RagbyPohádce z Fidži chybí poslední kapitola. Oceánskou lavinu Gruzie nezastavila

Pohádce z Fidži chybí poslední kapitola. Oceánskou lavinu Gruzie nezastavila

Trápení vedlo k nesmírně cenné výhře. Výběr Fidži, jenž na letošním šampionátu baví diváky, prožil rozporuplných osmdesát minut v souboji s Gruzií. Ostrované dlouho prohrávali 0:9, ve druhém poločase ale obrátili skóre a nakonec vyhráli 17:12. Právem tak okupují druhé místo ve skupině C.

Mistrovství světa v ragby 2023 je v plném proudu, některé země už mají jistotu čtvrtfinále. Většina států však o své místo mezi top osmičkou stále bojuje, postupu se nyní přiblížil národní tým Fidži. Hráči z Oceánie si smlsli před dvěma týdny na favorizované Austrálii, kterou tak velmi pravděpodobně o postup připravili.

Nyní čelili Gruzii. Mužstvo z hranice Evropy a Asie vstupovalo do klání z pozice outsiderů, i přesto svého soupeře v první půli naprosto vymazalo. Do vedení šlo po proměněném trestném kopu Matkavou a následných dvou brankách od Niniashviliho.

Ragbisté Fidži se trápili, do hry se pořádně dostali až ve druhém poločase. Položili celkem dvě pětky, tu první vykouzlil v 52. minutě duelu Nayacalevu. Z následného pokusu na „háčko“ dal svému mužstvu další dva body Lomani, jenž ale o čtyři minuty později pohrdl trestným kopem.

Druhé položení zařídil po výborné práci svých spoluhráčů Habosi, načež se Lomani při kopu po pětce opět nemýlil. Jenže Gruzie začala k závěru zlobit a hráče Fidži v soubojích přehrávala. Tlak vyvrcholil nedovolenou hrou Fidžanů a trestným kopem pro muže v červeném. Tři body, které se vznášely ve vzduchu sebral úspěšným prokopnutím „háčka“ Matkava.

Zázrak byl na dosah

Doslova v posledních vteřinách se navíc mohla reprezentace z Kavkazu postarat o obrovskou senzaci, jenže volný míč precizně hrajícímu Matakavovi špatně odskočil, a pětku znamenající potenciální vítězství tak nepoložil.

A proto, přestože srdnatě bojující Gruzínci předvedli neskutečných 199 skládek a minuli pouhých 17, si obrovsky cenné čtyři body připsalo Fidži. Od postupu do čtvrtfinále je dělí jediný krůček, v poslední bitvě ve skupině budou čelit posledním Portugalcům.

Jízda Nového Zélandu

All Blacks z Nového Zélandu hráli v pátek s Itálií a evropský celek naprosto zválcovali. Díky dominantnímu představení, které skončilo 96:17 ve prospěch mužstva z Tichého oceánu, se vrátili na druhé místo v tabulce skupiny A.

Nejčtenější tento týden

Rada v Eugene ovládl 400 metrů překážek a získal světové zlato

Český atlet Michal Rada v neděli zazářil na juniorském mistrovství světa v Eugene. Devatenáctiletý překážkář vybojoval zlato na 400 metrů překážek a časem 48,59 sekundy vytvořil nový evropský juniorský rekord. Navázal tak na loňský evropský titul a zároveň vylepšil stříbro z předchozího světového šampionátu v Limě.

Menšík zvládl další překážku a v Montrealu vyzve Sheltona

Jakub Menšík pokračuje na Masters v Montrealu mezi nejlepší osmičkou. Dvacetiletý český tenista porazil ve čtvrtém kole zkušeného Nizozemce Botice van de Zandschulpa 6:4, 7:5. V boji o semifinále ho čeká Ben Shelton. Proti americké světové desítce má Menšík pozitivní vzájemnou bilanci.

Conor Benn slibuje tvrdou válku. Proti Ryanu Garciovi chce získat titul, který kdysi držel jeho otec

Conor Benn má před sebou největší zápas kariéry. Britský boxer se 12. září v Las Vegas utká s Ryanem Garciou o titul WBC ve welterové váze a před očekávaným soubojem neskrývá ambice. Chce Američana zastavit a odnést si pás, který v minulosti patřil jeho otci Nigelu Bennovi.

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama