-11.1 C
Czech
Sobota 31. ledna 2026
FotbalPrvní Superpohár UEFA pro Cityzens. Rozhodly pokutové kopy

První Superpohár UEFA pro Cityzens. Rozhodly pokutové kopy

Ještě před startem základních skupin nových ročníků evropských soutěží bylo včera k vidění tradiční klání mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy. Ve finále Superpoháru UEFA na sebe narazily výběry Manchesteru City a Sevilly a dlouho nebylo jasné, kdo trofej urve pro sebe. O osudu souboje musely rozhodnout až penalty.

Nejlepší doba v klubových dějinách. Ta se označují současné časy v Manchesteru City. Anglický gigant vyhrává jednu trofej za druhou, vloni si podmanil Premier League, FA Cup, Ligu mistrů a na tempu nebude chtít ubírat ani v nové sezoně. Pokusy na zisk první trofeje už měl tým dva. První nevyužil, druhý už ale ano.

Z porážky od Arsenalu v Community Shield se dokázala družina kouče Pepa Guardioly oklepat. A vlastně i z toho, že v zápase se Sevillou, která si tento zápas zahrála posedmé, prohrávala. Ve 25. minutě se prosadil En Nessyri a španělský celek vedl. Příznivý stav si udržel až do doby půl hodiny před koncem základní části zápasu.

V 63. minutě vyrovnal hlavou mladík Cole Palmer a bylo to 1:1. Tímto výsledkem nakonec souboj skončil a šlo se do penalt. Ty zvládli lépe fotbalisté v modrých dresech, kteří hned na první pokus dokázali Superpohár UEFA dostat do své moci. Sám kouč Guardiola získal Superpohár už počtvrté a dorovnal tak Carla Ancelottiho. Celkově už Španěl získal během své kariéry 36 trofejí, což znamená, že se v tomto směru pohybuje na druhé místo. Více jich urval pouze Sir Alex Ferguson, přesně o 13 více.

Motivace týmu nechybí

Celý Manchester City po zisku další trofeje zářil štěstím. „Odjíždíme s pohárem, to je skvělé, kvůli němu jsme přijeli. Dát ho do vitríny společně s dalšími trofejemi bude úžasný pocit,“ řekl po zápase novinářům obránce Kyle Walker.

„Bylo to neuvěřitelné. Trenér nám dal před zápasem se Sevillou jasně najevo, jak moc si tuhle trofej přeje. Člověk chce stejně vyhrát všechno, ale tohle nám dodalo ještě větší chuť. Byl to skvělý pocit,“ usmíval se další fotbalista Jack Grealish.

Co se Cityzens dál? Boje v Premier League, skupině Ligy mistrů a MS klubů. „Někdy chybí motivace, když tým sbírá příliš mnoho trofejí. Chtěli jsme vyhrát všechno, ale Community Shield už nám po prohře s Arsenalem na penalty unikl. Teď chceme zvítězit na MS klubů,“ dodal kouč Guardiola.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Vonn si v Crans Montaně poranila koleno a sjezd nakonec nedojel nikdo

Poslední sjezd Světového poháru před olympijskými hrami v italském středisku Cortina d’Ampezzo poznamenaly pády hned několika závodnic. Lindsey Vonn po nárazu do sítě dojela do cíle jen s velkými obtížemi a držela se za levé koleno, pořadatelé pak závod kvůli dalším pádům a zhoršujícím se podmínkám zrušili. Ester Ledecká se na trať vůbec nedostala.

Krejčí zpátky v základu, Atlanta přesto narazila na Houston

Vít Krejčí se po dvou týdnech vrátil do základní sestavy Atlanty, jeho devět bodů ale nezastavilo porážku s Houstonem 86:104. Oslabení Hawks tím ukončili sérii čtyř výher. Prohrály také Oklahoma City v Minnesotě a Detroit ve Phoenixu. V Dallasu zazářil nováček Cooper Flagg 49 body, jenže Charlotte to v koncovce urvala díky Konu Knueppelovi. Philadelphia pak uspěla v dramatické koncovce proti Sacramentu.

Anthony Joshua se emotivně rozloučil s přáteli, kteří zahynuli při autonehodě

Anthony Joshua veřejně promluvil o tragické události, která jej hluboce zasáhla nejen lidsky, ale i profesně. Bývalý mistr světa v těžké váze vzdal emotivní hold dvěma blízkým přátelům a členům svého týmu, Sinovi Ghamimu a Latifu „Latz“ Ayodelemu, kteří zahynuli při autonehodě v Nigérii. Joshua byl v době nehody ve stejném vozidle a sám utrpěl lehká zranění.

Carlos Alcaraz zvítězil. Po epickém boji se Zverevem je poprvé ve finále Australian Open

Carlos Alcaraz musel v semifinále Australian Open sáhnout na absolutní dno svých fyzických i psychických sil. Přesto se mu podařilo zvládnout jeden z nejdramatičtějších zápasů posledních let a po pětihodinové bitvě porazit Alexandera Zvereva. Španělský tenista zvítězil 6:4, 7:6, 6:7, 6:7, 7:5 a poprvé v kariéře si zahraje finále v Melbourne.

Dobeš vychytal Nečasovo Colorado a Zacha skóroval za Boston

Češi znovu výrazně promluvili do dění v NHL. Pavel Zacha dal gól při výhře Bostonu 6:3 nad Philadelphií, ve druhé třetině ale odstoupil s potížemi v horní části těla. Jakub Dobeš zastavil 26 střel a pomohl Montrealu k výhře 7:3 nad Coloradem, navíc si vysloužil ocenění druhé hvězdy zápasu. Ve zbytku noci se řešil i obrat Caroliny proti Utahu, smolný závěr Karla Vejmelky, těsná porážka Lukáše Dostála ve Vancouveru a asistence Tomáše Hertla u divokého comebacku Vegas.

Šok na World Masters. Van Gerwen vypadl hned první večer

Michael van Gerwen zažil na World Masters v Milton Keynes tvrdý pád. Trojnásobný mistr světa vypadl hned v úvodním kole a turnaj tak přišel o jedno z největších jmen už první večer.

Další hráč z Premier League pro Spartu, Sonne míří na půlroční hostování

Sparta získala na půlroční hostování pravého obránce Olivera Sonne Christensena z Burnley. Pětadvacetiletý rodák z Dánska má také peruánský pas díky babičce a za Peru už nastoupil třináctkrát. Na Letné má zalepit místo po Ángelu Preciadovi, který odešel do Atlétika Mineiro. Dohoda neobsahuje opci na přestup a Sonne tak zatím přichází jen do konce sezony.

Szabová přišla o titulovou soupeřku a Oktagon řeší velké dilema

Turnaj v Ostravě přišel o plánovanou titulovou bitvu. Lucia Szabová měla 14. února v Ostravar Areně útočit na druhý pás, jenže Leidiane Fernandes z boje kvůli zranění vypadla. Oktagon teď řeší, zda najde náhradu, a fanouškům se okamžitě nabízí jediné velké jméno, Lucie Pudilová. Jenže ta nastoupí už tuto sobotu ve Stuttgartu proti Katharina Lehner.

Krejčí pomohl pěti body a Atlanta přidala čtvrtou výhru v řadě

Atlanta Hawks zvládli další těžký večer a v Bostonu porazili Celtics 117:106. V NBA tak natáhli vítěznou sérii na čtyři zápasy. Vít Krejčí odehrál šest minut a stihl pět bodů. Cleveland zároveň rozebral LA Lakers 129:99, LeBron James při vzpomínkovém videu plakal a po utkání připustil, že možná viděl Cleveland naposledy jako host.

Serena Williams nevylučuje návrat na tenisové kurty. Legendární Američanka znovu budí spekulace

Jedna z největších osobností světového tenisu Serena Williams opět rozvířila debatu o možném návratu do profesionálního sportu. Přestože po US Open 2022 oficiálně ukončila kariéru, nyní odmítá comeback jednoznačně vyloučit. Nedávná vyjádření i administrativní kroky třiadvacetinásobné grandslamové vítězky znovu vyvolaly pozornost fanoušků i odborné veřejnosti.

Šampion WBA Gervonta Davis skončil v rukou policie. Po dvoutýdenním pátrání byl zatčen v Miami

Úřadující mistr světa organizace WBA v lehké váze Gervonta Davis byl ve středu zatčen v Miami v souvislosti s vážnými obviněními z domácího násilí. K jeho zadržení došlo po zhruba dvoutýdenním pátrání, do něhož se zapojily místní policejní složky i federální úřady. Americký boxer, patřící dlouhodobě mezi největší hvězdy profesionálního boxu, tak znovu čelí výrazným problémům mimo ring.

Sabalenka smetla Svitolinu a je počtvrté v řadě ve finále Australian Open

Aryna Sabalenka prošla přes Elinu Svitolinu ve dvou setech a znovu si zahraje o titul v Melbourne. Světová jednička vyhrála 6:2 a 6:3, letos dál neztratila ani set. V sobotním finále narazí na vítězku duelu Jessica Pegula proti Elena Rybakina.

Tyson Fury se vrací do ringu, v dubnu ho čeká Makhmudov

Tyson Fury potvrdil návrat z boxerského důchodu. V dubnu se v Británii utká s Arslanbekem Makhmudovem a zahájí novou kapitolu kariéry. Zápas má být prvním krokem k plnému návratu mezi elitu těžké váhy.

Testy F1 v Barceloně. Hadjar havaroval s Red Bullem, Hamilton i Verstappen poprvé na trati

Druhý den neveřejných testů Formule 1 na okruhu v Barceloně přinesl první dramatický moment. V deštěm ztížených podmínkách havaroval Isack Hadjar s vozem Red Bull, zatímco Lewis Hamilton a Max Verstappen absolvovali své první kilometry v rámci letošního „shakedownu“.

Novak Djokovič postoupil do semifinále po skreči Musettiho. Štěstí mu zatím přeje

Novak Djokovič zůstává ve hře o další přepis tenisové historie. Srbský rekordman se na Australian Open dostal do semifinále, přestože byl na pokraji vyřazení. Čtvrtfinálový duel s Lorenzem Musettim skončil nečekaně nešťastně. Ital zápas vzdal kvůli zranění ve chvíli, kdy vedl o dva sety.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama