8 C
    Středa 24. dubna 2024

Překonal rekord, zbaběle oplácel. Jak si Sidney Crosby pokazil slavnostní večer

Opěvovaný hrdina, kapitán, osobnost, legenda. Ale také někdy zákeřný čertík, který může kdykoliv vyskočit z krabičky. To je lídr Pittsburghu Sidney Crosby. Potvrdil to i úvodním utkání nové sezony NHL.

První utkání začalo velkou slávou. Sidney Crosby na domácím ledě zahájil svou osmnáctou sezonu v dresu Pittsburgu, čímž překonal legendárního Maria Lemiuxe.

A že oslava není jen formalitou potvrdil pětatřicetiletý Kanaďan záhy. Uběhlo ze zápasu s Arizonou jen 82 vteřin, kdy Crosby pokořil českého gólmana Karla Vejmelku. Pak kapitán Penguins ještě asistoval a domácí vedli zkraje šesté minuty už o tři branky.

Tučňáci na ledě dominovali a drželi si komfortní náskok. Vejmelka bojoval o co nejlepší výsledek, nakonec čelil málo vídaným 53 střelám. I tak ale nakonec ještě třikrát inkasoval a Pittsburgh se radoval z úvodní výhry 6:2.

Myslím, že nám utkání opravdu sedlo. První zápas rovnou doma. Kluci se těšili a jak jste mohli vidět, naskočili jsme do toho opravdu dobře,“ chválil si Crosby.

Naopak Arizona má hned od prvního souboje o čem přemýšlet. „Na zápas jsme vůbec nebyli mentálně nastavení. Ale Karel Vejmelka byl neskutečný. Budeme muset zapracovat na své identitě a být nepříjemnější v defenzivě,“ smutně zhodnotil trenér poražených André Tourigny, který ale nezapomněl ocenit Vejmelku.

Za Penguins řádili hlavně Crosby s parťáky Jevgenijem Malkinem a Krisem Letangem. I přes postupující věk jsou stále plní sil a kouč si pochvaluje, že dál patří mezi elitu.

Patří k nejlepším hokejistům historie. Neustále mě udivuje, jeho schopnost hrát na té nejvyšší úrovni takovou dobu je naprosto unikátní. Něco takového se jen tak nevidí,“ ocenil Crosbyho jeho spoluhráč z elitní formace Jake Guentzel.

Ve třetí třetině ale Crosby poněkolikáté ukázal i svoji odvrácenou tvář. Po vhazování ho přitiskl k hrazení obránce soupeře Troy Stecher, záhy ho Crosby vyhledal a mimo hru ho rukavicí udeřil do obličeje a záhy Stechera sekl hokejkou do lýtka.

Od rozhodčího vyfasoval dvouminutový trest a zbytečně si naštvaným oplácením pokazil dojem u fanoušků i celý slavnostní zápas. Co si jinak mohl víc přát – slavnostní úvod, výhra 6:2, sám gól a dvě asistence… U kanadského centra a člena Triple gold clubu při tom nešlo o první podobný incident.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.