Více
  20.2 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  „Pokusí se mi ublížit,“ říká Mike Tyson. Přiznává, že je ze zápasu s Jakem Paulem „vyděšený k smrti“

  Hvězda YouTube Jake Paul a boxerská legenda Mike Tyson překvapivě oznámili, že se v létě utkají v exhibičním zápase. Tato zpráva vyvolala v boxerské komunitě šok. Mike Tyson se nechal slyšet, že je právě teď „vyděšený k smrti“, ale ve skutečnosti „neporazitelný“.

  Zápas, který se uskuteční 20. července v Texasu, bude živě vysílán na Netflixu. Navzdory kontroverzím, které událost provázejí, 57letý Tyson obhajuje zařazení zápasu mezi exhibice a trvá na tom, že se bude stále bojovat podle pravidel „skutečného zápasu“.

  „Říká se tomu exhibice, ale když se podíváte do vyhledávače exhibice, nenajdete tam žádný ze zákonů, podle kterých bojujeme,“ řekl Tyson televizi Fox News. „Je to skutečný zápas. Nemyslím si, že je rychlejší než já. Viděl jsem na YouTube video, kde v šestnácti letech předvádí divné tance. To není ten chlap, se kterým bojuji. Je to chlap, který se mě bude snažit zranit, na což jsem zvyklý. A bude se hodně mýlit,“ cituje dále deník The Sun.

  „Ve skutečnosti jsem neporazitelný,“ říká Tyson

  Když byl Tyson dotázán na své pocity před zápasem, přiznal, že je „k smrti vyděšený“, ale tvrdil, že jeho strach se bude s blížícím se zápasem zmenšovat. „Právě teď jsem vyděšený k smrti,“ řekl. „Čím více se zápas blíží, tím méně jsem nervózní, protože je to realita a ve skutečnosti jsem neporazitelný.“

  Tyson se také vyjádřil, že má v úmyslu dát Paulovi, který je o 30 let mladší než on, v ringu lekci. Trval však na tom, že mezi nimi není žádná nevraživost. „Udělám právě to, ale nemít ho rád? Nemám k němu žádnou zášť…“

  Jedinou možností je knockout

  Zápas se uskuteční na 80tisícovém AT&T Stadium v Texasu, který je domovem týmu NFL Dallas Cowboys. Byla rovněž odhalena pravidla zápasu, podle nichž budou Paul a Tyson nosit šestnáctiuncové boxerské rukavice namísto tradičních desetiuncových, které se používají v profesionálních zápasech. Kolo bude trvat dvě minuty a zápas nebude bodovat žádný oficiální rozhodčí v ringu. Jedinou možností, jak může Paul nebo Tyson vyhrát, je knockout.

  Tyson již dříve čelil kritice za svůj zápas s Paulem. Ale tváří se neohroženě. „Je mi 58 let, a co? Mám miliardy zhlédnutí jen díky tomu, že mluvím o zápase,“ řekl agentuře Reuters. „Všichni, dokonce i většina sportovců, mi závidí… Kdo může v 58 letech vyprodat arénu pro 80 000 diváků? Proč si myslíte, že chce bojovat se mnou a ne s někým jiným?“ řekl.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno