Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Podzimní hody v Lize mistrů. Los určil „Barce“ výlet do Mnichova, Paříž vyzve City

  Tak jako vždy, i letos bude fotbalový podzim nabitý fotbalovou akcí. Kromě klasických ligových soutěží se naplno rozjede i milionářská Liga mistrů, které los v Istanbulu určil podobu základních skupin. Fanoušci se mají jednoznačně na co těšit. Dojde k soubojům starých známých i bitvám miliardářů.

  Ještě tento týden se do Ligy mistrů postupně probojovávaly poslední týmy. V úterý postoupil Bern, Malmö a Benfica, o den později se slavilo v kabině Salcburku, Doněcku a Tiraspolu. Poslední jmenovaný tým prožil zřejmě největší explozi radosti. Moldavský výběr se totiž probil do soutěže poprvé ve své historii.

  A hned se může těšit z velice atraktivní skupiny. V průběhu základní skupiny postupně změří síly se Šachtarem, Realem Madrid a Interem Milán. Svůj osud už zná i dalších 28 týmů, které los rozřadil do zbylých 7 skupin. Z těch se postupně vytřídí jeden, který se nakonec 28. května stane v Petrohradu šampionem Evropy.

  Takhle vypadají skupiny:

  Skupina A:
  Manchester City
  Paris Saint-Germain
  RB Lipsko
  Bruggy
  Skupina B:
  Atlético Madrid
  Liverpool
  Porto
  AC Milán
  Skupina C:
  Sporting Lisabon
  Dortmund
  Ajax Amsterdam
  Besiktas Istanbul
  Skupina D:
  Inter Milán
  Real Madrid
  Šachtar Doněck
  Šeriff Tiraspol
  Skupina E:
  Bayern Mnichov
  Barcelona
  Benfica Lisabon
  Dynamo Kyjev
  Skupina F:
  Villarreal
  Manchester United
  Atalanta Bergamo
  Young Boys Bern
  Skupina G:
  Lille
  Sevilla
  Salcburk
  Wolfsburg
  Skupina H:
  Chelsea
  Juventus Turín
  Zenit Petrohrad
  Malmö

  Šílené „áčko“, těsné to bude v B, E a H!

  Ti, kdo sledují dění v evropském fotbale, mohou si lehce spočítat, že ve skupině A by mohlo dojít k souboji megahvězd. A to skutečně dojde. Miliardáři z Paříže a Manchesteru City změří síly v ostrém souboji. Ještě navíc, jestli „Citizens“ zlákají do týmu Cristiana Ronaldo.

  CR7 proti Messimu jinde než ve Španělsku? Fotbaloví nadšenci budou lámat prodejcům lístků ruce. Stejně tak i na souboje ve druhé skupině s písmenem B. Všechny čtyři týmy jsou rozjeté a v posledních letech úspěšné. Zpět mezi elitu se vydrápalo i milánské AC.

  Barcelona versus Bayern, Chelsea kontra Juventus Turín či Dortmund proti Ajaxu. To jsou další tři velké zápasy, které bude jistojistě sledovat celá fotbalová Evropa.

  Jisté je jedno. Máme se na co těšit!

  Sledujte nás na sítích