappenovi v první zatáčce skončil chybou, která ho stála vítězství, a nakonec i umístění na bedně, protože po závodě přišla diskvalifikace kvůli nadměrnému opotřebení podlahy monopostu. Jezdec otevřeně přiznal, že má co napravovat.

Rozhodčí Ovrebo promluvil o noční můře z Chelsea, po letech potvrdil, že čelil i výhrůžkám smrtí

Norský rozhodčí Tom Henning Ovrebo čelil po kontroverzním utkání Chelsea proti Barceloně tvrdým útokům i výhrůžkám smrtí. Události z května 2009 mu obrátily život naruby. Utkání dodnes rozděluje fotbalový svět a připomíná sílu emocí, které Liga mistrů dokáže vyvolat.

Federer míří do tenisové Síně slávy

Roger Federer získá v roce 2026 místo v Mezinárodní tenisové síni slávy. Švýcarská legenda s 20 grandslamovými tituly uzavírá kariéru dalším silným symbolem. S ní se do síně dostane i komentátorka Mary Carillo, průkopnice ženského hlasu v tenisovém vysílání.

Ronaldo a Georgina chystají svatbu na Madeiře

Cristiano Ronaldo a Georgina Rodriguez potvrdili plán velké letní svatby. Vybrali si místo, které spojuje rodinné vzpomínky, soukromí i symboliku. Madeira se připravuje na příjezd celebrit a jeden z nejsledovanějších obřadů roku.

McGregor popisuje radikální léčbu, při níž prý viděl vlastní smrt

Conor McGregor tvrdí, že mu náročná ibogainová terapie v Mexiku zachránila život. Popisuje intenzivní halucinace, setkání s Bohem i zásadní psychický obrat. Zároveň řeší soudní kauzy, dopingový trest a otázky ohledně návratu do oktagonu.

Michael Schumacher se už možná nikdy neobjeví před veřejností, říká jeho blízký známý

Michael Schumacher žije od těžkého úrazu hlavy z prosince 2013 v naprostém soukromí. Úraz si způsobil při pádu na lyžích, kdy narazil hlavou do skály. Prodělal dvě urgentní operace a strávil 250 dní v uměle navozeném kómatu. Rodina následně převzala kompletní péči a od té doby pečlivě hlídá jeho důstojnost i soukromí. Jeho manželka Corinna dříve uvedla, že je jiný, ale stále přítomen, a že rodina chrání právě to, co si celý život přál.

Luke Littler se v honbě za titulem utká s Labanauskasem

Úřadující světový šampion Luke Littler vstoupí do letošního mistrovství světa PDC duelem proti zkušenému Litevci Dariusi Labanauskasovi. Anglický teenager, který se před rokem stal nejmladším držitelem trofeje v historii, se na legendárním pódiu Alexandra Palace představí jako světová jednička.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama