Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Požárník Soutar nepřestává udivovat. Bojuje na MS v šipkách, cvičí psy a zachraňuje životy

  Kdo někdy hrál šipky na té nejvyšší úrovni, ten ví, že téměř nejde skloubit vlastní práci s životem profesionálního šipkaře. Alan Soutar o tom však nechce ani slyšet. Zprvu nenápadný, ale ohromně atraktivní muž je totiž oddaným hasičem, cvičitelem psů a profesionálním šipkařem v jedné osobě.

  Mistrovství světa v šipkách je v plném proudu. Diváci už viděli dvě zavření na devět šipek, dva závěry 170, více než 300 maximálních náhozů a v akci byli současní i bývalí mistři světa. Jenže turnaj trvá dlouho a někteří hráči mají mezi svými zápasy mnohdy i týden až dva volna. A je tak jasné, že je potřeba ten dlouhý čas nějak smysluplně strávit, protože by asi nikoho nebavilo trčet deset dní na hotelovém pokoji a koukat jen na filmy či seriály.

  Každý své volno tedy využívá jinak. Někdo se na Vánoce vrací k rodinám do svého rodného města, někdo putuje klidně i do své vlastní země, nemá-li to daleko, a někdo zůstává v dějišti šampionátu a poctivě trénuje na další kolo mistrovství či slaví svátky s přáteli. Zní to možná neuvěřitelně, ale hrdina duelu s Mensurem Suljovićem Skot Alan Soutar si během svého volna odskočil ze šampionátu na dosti netradiční místo. Zamířil na požární stanici.

  Alan Soutar je sedmasedmdesátý hráč světového žebříčku, nyní i účastník třetího kola mistrovství světa v šipkách. Zároveň je to však profesionální hasič a svůj volný čas během vánočních svátků strávil na výpomoci kolegům z požárního sboru.

  Skotský šipkař dělá u záchranného sboru přes sedmnáct let a jak sám říká, u požárníků je jako doma. Hasičem se však Soutar stal až záhy. Zápal pro tuto práci totiž našel v jiné oblasti. Od mládí působil ve výcvikovém komandu speciální armádní jednotky Skotska. 29 Commando, Royal Artillery, právě v ní Soutar sloužil několik let svého života. A i díky zkušenostem z armády je nyní chloubou celého skotského požárního sboru.

  To stále není vše!

  Říkáte si, že nelze zvládat život profesionálního šipkaře a hasiče zároveň? Omyl, lze! A navíc to není vše! Soutarovou třetí dominantou je vztah ke psům. Mimo požární stanici a šipkařská pódia byste Alana tedy našli pravděpodobně ve výcvikovém středisku vodících psů a štěňat. Až neuvěřitelný příběh píše skotský sympaťák, který je mimo hasiče a šipkařskou PDC součástí i organizace Guide Dogs Scotland.

  Na šipkařském mistrovství světa udivuje Soutar dosti podobně jako v životě. Už poslal z turnaje domů Brazilce Diogo Portelu, ve druhém kole přetlačil ve fantastické bitvě i favorizovaného Mensura Suljoviće. Kolo třetí Soutarovi přináší Portugalce De Sousu. Duel sice ještě nezačal, je ale již teď jasné, že se máme na co těšit!

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.