Trápení vedlo k nesmírně cenné výhře. Výběr Fidži, jenž na letošním šampionátu baví diváky, prožil rozporuplných osmdesát minut v souboji s Gruzií. Ostrované dlouho prohrávali 0:9, ve druhém poločase ale obrátili skóre a nakonec vyhráli 17:12. Právem tak okupují druhé místo ve skupině C.

Mistrovství světa v ragby 2023 je v plném proudu, některé země už mají jistotu čtvrtfinále. Většina států však o své místo mezi top osmičkou stále bojuje, postupu se nyní přiblížil národní tým Fidži. Hráči z Oceánie si smlsli před dvěma týdny na favorizované Austrálii, kterou tak velmi pravděpodobně o postup připravili.

Nyní čelili Gruzii. Mužstvo z hranice Evropy a Asie vstupovalo do klání z pozice outsiderů, i přesto svého soupeře v první půli naprosto vymazalo. Do vedení šlo po proměněném trestném kopu Matkavou a následných dvou brankách od Niniashviliho.

Ragbisté Fidži se trápili, do hry se pořádně dostali až ve druhém poločase. Položili celkem dvě pětky, tu první vykouzlil v 52. minutě duelu Nayacalevu. Z následného pokusu na „háčko“ dal svému mužstvu další dva body Lomani, jenž ale o čtyři minuty později pohrdl trestným kopem.

Druhé položení zařídil po výborné práci svých spoluhráčů Habosi, načež se Lomani při kopu po pětce opět nemýlil. Jenže Gruzie začala k závěru zlobit a hráče Fidži v soubojích přehrávala. Tlak vyvrcholil nedovolenou hrou Fidžanů a trestným kopem pro muže v červeném. Tři body, které se vznášely ve vzduchu sebral úspěšným prokopnutím „háčka“ Matkava.

Zázrak byl na dosah

Doslova v posledních vteřinách se navíc mohla reprezentace z Kavkazu postarat o obrovskou senzaci, jenže volný míč precizně hrajícímu Matakavovi špatně odskočil, a pětku znamenající potenciální vítězství tak nepoložil.

A proto, přestože srdnatě bojující Gruzínci předvedli neskutečných 199 skládek a minuli pouhých 17, si obrovsky cenné čtyři body připsalo Fidži. Od postupu do čtvrtfinále je dělí jediný krůček, v poslední bitvě ve skupině budou čelit posledním Portugalcům.

Jízda Nového Zélandu

All Blacks z Nového Zélandu hráli v pátek s Itálií a evropský celek naprosto zválcovali. Díky dominantnímu představení, které skončilo 96:17 ve prospěch mužstva z Tichého oceánu, se vrátili na druhé místo v tabulce skupiny A.

ZDROJRugby World Cup 2023, X, Foto: Reuters
Předchozí článekSlaboučký AS Řím dál tápe. Kouč Mourinho odbyl kritiky vzpomínkami
Další článekAtraktivní souboj gigantů na Letné patřil Spartě. Baník vyloupil Olomouc