0.8 C
    Pátek 26. dubna 2024

Překvapení na Australian Open! Kvitová končí. Měla jsem vyhrát první set, smutnila

Na opačné straně zeměkoule se naplno rozjel tenisový Grand Slam s názvem Australian Open. O situaci před samotným turnajem se mluvilo možná až moc. Teď ale konečně přišlo na řadu tenisové umění. A hned ve druhém kole se zrodilo překvapení. Kvitová nečekaně nestačila na Rumunku Circestaovou.

Ještě před pár týdny to s jedním ze čtyř letošních Grand Slamů vypadalo všelijak. Hráče, trenéry a členy realizačních týmů zavírali organizátoři na hotelové pokoje, nedovolovali jim vycházet a vinou probíhající pandemie covid-19 tak byli hlavní aktéři odkázáni na tréninky pinkáním o matrace.

Tohle všechno už je ale naštěstí za nimi. Na začátku týdne se tenisová klání 109. ročníku Australian Open rozjela na plné obrátky a raketu vzali do ruky také zástupci České republiky. V prvním kole se většině favoritů dařilo. To druhé už ale některým hvězdám vystavilo stopku.

Osmá nejvýše nasazená tenistka končí. O zkrat se v bitvě s až 68. hráčkou světového žebříčku postarala Petra Kvitová. Dvojnásobná wimbledonská vítězka nestačila v Melbourne na Rumunku Circestaovou ve třech setech. A mrzí jí hlavně prokaučovaná první sada.

„Bohužel jsem nevyužila šance v prvním setu, což byl klíč k utkání. Měla jsem první set vyhrát a byl by to jiný příběh,“ smutnila 30letá tenistka na tiskové konferenci. Duel se otáčel z jedné strany na druhou, což také Kvitové nehrálo příliš do karet. „Ano, byla to jízda jako na horské dráze, určitě,“ potvrdila.

Kvitová ztratila první set v poměru 4:6. Ten druhý už se nesl v o dost lepším rytmu a po fantastickém výkonu Česka vyhrála 6:1. Třetí set ale nakonec stejným výsledkem 1:6 prohrála. Rumunku Circestaovou vyzve v dalším kole česká kolegyně Markéta Vondroušová. Ta přešla ve druhém kole přes Kanaďanku Marinovou a svou krajanku tak může dokonale pomstít.

Pro českou hráčku je v Austrálii maximem loňské finále, které chtěla letos minimálně zopakovat. Nakonec z toho ale nebude nic. „Ale bylo skvělé, že jsem mohla v Austrálii strávit pár dnů,“ je ráda Kvitová.

Další favoritky naopak nezaváhaly. V turnaji pokračuje Serena Williamsová, Simona Halepová nebo loňská šampionka Naomi Osakaová. Tenisové bitvy jsou v plném proudu. Finále by se mělo podle plánu hrát 21. února.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.