8 C
    Neděle 12. května 2024

Premiérovou Středoevropskou rallye opanoval Neuville, titul obhájil Rovanperä

Premiérovým vítězem Středoevropské rallye, která se jela i na českých tratích, se stal Belgičan Thierry Neuville. Druhé místo stačilo Finu Kalle Rovanperovi k obhajobě titulu.

Byla to velká událost. Sen mnoha generací českých rallyových fanoušků se o víkendu stal skutečností. Mistrovství světa v automobilových soutěžích poprvé zavítala do České republiky.

Středoevropská rallye startovala ve čtvrtek na Hradčanském náměstí, pak se jely divácké supererzety na dostihovém závodišti v Chuchli a v Klatovech. V pátek se závodilo na Šumavě, na víkend se akce přesunula do Rakouska a do Německa.

Zájem fanoušků byl obrovský a to právě hlavně v Česku. Z celkového počtu 125 tisíc diváků jich na tratě u nás zavítala více než polovina. Pořadatelé přitom očekávali, že by návštěva mohla dosahovat maximálně 50 tisíc lidí za celý víkend.

Ti všichni společně sledovali souboj o titul a to nejen v závodě. Celkové druhé místo v podniku stačilo Finu Kalle Rovanperovi s Toyotou, aby obhájil světový trůn.

Cítím se opravdu dobře. Myslím, že tento rok je pro mě osobně důležitější než loňský. Konkurence byla větší a my jsme odvedli opravdu dobrou práci. Můj spolujezdec Jonne Halttunen je nejlepší na světě, stejně jako náš tým. Všichni nás podporovali. Rodina, kamarádi. Je to pěkné, víc k tomu nemůžu říct. Tenhle titul si užiju víc než ten první,“ uvedl finský rychlík.

Rovanperä se držel v čele. Když však jeho konkurent Elfyn Evans havaroval, Fin zvolnil a kontroloval druhé místo za vítězným Belgičanem Thierry Neuvillem.

Je to velká úleva, že jsme v cíli. Myslím si, že jsme odvedli dobrou práci a byli konzistentní, což se vyplatilo,“ zhodnotil rallye vítězný Neuville.

Kalle Rovanperä na Středoevropské rallye. Foto: WRC

Třetí skončil Estonec Ott Tänak. Kousek od elitní desítky zůstal nejlepší Čech. Erik Cais obsadil jedenáctou příčku, na vůz před sebou ztratil dvacet sekund.

Dalším favoritům se moc nedařilo a mnozí se jen marně prali s náročnými českými tratěmi. Čtvrtý skončil po několika chybách legendární Francouz Sébastien Ogier. Havaroval třeba další Fin Lappi, při jehož nehodě do stromu dělily jen centimetry od tragédie několik neukázněných fanoušků.

Středoevropská rallye bude předposlední v kalendáři i v příští sezoně. Pořadatelé mají dohodu zatím celkem na tři roky.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.