Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Prague Lions chtějí na stupně vítězů, doma potřebují poprvé projít do nedělního finále

  Parkurový tým Prague Lions bude na domácím Super Cupu bojovat o co nejlepší umístění. Láká ho umístění v elitní trojce, k tomu ale bude potřebovat poprvé ze čtyř ročníků projít do nedělního finále.

  Prague Lions je na konci historicky nejúspěšnějšího ročníku a v kolbištích Global Champions League posbíral letos tři triumfy. Jak nakonec dopadne, to určí až závěrečné Prague Playoffs.

  V posledních dvou ročnících skončili pražští lvi vždy v semifinále na sedmé příčce, tedy první nepostupující do nedělního finále. Letošní výsledky značí, že domácí budou favority na účast v závěrečné šestici.

  Ale všichni víme, že i když se může celou sezonu dobře dařit, tak pak se to může otočit. Je to prostě nový závod a musíme k tomu přistupovat, jako bychom ty úspěchy neměli,“ varuje manažerka a zároveň jezdkyně týmu Anna Kellnerová.

  Českou závodnici doplní Belgičani Pieter Devos a Niels Bruynseels. Nespornou výhodou je, že nasazení Prague Lions nemusejí do čtvrtfinále, které se koná ve čtvrtek. Nasazení jsou rovnou do pátečních semifinálových bojů. Pochvaluje si to i sama Kellnerová, která je před domácím publikem vždy asi tou nejsledovanější osobou.

  Češka osedlá pro týmovou soutěž klisnu Catch Me If You Can. Stejného koně zřejmě využije i na čtvrteční otevřenou soutěž. Chce ho totiž dobře připravit na ty nejdůležitější chvíle.

  Máme sice možnost si ve středu skočit takzvaný warm up, ale těch skoků je tam jenom pár, atmosféra není taková jako při soutěži. Snažím se vytvořit co největší pravděpodobnost dobrého parkuru,“ objasnila.

  Ambice Prague Lions jsou tedy právem smělé. „Každý tým, co tady závodí, se chce nejenom podívat do finále, ale stát na bedně. Je to velmi ambiciózní plán, ale od toho jsme tady, abychom podali ty nejlepší výkony, co můžeme,“ zdůraznila.

  Překážky v parkuru jsou vždy vytvořeny stylově, takže se skáče třeba přes Karlův most. Hlavní program startuje ve čtvrtek i pátek ve 20 hodin v pražské O2 areně. Ve stejný čas startuje v sobotu dvoukolová soutěž pro nejlepší jezdce světové série LGCT. Nedělní finále je v plánu na 15.30 hodin.

  Kromě Kellnerové nastoupí díky divokým kartám také Aleš Opatrný, Vladimír Tretera a Filip Doležal.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.