Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Pohádková nabídka ve znamení čísla 8. Boston chce udržet Pastrňáka do konce kariéry

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po konci uplynulé sezony změnila řada českých hokejistů působiště. Palát s Ruttou, Kubalík, Zacha, Mrázek a pokračovat bychom mohli dál a dál. Ne však David Pastrňák, který má v Bostonu stále platnou smlouvu a dohaduje se s vedením klubu o podobě nové. Podle zámořských médií by si měl přijít na balík.

  Času zbývá až, až, Pastrňákovi doběhne současný šestiletý kontrakt za 40 milionů dolarů po konci nadcházející sezony. Odejde pak, nebo setrvá v klubu z Massachusetts? Kromě jiného se v zámoří řeší právě tohle téma dost horečnatě. Generální manažer Bruins Don Sweeney se nechal slyšet, že si klub bez Pastrňáka neumí představit.

  Proto se začalo spekulovat o tom, že mu českému kanonýrovi nabídne novou a výrazně vylepšenou smlouvu. Hokejista by měl setrvat v Bostonu dalších 8 let, tedy zřejmě až do konce své kariéry, hráč s číslem 88 na dresu by si měl za tu dobu přijít na 88 milionu dolarů „Opět jsme zdůraznili, že bychom byli moc rádi, kdyby u nás David zůstal celou kariéru. Myslím, že jsme to opravdu řekli jasně,“ prohlásil před pár dny Sweeney.

  Podoba nového kontraktu je stále ve hvězdách, pokud by se ale spekulace naplnily, Pastrňák by byl jedním z nejlépe placených hráčů v celé NHL. „Kluboví představitelé zaútočí, jakmile to bude možné. Vědí, v jaké pozici klub je a jak agresivní by chtěli být. Velké slovo má i David, který je velkou součástí Bruins,“ doplnil boss klubu.

  Rokování s dalšími Čechy

  Nejlépe placeným hráčem ligy je v současné době Connor McDavid z Edmontonu, který vydělává 12,5 milionu dolarů za rok, na 11,642 si přijde Artěmij Panarin z Rangers, 11,64 má Auston Matthews z Toronta. „Pasta“ by dostal za rok 11 milionů, čímž by se dostal na dělené sedmé místo.

  Česká vlajka v současné době u šéfa Bostonu Sweeneyho představuje něco, co brzdí spánek. Kromě přemýšlení o podobě smlouvy s Pastrňákem se řeší také nový jednoletý kontrakt s Davidem Krejčím, který vloni hrál za Olomouc, ve stejnou chvíli pokračují jednání s Pavlem Zachou, který se připojil k Bruins po konci uplynulé sezony.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS