1.3 C
    Úterý 19. března 2024

První body v sezoně WRC. Cais měl defekt, přesto dojel desátý

Na ostrově ve Středozemním moři s názvem Sardinie se jely o víkendu závody mistrovství světa WRC. Byl u toho také český závodník Erik Cais, který si dokonce dojel pro body. A to i s tím, že ho potkal defekt. „Jsem opravdu spokojený, dojeli jsme na skvělých bodech, což se počítá,“ pronesl desátý Cais v tiskové zprávě.

Mistrovství světa v rallye o víkendu zavítalo na Sardinii. Ostrov ve Středozemním moři, který patří k Itálii, hostil další zajímavý závod, který toho jako vždy nabídl spoustu. K vidění bylo celkové vítězství Belgičana Thierryho Neuvilla, ale také desáté místo Erika Caise. Pro body si český závodník dojel poprvé v sezoně.

Caise nezastavil ani defekt, ani mohutné nedělní deště. „Neděle byla opravdu těžká, protože byly mohutné deště. Na power stage jsme startovali jako první, což nebylo jednoduché, ale jsem fakt rád, že jsme dojeli do cíle,“ pronesl Cais v tiskové zprávě. „Nevyhnuly se nám potíže, měli jsme problém s interkomem, takže jsem jel jednu rychlostní zkoušku jenom na oči. Dostali jsme i defekt, takže to byl očistec. Celý víkend byly šílené podmínky kvůli dešti, takže opravdu náročná rallye,“ dodal 23letý pilot.

Celkově ale Cais hodnotí víkend jako povedený. „Byl to super víkend, ze kterého bereme body, což je skvělé. Je potřeba si vzít všechny poznatky a využít je do další práce. Už se těším na další závody,“ dodal Cais. Kdy se další závod šampionátu pojede? Na konci června zavítá WRC do Keni.

Italskou rallye jel také Martin Prokop v kategorii WRC 2 a dojel na devátém místě.

• Italská rallye: 1. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) 3:40:01,4, 2. Lappi, Ferm (Fin./Hyundai i20) -33,0, 3. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -1:55,3, 4. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -5:20,5, 5. Mikkelsen, Eriksen (Nor./Škoda Fabia RS) -9:33,3, 6. Suninen, Markkula (Fin./Hyundai i20) -11:48,9, …10. Cais, Těšínský -16:49,4, 14. Prokop, Ernst (všichni ČR/Škoda Fabia RS) -20:07,5.
    • Průběžné pořadí MS (po 6 z 13 závodů): 1. Rovanperä 118, 2. Neuville 93, 3. Tänak (Est./Ford Puma) 85, 4. Evans 83, 5. Ogier (Fr./Toyota Yaris) 70, 6. Lappi 67, …21. Cais 1.
    • Pořadí týmů: 1. Toyota 235, 2. Hyundai 212, 3. M-Sport/Ford 148.

Pravidla, systém a formát MS v hokeji 2024

Šestnáct nejlepších národních týmů planety. Polovině z nich svitne medailová naděje, pro druhou polovinu zhasne. Systém Světového poháru v hokeji zůstává nezměněn již dvanáctý turnaj v řadě. Od roku 2012, kdy se šampionát konal ve Švédsku a Finsku, jsou týmy rozděleny pouze do dvou skupin po osmi - namísto čtyř skupin po čtyřech.

Šéfka WRU odmítl nabídku Warrena Gatlanda na rezignaci po porážce Walesu v Six Nations

Výkonná ředitelka Velšské ragbyové unie (WRU) Abi Tierney odmítla přijmout rezignaci hlavního trenéra Warrena Gatlanda po domácí porážce Walesu s Itálií 24:21 v turnaji Six Nations. Tato prohra znamenala pro tým první dřevěnou lžíci po 21 letech a čistou porážku poprvé od roku 2003.

Carlos Alcaraz: Španěl se po výhře nad Jannikem Sinnerem utká s Daniilem Medveděvem

Dvacetiletý Španěl, který od července nevyhrál žádný turnaj, překonal pomalý začátek. V zápase, který se stal nejnapínavější sportovní podívanou porazil Sinnera 1:6, 6:3, 6:2. Alcarazovo vítězství vyrovnalo vzájemnou bilanci na 4:4 a posunulo psychologickou výhodu, kterou Sinner dosud měl.

Česká hokejová reprezentace oznámila program přípravy před mistrovstvím světa

Česká hokejová reprezentace se chystá na nadcházející mistrovství světa, a program přípravy je již naplánován. Začne to přípravným kemem v Říčanech, které odstartuje druhého dubna. Po tomto kempu následují první přípravné zápasy, které se odehrají v Karlových Varech.

Program play off na MS v hokeji

Každý tým odehraje v základní skupině sedm zápasů. Jak často říkají hokejisté, mistrovství světa začne až poté. Úvodním buly play-off. V duelech, kde není prostor pro klopýtnutí, protože to znamená hokejovou smrt.