Více
  22.7 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Povedená Francie. Zkrvavený Filip Salač v Moto2 potřetí bodoval, dojel v top patnáctce

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vloni v květnu český jezdec v elitním seriálu MotoGP na trati ve Francii zazářil. Dojel si pro druhé místo v Moto3 a zapsal své kariérní maximum. Možná i díky tomu si tehdy vysloužil pozvánku do vyšší kategorie. Letos se na okruh v Le Mans vrátil, nebyla z toho sice bedna, potřetí v sezoně ale rodák z Mladé Boleslavi bodoval.

  Salač vyjížděl do nedělního závodu ze 23. místa, hned po startu ale klesl až na předposlední místo. Jakékoliv sny o bodech byly tehdy u ledu, český jezdec ale potvrdil, že se jen tak nevzdává. Započal stíhání, díky pádům soupeřů byl 17., pak 16. Po posledním útoku si vybojoval top 15ku, ve které zůstal.

  „Bohužel už v najížděcím kole jsem pociťoval, že motorka nemá výkon, jaký by měla mít a šla hodně málo do otáček. Týmu jsem to řekl na startu, bohužel na nic nepřišli. Měl jsem kvůli tomu špatný start a prvních pět kol mi motorka jela na 70 % výkonu,“ smutnil Filip Salač po závodě ve Francii.

  „Po pátém kole začala stíhací jízda, ale dostal jsem highsider v poslední zatáčce. Naštěstí jsem to ustál, ale dostal jsem ránu helmou do kapoty a po celý zbytek závodu mi tekla krev z nosu a špatně se mi dýchalo,“ popisoval mladoboleslavský rodák, který jezdí za Gresini Racing.

  Třetí body v sezoně

  Český jezdec už dojel na 14. místě v Austinu ve Spojených státech, na stejné pozici protnul cílovou pásku i v následujícím závodě na trati v portugalském Algarve. Třetí body v letošní sezoně teď přidal ve Francii, kde byl 15. Závod ovládl Španěl Fernández z Kalexu.

  Za dva týdny se jezdci vypraví do italského Mugella, kterého už se Salač nemůže dočkat. „Už se strašně těším do Mugella, jsem teď rozjetý a psychicky dobře naladěný. Děkuji týmu, škoda technické chyby, ale bohužel s tím nic neuděláme,“ prohlásil Salač.

  Výsledky Velké ceny Francie MotoGP:

  Moto3:

  1. Jaume Masià (ESP/KTM) 
  2. Ayumu Sasaki (JPN/Husqvarna) +0.150
  3. Izan Guevara (ESP/Gas Gas) +0.220

  Moto2:

  1. Augusto Fernández (ESP/Kalex)
  2. Arón Canet (ESP/Kalex) +3.746
  3. Somkiat Chantra (THA/Kalex) +4.628

  … 15. Filip Salač (CZE/Kalex) +32.063

  MotoGP:

  1. Enea Bastianini (ITA/Ducati)
  2. Jack Miller (AUS/Ducati) +2.718
  3. Aleix Espargaró (ESP/Aprilia) +4.182

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ