Ostatní sportyPokuta 15 tisíc a stopka. Strkat ruku mezi hýždě soupeře se ragbistovi...

Pokuta 15 tisíc a stopka. Strkat ruku mezi hýždě soupeře se ragbistovi nevyplatilo

Australský hráč ragbyové ligy Corey Norman byl potrestán osmizápasovým distancem a pokutou 15 tisíc korun za úmyslné umístění ruky mezi hýždě protihráče, oznámila ve středu ragbyová liga Super League. K incidentu došlo mezi Normanem z Toulouse a Oliverem Holmesem z Warringtonu Wolves během zápasu obou týmů minulý čtvrtek. Corey se trestu nevyhne.

Na zápase ragbyové Super League bylo poněkud rušno. Jednatřicetiletý hráč to na závěr trochu přehnal. Při potyčce se svým soupeřem Oliverem Holmesem udělal něco, co by asi čekal jen málokdo. Po chvilkovém dobývání míče se rozhodl, že mu strčí ruku mezi hýždě. Jak asi chápeme, tento čin se nemohl obejít bez následků. Oliver Holmes se proti činu obořil a začalo dlouhé vyšetřování.

Corey, který před svým dubnovým příchodem do Toulouse hrál 11 let v australské národní ragbyové lize, se k činu nepřiznal. Předsedkyně tribunálu, soudkyně Sarah Wrightová a dva členové stran (oba bývalí hráči), však byli přesvědčeni, že čin byl úmyslný. „Záběry incidentu ukazují úmyslný pohyb levé paže Coreyho Normana a ruky na hýždě Olivera Holmese,“ stojí v prohlášení, které se objevilo na webu CNN.

Corey chtěl nejprve svůj čin omluvit tím, že se chtěl o míč doslova „porvat“ a nemělo to být úmyslné. Porota se ale shodla na tom, že na videu není vidět žádná známka boje, jako například tahání za nohavici a podobně. Rozsudek zní tedy jasně, Australan dostal stopku na osm zápasů a k tomu ještě pokutu ve výši 500 liber. Potom, co se video s incidentem dostalo na internet, začala se šířit lavina nenávistných komentářů.

  • „Když by se tohle stalo mimo hřiště, nazvali bychom to sexuálním napadením,“ napsal fanoušek.
  • „Když tohle udělá jednou, je jasné, že v tom bude pokračovat,“ napsal druhý.

Corey původně oznámil odchod z ragbyové ligy na konci loňského roku. Poté se ale vrátil ke sportu ve francouzském Toulouse, kde podepsal smlouvu do konce aktuální sezóny. Francouzský tým je v současné době na dně Super League a do konce sezony zbývají odehrát čtyři zápasy.

Nejčtenější tento týden

Jedničkou draftu NHL se stal Gavin McKenna, Novotný míří do Vancouveru

Kanadský útočník Gavin McKenna naplnil očekávání a jako první hráč letošního draftu NHL zamířil do Toronta. Český hokej měl v úvodním kole jediného zástupce. Útočníka Adama Novotného si z 24. místa vybral Vancouver, který po něm sáhl při své druhé volbě v prvním kole.

Wimbledon v ohrožení? Emma Raducanu vynechala trénink, start britské hvězdy je nejistý

Domácí fanoušci mají důvod k obavám. Emma Raducanu několik dní před startem Wimbledonu vynechala plánovaný trénink a stále se potýká se zraněním pravé nohy. Času na návrat do plné kondice rychle ubývá a nad účastí bývalé vítězky US Open se vznáší stále větší otazník.

David Kozma před Štvanicí vyzval Christiana Eckerlina a myslí na další titul

David Kozma se po únorovém návratu na vítěznou vlnu znovu hlásí o velké zápasy. Ještě před duelem s Davidem Zawadou na pražské Štvanici veřejně vyzval Christiana Eckerlina a dal jasně najevo, že by rád bojoval o speciální titul krále Německa na stadionovém turnaji ve Frankfurtu.

Mercedes mění pravidla hry. Antonelli s Russellem dostali jasný pokyn kvůli Hamiltonovi

Souboj o titul mistra světa Formule 1 začíná nabírat nové obrátky. Mercedes před Velkou cenou Rakouska přiznal, že jeho jezdci Kimi Antonelli a George Russell už nebudou za všech okolností bojovat jeden proti druhému. Důvodem je sílící konkurence v čele šampionátu, především Lewis Hamilton, který se po rozpačitém úvodu sezony dostává zpět do špičkové formy.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua zůstává na britské půdě. Přesun do Las Vegas není bez nové dohody možný

Spekulace o dějišti boxerského megazápasu nabírají na síle. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podle smlouvy nastoupit ve Velké Británii, jenže stále častěji se skloňuje i Las Vegas. Promotér Eddie Hearn nyní vysvětlil, proč přesun není tak jednoduchý.

Nečas poprvé ovládl Zlatou hokejku a ukončil vládu Pastrňáka

Martin Nečas získal za sezonu 2025 až 2026 poprvé v kariéře Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu. Útočník Colorada Avalanche v tradiční anketě předčil Davida Pastrňáka i Tomáše Hertla a ukončil tak tříletou dominanci bostonské hvězdy.

Draft NHL nabídne českou brankářskou vlnu i boj o velké přestupy

Letošní draft NHL v Buffalu slibuje zajímavý pohled nejen na největší světové talenty, ale také na české naděje. Do popředí se dostávají především mladí brankáři, zároveň však hokejový svět sleduje rušné dění na přestupovém trhu. Několik velkých výměn už proběhlo a další mohou následovat v nejbližších dnech.

Dustin Poirier po zatčení přiznal problémy. Legendární bojovník hledá pomoc po konci kariéry

Patřil mezi nejrespektovanější tváře UFC a během šestnáctileté kariéry si získal obdiv fanoušků i soupeřů. Nyní ale Dustin Poirier prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po zatčení kvůli údajnému veřejnému opilství otevřeně přiznal, že po ukončení kariéry bojuje s psychickými problémy a rozhodl se vyhledat odbornou pomoc.

Místo konání megazápasu Fury vs. Joshua zatím není jasné, Frank Warren ale fanoušky uklidnil 

Souboj, na který čekají fanoušci boxu už několik let, by se měl uskutečnit ještě letos. Přestože stále není známé datum ani místo konání, promotér Frank Warren odmítá spekulace o možném zrušení zápasu Tysona Furyho s Anthonym Joshuou. Podle něj vše závisí pouze na tom, aby oba Britové zvládli své přípravné duely.

Šok pro český tenis. Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti, odmítla antidopingovou kontrolu

Český tenis zasáhla mimořádně nepříjemná zpráva. Wimbledonská šampionka z roku 2023 Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti poté, co loni odmítla podstoupit antidopingovou kontrolu. Tenistka se hájí obavami o vlastní bezpečnost a psychickými problémy, nezávislý tribunál však její argumenty neuznal.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama