Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  První úspěch po dvou letech. Češi zvládli baráž Davis Cupu v Izraeli, zářil Jiří Lehečka

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Čeští tenisté zvládli baráž Davisova poháru, když vyhráli v Izraeli 3:1. Dva body zapsal tahoun týmu a jeho jednička Jiří Lehečka, třetí přidal Tomáš Macháč. Domácí uspěli jen ve čtyřhře.

  Češi se zachránili v elitní skupině a příští rok je čeká kvalifikace o místo na finálovém turnaji. Izraelci naopak sestupují do nižšího patra této tenisové soutěže.

  Jsme spokojení, že jsme zvítězili. Role favorita jsme se nezříkali, ale nebylo to snadné. Vítězství si cením o to víc, že bylo těžce vybojované. Můžeme se teď těšit na listopadové losování. Ať už dostaneme kohokoliv, přál bych si, abychom po třech letech hráli zase doma v České republice,“ shrnul v hodnocení český kouč Jaroslav Navrátil.

  Na výbornou zvládl roli jedničky Jiří Lehečka, který vyhrál obě dvouhry. V pátek porazil Daniela Cukiermana 6:0, 6:4. V neděli duel uzavřel triumfem 4:6, 6:0, 7:5 nad Edanem Lešemem. Byly to jeho první dvě výhry v Davis Cupu.

  Na začátku týdne jsme věděli, že jsme papíroví favorité. Izraelci ale převedli velice slušný a nebojácný tenis. Ve všech třech singlových duelech hráli nad své možnosti a žebříčkové postavení. O to cennější ta výhra je,“ shrnul hrdina Lehečka.

  Čechům se v Izraeli nepovedla pouze čtyřhra. V ní Lehečka se spoluhráčem Tomášem Macháčem podlehli dvojici Cukierman – Erlicha 4:6, 3:6. „Po té prohrané čtyřhře to nebylo nic snadného. Debl se nám vůbec nepovedl. Naštěstí máme kolem sebe zkušený tým, který mě dostal zase nahoru a s jejich podporou v zádech se mi hrálo lépe,“ poděkoval Lehečka.

  Navrátilovi svěřenci prohráli už osmou čtyřhru v řadě. Naposledy v ní uspěli v roce 2018 při baráži v Ostravě. Při tom dříve bylo zejména spojení Radka Štěpánka s Tomášem Berdychem velmi úspěšné a účinnou zbraní.

  V Davis Cupu je debl hodně důležitý. Když pak singlisti musí hrát čtyřhru, může to mít i velký vliv na hlavu,“ připomněl kouč Navrátil. Pokud chce trenér se sestavou na čtyřhru zamíchat, může oslovit Adama Pavláska. „Čtyřhru hraje slušně a možná se teď v ní dostane do stovky. Další možností je Zdeněk Kolář, který čtyřhry hraje pravidelně na challengerech. Už nyní byl také v týmu,“ řekl Navrátil.

  Díky úspěchu v Izraeli vyhráli Češi v Davis Cupu poprvé od roku 2020, kdy zdolali Slovensko.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno