-9.2 C
Czech
Úterý 3. února 2026
FotbalPoprava řízená mimozemšťanem. Nor Haaland se pěti trefami připojil k Messimu

Poprava řízená mimozemšťanem. Nor Haaland se pěti trefami připojil k Messimu

Reklama

Před včerejším odvetném zápase osmifinálové bitvy Ligy mistrů mezi Lipskem a Manchesterem City se hodně nahlas mluvilo o tom, že by mohl David přelstít Goliáše. Lipsko v prvním utkání urvalo remízu a na tu chtělo navázat i venku. Jenomže souboj měl jen jednoho vládce, Citizens vyhráli 7:0 a Haaland zařídil pět gólů.

Na konci února v prvním vzájemném zápase se urodilo překvapení. Lipsko dokázalo udržet na uzdě anglický velkoklub Manchester City a na domácím trávníku s ním remizovalo 1:1. Je tak jasné, že doufalo, že se mu na výkon i výsledek podaří navázat také na Britských ostrovech. Jenomže to se šeredně spletlo.

Vše bylo vyrovnané jen do 22. minuty. Z penalty udeřil poprvé v zápase norský snajpr a bořič rekordů Erling Haaland a poslal svůj tým do vedení. O dvě minuty později přidal gól číslo dvě, v nastavení prvního poločasu pak ještě stihl zkompletovat hattrick. A druhý poločas? Jedna velká show. Haaland se prosadil ještě v 53. a 57. minutě, což dává čtenářům znalým matematiky součet pět.

Pětkrát se trefili v jednom zápase Ligy mistrů před Haalandem pouze dva fotbalisté. Nor se připojil k elitní společnosti Lionela Messiho, který takhle řádil v dresu Barcelony v roce 2012, o dva roky později se pětkrát radoval z gólu v jediném zápase milionářské soutěže také Luis Adriano ze Šachtaru Doněck.

Haaland chtěl dát gólů ještě víc a po zápase mluvil o double hattricku. Kouč Pep Guardiola ale smýšlel jinak a svého svěřence po 63 minutách stáhl ze hry. „Chtěl jsem víc, ale co můžu dělat?“ ptal se po utkání smějící se Haaland.

Norský fenomén

Erling je v aktuální sezoně téměř nezastavitelný a po přesunu do Manchesteru City dává gólů jako na běžícím pásu. V Premier League jich má na kontě 28 ve 26 zápasech, v Lize mistrů jich dal letos 10 v 8 zápasech. Celkově jich ve slavné soutěži dal už 33, což znamená, že překonal třeba střelecký účet Wayna Rooneyho. Ten na podobné číslo potřeboval o 60 zápasů víc. Horší účty než Haaland mají třeba i Luis Suárez nebo Samuel Eto’o.

Kam až bude pokračovat? Citizens sní o celkovém triumfu, prvním v historii klubu. Nakročeno mají slušně, probili se do čtvrtfinále a budou čekat na los. Takové Haalandovy góly by Manchester potřeboval také v lize, kde ztrácí aktuálně pět bodů na Arsenal.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Pastrňák dorazí do Milána už v pátek a chce stihnout i zahájení her

David Pastrňák změnil plán a do dějiště zimních olympijských her v Miláně přiletí už v pátek. Původně měl dorazit až v neděli spolu s dalšími hráči z NHL. Lídr hokejové reprezentace se těší i na páteční slavnostní zahájení na stadionu San Siro. S mírným předstihem má přiletět také brankář Lukáš Dostál, který počítá s delší aklimatizací.

James Vowles zůstává klidný. Vynechaný test Williams neznervózňuje

Šéf stáje Williams James Vowles tvrdí, že ho vůbec neznepokojuje skutečnost, že jeho tým minulý týden vynechal první předsezonní test formule 1. Zdržení při výrobě nového vozu způsobilo, že Williams byl jediným týmem, který se neobjevil na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya.

Spor o Rusko ve fotbale. FIFA mluví o zrušení zákazu

Prezident světové fotbalové federace FIFA Gianni Infantino čelí ostré kritice z Ukrajiny poté, co prohlásil, že FIFA se bude zabývat možným zrušením zákazu startu ruských týmů v mezinárodních soutěžích. Ukrajinský ministr sportu označil jeho výroky za „nezodpovědné“ a „dětinské“.

Montreal padl v Minnesotě po prodloužení a Dobeš poprvé po šesti výhrách prohrál

Vítězná série brankáře Montrealu Jakuba Dobeše se v Minnesotě zastavila. Canadiens prohráli 3:4 v prodloužení, přesto z ledu Wild odvezli bod. V noci se dařilo i Karlu Vejmelkovi, který dovedl Utah k výhře 6:2 nad Vancouverem, naopak David Rittich s Islanders neuspěl ve Washingtonu.

Dopingový skandál čtyři dny před olympiádou zasáhl italský biatlon

Čtyři dny před slavnostním zahájením zimních olympijských her v Itálii řeší pořadatelé první dopingový případ. Pozitivní test měla italská biatlonistka Rebecca Passler. Kontrola odhalila letrozol, látku zakázanou od roku 2008, a závodnice dostala okamžitou dočasnou suspendaci. Teď musí vysvětlit, jak se jí zakázaná látka dostala do těla.

Hokejisté zahájili přípravu na olympiádu v Miláně, hokejistky už trénují v aréně

České hokejové reprezentace vstoupily do ostré části příprav na olympijské hry v Miláně. Muži se sešli v Karlových Varech v evropském složení, zatímco hráči z NHL se mají připojit až v Itálii. Ženský tým už v dějišti turnaje trénuje, zvyká si na arénu i na život v olympijské vesnici a chystá se na první zápasy.

Lewis Hamilton po změně pravidel ožil. Nové monoposty F1 konečně dávají smysl

Lewis Hamilton hodnotí první kilometry s novou generací vozů formule 1 velmi pozitivně. Sedminásobný mistr světa si po barcelonském shakedownu pochvaloval především chování monopostů pro sezonu 2026 a zároveň vyzdvihl atmosféru uvnitř Ferrari před startem nové éry.

Luke Littler přetlačil Humphriese a slaví první titul z World Masters

Devatenáctiletý Luke Littler znovu potvrdil, že patří k absolutní špičce světových šipek. Ve strhujícím finále turnaje World Masters porazil světovou dvojku Luka Humphriese 6:5 a vybojoval svůj první titul z této prestižní akce. Zároveň se stal třetím nejúspěšnějším hráčem éry PDC.

Tampa otočila pod širým nebem zápas s Bostonem, Pastrňák zapsal asistenci

David Pastrňák pomohl asistencí k pátému gólu Bostonu, ani náskok 5:1 však Bruins v utkání pod širým nebem neudrželi. Tampa Bay dotáhla zápas do nájezdů a vyhrála 6:5. V dalším duelu Lukáš Dostál dovedl Anaheim k výhře nad Vegas, porážku hostů zmírnil až v posledních sekundách Tomáš Hertl.

Vít Krejčí míří z Atlanty do Portlandu

Český rozehrávač Vít Krejčí mění v NBA dres a po Atlantě bude nově působit v Portlandu. Součástí dohody jsou i dva výběry ve druhém kole draftu, opačným směrem putuje pivot Duop Reath. Pro pětadvacetiletého rodáka ze Strakonic jde o třetí angažmá v zámoří, v aktuální sezoně si drží výbornou úspěšnost trojek a v ligových statistikách patří mezi špičku.

Von Allmen ovládl sjezd v Crans Montaně a poslal vzkaz před olympiádou

Sjezd Světového poháru v Crans Montaně vyhrál úřadující mistr světa Franjo von Allmen. Švýcar v poslední generálce před zimními olympijskými hrami porazil Dominika Parise o 0,65 sekundy a znovu potvrdil, že mu místní trať sedí. Jan Zabystřan do bodů nepromluvil, na vítěze ztratil 3,15 sekundy a skončil 49.

Dobeš dál drží Montreal bez porážky, Vejmelka a Hertl tentokrát bez výhry

Český brankář Jakub Dobeš pomohl Montrealu k vítězství 4:2 na ledě Buffala, když pochytal 36 střel a stal se druhou hvězdou zápasu. Canadiens s ním v brance prodloužili vítěznou sérii a zároveň pokračují v úspěšné jízdě novým kalendářním rokem. Karel Vejmelka ani 29 zákroky nezabránil porážce Utahu 2:3 s Dallasem a Tomáš Hertl se v duelu se Seattlem zapsal do statistik asistencí, jeho tým ale prohrál 2:3.

Alcaraz dobyl Australian Open a zkompletoval kariérní Grand Slam

Carlos Alcaraz poprvé v kariéře vyhrál Australian Open a ve finále v Melbourne otočil duel s Novakem Djokovičem. Světovou jedničku porazil 2:6, 6:2, 6:3, 7:5, získal sedmý grandslamový titul a jako nejmladší tenista v historii završil kariérní Grand Slam.

Coyle nasázel hattrick a Columbus vyhrál v Chicagu 4:2

Columbus zvládl jediný páteční zápas programu NHL a v Chicagu zvítězil 4:2. Hlavní postavou byl Charlie Coyle, který k hattricku přidal i asistenci. Domácím nepomohl ani Connor Bedard s gólem a přihrávkou, Blackhawks prohráli už popáté v řadě.

Rybakina vyhrála Australian Open, po třísetové bitvě zlomila Sabalenku

Jelena Rybakina má titul z Australian Open. Ve finále porazila světovou jedničku Arynu Sabalenku 6:4, 4:6, 6:4 a zapsala druhý grandslamový triumf kariéry. Zároveň si vzala zpět finálovou porážku z Melbourne z roku 2023. Po Wimbledonu 2022 tak slaví další velký večer a potvrdila, že umí zvládat i zápasy na hraně.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama