EURO 2021Překvapení na EURU. Anglie nezvládla derby, Maďaři obrali mistry světa

Překvapení na EURU. Anglie nezvládla derby, Maďaři obrali mistry světa

Dva velikáni, dva zdánlivě lehké boje, dvě remízy. Tak by se dal shrnout včerejší a dnešní den na fotbalovém EURU. V hlavní roli se ocitli fotbalisté Anglie a Francie, kteří zaváhali proti outsiderům. Skoti v Londýně udrželi na řetězu Angličany, narvané tribuny poháněly k úspěchu Maďary.

Pojďme si nejprve přiblížit situaci v „naší“ skupině D. V té se kromě Čechů, Chorvatů a Skotů rvou o postup také Angličané, kteří si včera mohli zajistit postup. Jenže ejhle. Domácí výběr se ve Wembley nevybičoval k ideálnímu představení.

Anglie a Skotsko se poprvé potkaly na mezinárodní scéně už v roce 1872 a od té doby svedly obě země 115 vzájemných bitev. Skoti se dostali na EURO naposledy v roce 1996 a hned ve druhém zápasu od „comebacku“ dokázali uhrát cenný výsledek.

„Je to mimořádně zvláštní utkání pro všechny zúčastněné, zejména pro fanoušky obou táborů. Skupině to dodává jinou atmosféru,“ říkal před zápasem kouč Southgate. Jeho svěřenci ale dokázali se Skoty pouze remizovat bez branek.

Anglie si zavařila. Výhrou by se přiblížila k postupu, teď se ale bude muset ještě pořádně snažit. Neviditelný Kane, „jalový“ Foden, ne zrovna ideální hra. Skoti byli aktivnější a dravější, i proto se z bodů radují o něco víc.

Angličany čeká v posledním duelu skupiny Česká republika. Hrát se bude 22. června od 21 hodin.

Senzace v narvané Budapešti!

Maďarsko a jeho národní stadion, to je jediná destinace celého EURA, kde do fotbalového svatostánku proudí plný počet diváků. Ten nejprve na šampionátu přihlížel porážce svých Maďarů s Portugalci, napodruhé už ale bouřlivá atmosféra nesla ovoce.

Mistři světa z roku 2018, nejžhavější kandidát na titul. Takhle se mluví o Francouzích, kteří hrají ve skupině s Němci, Portugalci a právě Maďary. V prvním zápase to proti Němcům klaplo, teď proti Maďarům už ale ne.

Francie odcházela do kabin za nepříznivého stavu a ve druhém poločase nedokázala otočit otěže utkání na svou stranu. Zrodila se tak senzační remíza, která potěšila napěchovaný stadion Ference Puskáse.

Francie se bude muset proti Portugalsku snažit, jinak se může odehrát katastrofa. Probrat by se měl hlavně jeden z nejcennějších hráčů světa – Kylian Mbappé. V Paříži pálí o sto šest, na EURU se ale ještě střelecky neprosadil

Nejčtenější tento týden

Bartůňková bere Wimbledon jako velký krok dopředu

Nikola Bartůňková opustila Wimbledon ve třetím kole, ale z Londýna neodjíždí se sklopenou hlavou. Dvacetiletá česká tenistka podlehla Barboře Krejčíkové 3:6, 5:7, přesto svůj první start v hlavní soutěži dospělých na travnatém grandslamu hodnotila velmi pozitivně.

Wimbledon nabídne ostré osmifinále. Aryna Sabalenka vyzve rozjetou Osaku

Centrální kurt ve Wimbledonu se může těšit na jeden z nejatraktivnějších zápasů letošního turnaje. Světová jednička Aryna Sabalenka zvládla souboj s Lotyškou Jelenou Ostapenko a v osmifinále narazí na čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Naomi Osaku, která zatím na travnatých dvorcích září.

Klopp je připraven převzít Německo

Jürgen Klopp se může vrátit k trenérské práci v nejviditelnější možné roli. Bývalý kouč Liverpoolu a Dortmundu potvrdil, že jedná s Německým fotbalovým svazem o převzetí reprezentace. Národní tým hledá nového trenéra po rezignaci Juliana Nagelsmanna, který skončil po neúspěchu na mistrovství světa.

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama