Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Průšvihář Barton se opět vyznamenal. Výkon svého týmu viděl jako „holokaust“

  Bývalý fotbalista, v současné době trenér. Takhle nějak vypadá životopis Joeyho Bartona. Ruku v ruce s jeho výkony na trávníku jde ale také kontroverze. Pro ránu ani ostré slovo nešel někdejší hráč Manchesteru City či Marseille daleko a dokonce pobýval chvilku i ve vězení. Teď přišel další úlet, výkon svého Bristolu přirovnal k holokaustu.

  Kdo poctivě sleduje fotbalové dění na Ostrovech, jistě už jméno Joey Barton slyšel. Vynikající, avšak kontroverzní fotbalista, hrával za City, Burnley, Newcastle, QPR nebo Rangers a Olympique Marseille. Jeho kariéru však pošramotily aférky mimo hřiště.

  Barton se toho nikdy nebál. Říkal přesně to, co si myslí, i když to čas od času nebylo úplně korektní. Sázel na vlastní zápasy a dokonce si odseděl i 77 dní ve vězení. Před 13 lety totiž figuroval v pouliční bitce v Liverpoolu, za což schytal vlnu kritiky. Kdo si říkal, že se jako kouč polepší, mýlil se.

  Liverpoolský rodák nyní trénuje Bristol Rovers v nižší anglické lize. O tom, že se stane trenérem, věděl už po konci hráčské dráhy. „Zasvětil jsem život fotbalu. Neexistuje možnost, že bych se po skončení hráčské kariéry stal třeba inženýrem nebo bankéřem,“ řekl pro Sky Sports.

  Daří se „zlému muži“ anglického fotbalu, kterému se přezdívá „prase“? Bristol je v tabulce čtvrté nejvyšší soutěže 18. z 24 a o víkendu schytal doma příděl od Newportu.

  Tvrdá kritika, omluva žádná

  Barton po zpackaném zápasu běsnil. A tak, jak je mu vlastní, se také vyjádřil. „Někdo nastoupí na zápas, vede si dobře, ale pak přijde holocaust, noční můra, naprostá katastrofa,“ pronesl anglický kouč po zápase.

  Slyšeli jste dobře. Výkon svého týmu Barton opravdu označil slovem „holokaust“. Na jeho hlavu se valí kritika ze strany Národního centra a muzea holocaustu a Židovského hnutí práce. O slovech nemá valné mínění ani ředitelka centra Helen Hydeová.

  „Myslím si, že pan Barton neví, co to slovo znamená, a určitě si neuvědomuje, jaký obrovský smutek a urážku způsobil. Přirovnávat špatný výkon hráče nebo týmu k holocaustu svědčí o nepochopení skutečného barbarství, mučení a zla, které bylo pácháno na zranitelných skupinách společnosti,“ prohlásila.

  Jak to bude dál? Barton se neomluvil, nic pro napravení škod, které způsobil, neudělal. A zřejmě dokonce unikne i trestu od Fotbalové asociace Anglie. Žádný rozpor v pravidlech totiž vidět není. Video už je nyní smazáno ze sítí Bristolu, po internetu však koluje dál.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.