Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Přestup a hned výhra. Brankář Čech zářil v premiéře za hokejový Chelmsford

  Jeden z nejúspěšnějších českých sportovců Petr Čech po konci fotbalové kariéry dál pokračuje v té hokejové. V ní přestoupil do nového týmu a při prvním utkání byl hned vyhlášen hvězdou zápasu, když přispěl k výhře.

  Petr Čech ukončil svoji úspěchy ověnčenou fotbalovou kariéru v roce 2019. Přesunul se do vedení londýnské Chelsea, ale u aktivní kariéry zůstal. Nicméně ne té fotbalové, ale pokračoval v hokeji.

  Několikrát chytal a zaujal v dresu Guildfordu Phoenix ze čtvrté anglické ligy. Teď však změnil působiště a dokonce si polepšil, když ho angažoval třetiligový Chelmsford Chieftains. V Guildfordu se týmu s Čechem v brance dařilo, a tak český brankář rád vyzkoušel novou výzvu.

  V Guildfordu jsme vyhráli ligu, play off i pohárovou soutěž. Zkompletovali jsme vítězný hattrick. Teď se naskytla příležitost hrát vyšší soutěž, tak jsem přemýšlel, jestli takovou výzvu přijmu. A nakonec jsem si vše vyhodnotil, že jde o atraktivní příležitost a velkou zkušenost,“ objasnil vítěz fotbalové Ligy mistrů v rozhovoru pro svoji zastupující agenturu Sport Invest.

  A Čech začal v novém působišti náramně. Při své premiéře pomohl svému týmu k výhře 6:4 na ledě Oxfordu City a zároveň byl vybrán jako hvězda utkání.

  Náramně jsem si debut užil, protože jsem od play off v dresu Guildfordu v minulé sezoně nechytal žádný zápas, tudíž jsem se hodně těšil. Ale musím přiznat, že jsem byl před utkáním trošku nervózní, protože jsem si moc přál, abych byl týmu prospěšný a pomohl k vítězství,“ řekl Čech.

  Strach z vyšší soutěže 40letý rodák z Plzně neměl. „Je to vyšší soutěž, čemuž pochopitelně kvalita odpovídá. Zápas se hrál ve vyšším tempu. Na obou stranách bylo hodně brankových příležitostí a také střel,“ popsal.

  Na tréninky s týmem jezdí český gólman dvakrát týdně, k tomu se o víkendu hrají zpravidla zápasy. Čech nechává na trenérech, jak ho budou chtít využívat.

  Cítím, že se na ledě výkonnostně posouvám. I proto jsem přestup do vyšší soutěže bral jako přirozený vývoj,“ doplnil Čech.

  Po příchodu nového majitele do Chelsea skončil v červnu český gólman jako poradce sportovního a technického úseku v klubu. I to mu nyní umožní se víc věnovat hokeji.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.