OH 2021První naděje na medaili zhasla. Hejnová na OH nepojede, prý nemá ideální...

První naděje na medaili zhasla. Hejnová na OH nepojede, prý nemá ideální formu

Černý scénář se bohužel pro olympijskou výpravu České republiky naplnil. Atletka Zuzana Hejnová vzdává olympiádu už před jejím startem. Letos kvůli zraněním nezávodila a podle svých vlastních slov nemá dobrou formu. Do Tokia se těšila, teď ale bude muset veškeré dění sledovat jen v televizi.

Když bychom se měli zamyslet nad tím, kdo má mít z pohledů Čechů největší šanci na zisk cenného kovu, překážkářka Hejnová by ve výčtu stoprocentně figurovala. Naneštěstí ale olympijské hry v Japonsku odpíská.

„Je mi to líto, strašně jsem se těšila. Ale jsem realista a jen tak na výlet nechci jezdit. Všem našim sportovcům držím palce a přeju jim, ať přivezou svůj výsledek snů. Já se teď soustředím na to, abych byla co nejdřív fit,“ napsala Hejnová na svůj Facebook.

Její specialitou je běh na 400 metrů překážek, ve kterém už na olympiádě závodila třikrát. V Pekingu byla sedmá, na trati v Londýně skončila třetí, v Riu před 5 lety jí bedna těsně utekla. I tak už má ale doma slušnou porci medailí. V roce 2013 a 2015 vybojovala na MS zlato.

Do nominace na hry se dostala i přes to, že v poslední době vůbec nestartovala. Laborovala se zraněním zad a na marodku ji poslala i pochroumaná achilovka. „Kvůli achilovce jsem nemohla v posledních týdnech skoro chodit, natož pořádně trénovat,“ přiblížila.

Dobrá forma se nehledá snadno

Sportovci vědí nejlépe, jak nakládat se svým vlastním tělem. A pokud se vyskytne jen maličká odchylka, jsou schopní vzdát i takový mítink, jakým jsou olympijské hry. Právě to je také případ české atletky Hejnové.

„Už se cítím výrazně líp, ale abyste reprezentovali na olympijských hrách, musíte být v top formě. A v ní nejsem,“ myslí si. Se závoděním ale ještě končit nechce. V závěru svého oznámení uvedla, že tretry ještě na hřebík věšet nehodlá.

„Kariéru ještě nekončím, zkusím závodit. Děkuju všem, co za mnou stojí a podporují mě, vážím si toho,“ doplnila. Tak ji držme palce, ať se ze složité zdravotní situace co nejrychleji dostane. Kdo ví, třeba ještě vyběhne na trať při další olympiádě.

Je jí 34 let, takže teoretickou šanci ještě rodačka z Liberce určitě má.

Nejčtenější tento týden

Evenepoel ovládl horskou etapu Tour de France, Vingegaard po pádu odstoupil

Remco Evenepoel vyhrál patnáctou etapu Tour de France a v přímém souboji porazil Tadeje Pogačara i Isaaca del Tora. Belgický cyklista se navíc posunul na druhé místo průběžného pořadí, protože dosavadní vicelídr Jonas Vingegaard po tvrdém pádu závod předčasně ukončil. Pogačar si před volným dnem upevnil vedení a výrazně se přiblížil pátému celkovému triumfu.

Antonelli zvládl drama ve Spa a bere další triumf

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Belgie. Devatenáctiletý pilot Mercedesu si připsal už šesté vítězství v letošní sezoně a upevnil první místo v průběžném pořadí mistrovství světa. Ve Spa Francorchamps porazil Charlese Leclerca z Ferrari, třetí skončil Max Verstappen. Závod výrazně ovlivnily dva režimy virtuálního safety caru i kolize George Russella s Lewisem Hamiltonem hned po startu.

Antidopingová kontrola připravila Pogačara před etapou o spánek

Tadej Pogačar strávil noc před patnáctou etapou Tour de France výrazně jinak, než by si vedoucí jezdec závodu představoval. Kolem páté hodiny ráno ho v hotelu probudila antidopingová kontrola. Slovinský cyklista po testu už neusnul a podle vlastních slov odpočíval pouze čtyři hodiny.

Sami Pajari vyhrál Estonskou rallye a slaví první triumf ve WRC

Sami Pajari získal v Estonsku první vítězství v mistrovství světa v rallye. Čtyřiadvacetiletý finský jezdec Toyoty vedl soutěž od první rychlostní zkoušky až do cíle a svého týmového kolegu Olivera Solberga porazil o 19,5 sekundy. Třetí skončil Adrien Fourmaux z Hyundaie se ztrátou 53,8 sekundy.

Pogačar ovládl horskou etapu a výrazně navýšil vedení na Tour de France

Tadej Pogačar potvrdil roli největšího favorita letošní Tour de France. Ve 14. etapě zaútočil v závěrečném stoupání, do cíle dorazil osamoceně a připsal si už čtvrté etapové vítězství v tomto ročníku. V průběžném pořadí navíc navýšil svůj náskok před Jonasem Vingegaardem na čtyři a půl minuty.

Antonelli ovládl kvalifikaci ve Spa před Verstappenem

Andrea Kimi Antonelli vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Belgie formule 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu zajel na okruhu Spa-Francorchamps čas 1:44,361 a porazil Maxe Verstappena o 317 tisícin sekundy. Třetí skončil Lando Norris, kvůli trestu za výměnu části pohonné jednotky však do závodu odstartuje až z dvanáctého místa.

Schmid ovládl nejdelší etapu Tour de France a slavil životní triumf

Švýcarský cyklista Mauro Schmid vyhrál třináctou etapu Tour de France, která byla se svými 205,8 kilometru nejdelší v letošním ročníku. O vítězství rozhodl až závěrečný sprint s Kolumbijcem Haroldem Tejadou. Favorité na celkové pořadí dorazili do cíle s výraznou ztrátou a Tadej Pogačar bez problémů udržel žlutý trikot.

Harlem Eubank cítí životní šanci. Výhra nad Papotem mu může otevřít cestu k boji o titul mistra světa

Harlem Eubank stojí před jedním z nejdůležitějších zápasů své kariéry. Pokud v sobotu na londýnské Copper Box Areně porazí zkušeného Francouze Davida Papota, mohl by se výrazně přiblížit titulové šanci organizace IBF. Britský boxer věří, že právě tento duel rozhodne o jeho další budoucnosti.

Lewis Hamilton překvapil hodnocením šampionátu. Mercedes měl být podle něj dávno ve vedení

Lewis Hamilton před Velkou cenou Belgie překvapil upřímným hodnocením průběhu letošní sezony formule 1. Sedminásobný mistr světa uznal, že Mercedes si měl díky výkonnosti svého monopostu vybudovat mnohem větší náskok. Ferrari však těží ze spolehlivosti a britský jezdec zůstává navzdory papírově pomalejšímu vozu v boji o mistrovský titul.

Krejčíková a Valentová doplnily Bejlek ve čtvrtfinále v Aténách

Českým tenistkám se na turnaji WTA v Aténách daří. Barbora Krejčíková i Tereza Valentová zvládly své zápasy druhého kola bez větších problémů a postoupily do čtvrtfinále. Společně se Sárou Bejlek tak budou mít české barvy v závěrečné fázi turnaje hned trojnásobné zastoupení.

Král bude pokračovat v kariéře v dánské Kodani

Český reprezentační záložník Alex Král našel po odchodu z Unionu Berlín nové angažmá. Osmadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu s FC Kodaň a do dánského velkoklubu přichází jako volný hráč. Pro zkušeného středopolaře jde už o šesté zahraniční působiště.

Sunderland získal belgického obránce Thomase Meuniera

Sunderland přivedl zkušeného belgického obránce Thomase Meuniera. Čtyřiatřicetiletý reprezentant podepsal dvouletou smlouvu a do Anglie přichází po konci angažmá ve francouzském Lille. Klub si od něj slibuje zkušenosti z nejvyšší úrovně i pomoc při návratu do evropských pohárů.

Tadej Pogačar ovládl slavnou etapu na Den dobytí Bastily. V Tour de France zvýšil náskok na více než tři minuty

Tadej Pogačar znovu potvrdil, proč je největším favoritem letošní Tour de France. Slovinský cyklista ovládl náročnou horskou desátou etapu, připsal si už třetí etapové vítězství v letošním ročníku a v celkovém pořadí navýšil svůj náskok před Jonasem Vingegaardem na více než tři a půl minuty.

Bejlek zvládla vstup do turnaje v Aténách a zahraje si o čtvrtfinále

Sára Bejlek zvládla první překážku na turnaji WTA v Aténách. Česká tenistka přehrála v úvodním kole Slovenku Viktórii Morvayovou 6:0 a 7:5. Po jednoznačném prvním setu ale musela ve druhé sadě otáčet nepříznivý vývoj. O postup mezi nejlepší osmičku si nyní zahraje proti talentované Rakušance Lilli Tagger.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama