Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Přestupové okno klepe na dveře. Wijnaldum mířil do Katalánska, pak se ozvala Paříž

  Ani v letošní sezoně nedokázalo francouzské PSG dosáhnout na vysněný triumf v Lize mistrů. Boj o prestižní trofej však nadále nevzdává, a ještě před začátkem EURA 2020 je údajně blízko dohody se dvěma zajímavými jmény. Dotáhnou se nakonec transfery do zdárného konce?  

  K velkému překvapení by mohlo dojít především v případě holandského záložníka. Třicetiletý Wijnaldum se rozhodl na konci sezony neprodloužit smlouvu s Liverpoolem. „Je to pro mě velice emotivní odchod. Ztrácím kamaráda, ale takový je fotbalový život. Najde uplatnění ve skvělém klubu, o tom jsem přesvědčen,“ řekl na adresu nizozemského fotbalisty manažer Reds Jürgen Klopp.

  Dlouho se spekulovalo o jeho přesunu do Barcelony. Jenže podle zpráv z posledních dní to vypadá, že bude vše jinak.  Zahraniční média uvádějí, že PSG na poslední chvíli přišlo s lepší nabídkou, kterou Georginio Wijnaldum hodlá využít. Při jeho rozhodování měl pomoci také faktor v podobě hlavního trenéra francouzského klubu, kterým je Mauricio Pochettino.  

  Wijnaldum v dresu Liverpoolu strávil posledních pět sezon a nasbíral dohromady 237 startů. S klubem dosáhl na čtyři velké trofeje – vítězství v Lize mistrů, Premier League, Mistrovství světa klubů a Superpoháru UEFA.

  Další posilou by měla být italská jednička

  Dalším fotbalistou, který by měl do Paris Saint-Germain přijít jako volný hráč, je Gianluigi Donnarumma. Italský brankář se s AC Milán nedohodl na smlouvě a na konci června se tak stane volným hráčem. Zamířit by podle všeho měl do pařížského klubu, který je jeho požadavky ochoten splnit.   

  „Je samozřejmě těžké to akceptovat, také jsem si toho vědom, zároveň je ale strašně obtížné strávit celou kariéru v jednom klubu. Musíme respektovat hráče, kteří toho pro Milán udělali hodně a na Donnarummu vzpomínat jenom v tom nejlepším. Někdy zkrátka musíte přijmout složitá rozhodnutí, mohu mu jenom popřát to nejlepší,“ pronesl ředitel AC Milán Paolo Maldini, který s brankářem neúspěšně vyjednával o novém kontraktu.

  Francouzský velkoklub neprožil dobrou sezonu. V ligové soutěži skončil o jeden bod druhý za Lille, neuspěl ani v Lize mistrů, kde vypadl v semifinále proti Manchesteru City. Alespoň částečně si spravil chuť v domácím poháru, který po vítězství nad Monakem ve finále vyhrál.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.