Více
  8.6 C
  Czech
  Čtvrtek 29. února 2024

  Premiérové KSW v Česku se povedlo, reputaci zachraňoval Humburger

  Největší evropská MMA organizace KSW se poprvé v historii rozhodla přenést svůj galavečer z Polska do České republiky. I proto si organizátoři vybrali jako ideální destinaci Liberec, odkud je blízko do Polska i Německa. Hokejová hala se pod světly reflektorů bavila. K vidění toho bylo hodně. Překvapivý verdikt sudího, tvrdé K.O., výhra libereckého rodáka i bleskový triumf v hlavním zápase.

  Na KSW 79 se představil čtyřlístek českých zástupců. Největší úspěch sklidil liberecký bojovník Dominik Humburger. Souboj s Brazilcem Jorgem Buenem vyhrál na body. „Soupeř byl tvrdý a houževnatý, chytil jsem od něj pár opravdu hezkých úderů. Nechtěl jsem se s ním pouštět do nějakého rizika na zemi a naštěstí to vyšlo. Sice to není K.O., jak jsem chtěl, ale vítězství mi nikdo nevezme,“ prohlásil Humburger. 

  27letý bojovník měl se svým brazilským soupeřem problémy, ne že ne. Jorge Bueno si navíc získal respekt tím, že jako náhradník vzal zápas jen týden před začátkem galavečera. „Je to můj největší úspěch v životě. Mám nějaké životní milníky a myslím, že tenhle je jeden velký z nich,“ vyprávěl liberecký rodák, který přiznal, že byl v domácí hale nervózní: „Byl jsem trošku tuhý. Musím uznat, že na mě poprvé trošku dolehla atmosféra. Chtěl jsem se ukázat a nechtěl jsem udělat chybu, což mě svazovalo.“

  Nakonec si ale Humburger připsal vítězství na body a zaznamenal druhou výhru v KSW. „Půjdu to oslavit se svým týmem, rodinou, fanoušky. Dám si něco dobrého k jídlu, k pití a budu si užívat,“ dodal Humburger, který děkoval za podporu v hale i kolegům z armády, sám je profesionálním vojákem. „Moc vám děkuji, kluci, máte to u mě.“

  Zbytku už se tolik nedařilo. Čech s angolskými kořeny Frederico Komuenha podlehl Slovákovi Matyasi Viszlayovi. „Pocity mám úplně na ho***, natrénováno mám dost. Myslel jsem, že se popereme, ale on mě hodil vždycky na zem. Celkově jsem neměl dobrý pocit ze zápasu,“ zhodnotil souboj Komuenha.

  Neuspěla ani Petra Částková, který podlehla Natalii Baczynské-Krawiecové. A hodně zklamaný byl i David Hošek. Zápas se Švédem Andreasem Gustafssonem rozhodčí k překvapení celé haly velmi brzy ukončil. Kvůli pasivitě. Spokojený nebyl ani Gustafsson a hned nabídl českému zápasníkovi odvetu. Hošek litoval, že nebyl víc aktivní. „Byla to moje chyba, nechal jsem se hodit. Uznávám, že je to moje chyba. Kdyžtak dáme tu odvetu.“

  Z dalších soubojů zaujal ten s K.O. Francouz Ramzan Jembiev ukázal, že má opravdu tvrdý a přesný kop. Odnesl to Murilo Delfino. Brazilec na tom byl tak špatně, že se nemohl zúčastnit ani vyhlášení a zamířil rovnou do nemocnice na vyšetření. 

  Vrcholem galavečera byl titulový zápas o šampiona těžké váhy mezi Philem De Friesem a Toddem Duffeem. Hvězda KSW dostala brzy soupeře na zem a obhájila i poosmé svůj pás. Po necelých 4 minutách rozhodčí ukončil zápas a prohlásil za vítěze Phila De Friese.

  Sledujte nás na sítích

  Sezóna F1 2024: Sázkové kurzy ve prospěch Verstappena a Red Bullu. Ferrari a Mercedes bojují o druhé místo

  Sezona Formule 1 2024 začíná a sázkové kurzy naznačují známý vzorec, podle kterého dominují Max Verstappen a Red Bull Racing. Verstappen, trojnásobný obhájce titulu, je podle BetMGM výrazným favoritem na vítězství v šampionátu i v úvodním závodě v Bahrajnu.

  Sezóna F1 2024: Sázkové kurzy ve prospěch Verstappena a Red Bullu. Ferrari a Mercedes bojují o druhé místo

  Sezona Formule 1 2024 začíná a sázkové kurzy naznačují známý vzorec, podle kterého dominují Max Verstappen a Red Bull Racing. Verstappen, trojnásobný obhájce titulu, je podle BetMGM výrazným favoritem na vítězství v šampionátu i v úvodním závodě v Bahrajnu.