5.3 C
Czech
Pátek 27. února 2026
MotorsportPodmol má za sebou technické přejímky na Dakar. Chce na bednu

Podmol má za sebou technické přejímky na Dakar. Chce na bednu

Reklama

Slavný český freestyle motokrosař úspěšně absolvoval technické přejímky v Barceloně na Dakarskou rallye. Ve Španělsku začátkem týdne vyzvedl svoji motorku, se kterou absolvoval FMX akci v Seville. A musel ji předělat na verzi pro dálkovou rallye. „Zároveň tu potrénuji, protože jízdy na motorce v českém mraze na Rockyho už mě moc nelákají. V novém ročníku bych rád dojel do cíle a přivezl trofej z pódiového umístění,“ přál si Podmol, který v letošním roce pouštní soutěže havaroval v první etapě. V nadcházejícím ročníku pojede v kategorii bez asistence. Ještě předtím ho čeká tradiční akce FMX Gladiator Games.

Byl zvyklý s dakarskou motorkou skákat salta na exhibicích. Nebezpečný kousek předvedl letos například ve Vídni, Vlašimi nebo nedávno v Seville. Nyní stroj jménem Gaia vypravil na Dakar. „Musel jsem vyměnit celou navigační věž, kterou jsem na letošním ročníku rozlomil. Jinak jsme motorku předělali z FMX setupu, pomáhal mi mechanik od mého kamaráda Josého Mirallese, slavného freestyle závodníka,“ popsal Podmol aktuální program.

Motorku připravoval a přestavoval Podmol ještě s „Kaďákem“ – s jednorukým závodníkem rallye Radkem Skalickým, a to v garáži DT works. Po několika hodinách prošla na technických přejímkám v Barceloně a tak může odcestovat v lodi do Saudské Arábie.

Na nový ročník se slavný freestyle motokrosař připravoval v průběhu celého roku, má za sebou jízdy na motokrosové nebo endurové motorce. Trénoval pod dohledem Karla Kolpeka na silničních kolech, ale také na bicích kolem Prahy. Zároveň absolvoval závod Baja 500 v Rumunsku, kde skončil bez asistence na druhém místě a vyhrál jednu z etap. „Fyzicky jsem na tom dobře, o to strach nemám. I když na Dakaru je plno nástrah. Jsem rád, že jsem zcela vyléčil mé dva kompresně zlomené obratle po pádu v první etapě v minulém roce. Celkově jsem jel vytrvalostní, balanční nebo reflexní cvičení, podobně jako vloni,“ popsal mistr světa ve freestyle motokrosu.

Po příjezdu z technických přejímek bude Libor Podmol k vidění na FMX Gladiator Games, které se uskuteční v sobotu 9. prosince. „Po letech pojedu na své yamaze, se kterou jsem získal své nejlepší výsledky. Celkově se těším na české fanoušky,“ dodal Podmol, který pojede stejně jako letos v kategorii bez asistence. „Chci dojet do cíle v této nejdrsnější kategorii, udělat ze sebe zas o trochu více chlapa a nejlíp domů přivézt trofej z pódiového umístění, aby tam moje ego už nemělo potřebu jet znovu,“ dodal s úsměvem.   

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Stephen Bunting umlčel kritiky. V Belfastu předvedl večer kariéry

Anglický šipkař Stephen Bunting zažil v belfastské SSE Arena Belfast večer, který může zásadně změnit jeho sezonu v Premier League. Po třech týdnech bez jediné výhry a sílící kritice ze strany fanoušků odpověděl nejlepším možným způsobem, tedy suverénním triumfem, během něhož porazil hned několik elitních soupeřů a umlčel všechny pochybovače.

Krejčí přispěl 14 body k výhře Portlandu nad Chicagem

Vít Krejčí odehrál v NBA druhý střelecky nejlepší zápas v dresu Portlandu a pomohl k výhře 121:112 na palubovce Chicaga. Český rozehrávač zapsal 14 bodů, k tomu přidal tři doskoky a dvě asistence. Trail Blazers navázali na povedené venkovní období, zatímco Bulls dál čekají na výhru.

Josh Rock rozjásal Belfast. V domácí aréně trefil svůj první nine-darter v Premier League

Šipkař Josh Rock ze Severního Irska zažil ve čtvrtek večer okamžik, na který nikdy nezapomene. V rámci večera Premier League v belfastské SSE Arena Belfast trefil svůj první nine-darter v této prestižní soutěži a přiznal, že šlo o „speciální pocit“. Dokonalý leg rozburácel celou arénu. 

Nečas dal dva góly, Pastrňák zapsal padesátou asistenci sezony

Martin Nečas pokračuje ve skvělé formě i po návratu soutěže. Ve čtvrtečním programu NHL vstřelil oba góly Colorada, jenže domácí celek přesto padl s Minnesotou 2:5. David Pastrňák naopak pomohl asistencí k výhře Bostonu 4:2 nad Columbusem a do statistik si připsal už padesátou přihrávku v sezoně.

Crosby se ozval po zranění, Gudase neobviňuje

Sidney Crosby dohrál olympijské čtvrtfinále s Českem jen pár minut a zbytek turnaje už vynechal. Teď ví, že nepomůže ani Pittsburghu, mimo hru má být nejméně čtyři týdny. Přesto Radko Gudase neobviňuje a odmítá, že by český obránce překročil hranici. Mluví klidně a bere to jako součást hokeje.

Jonny Clayton znovu vyzve Littlera. Premier League míří do Belfastu

Jonny Clayton vyzve v Belfastu světovou jedničku Lukea Littlera v očekávané repríze nedávného souboje z Glasgow. Další večer šipkařské Premier League slibuje napínavé bitvy o klíčové body i návrat Michaela van Gerwena po zdravotní pauze. Průběžné pořadí je mimořádně vyrovnané a každý zápas může zásadně zamíchat kartami.

První ženský dokonalý leg na PDC ProTour. Historický moment nejen pro Beau Greaves

Anglická šipkařka Beau Greaves se zapsala do historie profesionálních šipek, když na turnaji Players Championship 6 v Leicesteru předvedla perfektní leg a stala se první ženou, která zaznamenala nine-darter na okruhu PDC ProTour. Výjimečný okamžik přišel v dramatickém duelu proti zkušenému Mensuru Suljovicovi. Nakonec jej porazila těsně 6:5.

Nečas po olympijské pauze nastartoval Colorado výhrou nad Utahem

Martin Nečas naskočil do prvního zápasu NHL po olympijské pauze ve velkém stylu. Gólem a asistencí řídil výhru Colorada 4:2 na ledě Utahu, v brance domácích stál Karel Vejmelka. Bodovali i další Češi, Radko Gudas pomohl Anaheimu při výhře 6:5 nad Edmontonem a Tomáš Hertl přihrál na pojistku Vegas v duelu s Los Angeles. V akci byl také brankář Daniel Vladař, který i přes porážku Philadelphie ve Washingtonu zaujal 26 zákroky.

Conor Benn změnil promotéra. Jeho novým šéfem bude Dana White

Britský boxer Conor Benn udělal jedno z nejvýraznějších rozhodnutí své kariéry. Devětadvacetiletý bojovník po deseti letech ukončil spolupráci s promotérskou stájí Matchroom Boxing a podepsal smlouvu s novým projektem Zuffa Boxing, za kterým stojí šéf UFC Dana White. Benn uvedl, že jeho cílem jsou „zápasy pro odkaz“ a vystoupení na těch největších světových scénách.

Inter doma padl a v Lize mistrů končí, Bodö/Glimt slaví historický postup

Loňský finalista Ligy mistrů Inter Milán zažil tvrdý náraz. V play off nestačil ani v odvetě na Bodö/Glimt a do osmifinále nejde. Norský klub z města za polárním kruhem naopak píše mimořádný příběh. V úterý postup potvrdilo také Atlético Madrid, Bayer Leverkusen s Patrikem Schickem a Newcastle.

Násilí kartelů v Mexiku. Prezidentka ujišťuje, že fanoušci mistrovství světa 2026 jsou v bezpečí

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaum odmítla obavy o bezpečnost fanoušků na fotbalovém mistrovství světa 2026. Učinila tak poté, co smrt šéfa drogového kartelu vyvolala vlnu násilí v několika státech. Podle vlády se situace rychle vrací k normálu.

Ross Smith si připsal cenné vítězství na Players Championship 5 v Leicesteru

Anglický šipkař Ross Smith potvrdil skvělou formu z úvodu sezony a suverénním výkonem ovládl pátý turnaj série Players Championship 2026 v Leicesteru. Ve finále nedal větší šanci krajanovi Chrisu Dobeymu, kterého porazil jednoznačně 8:2, a připsal si už sedmý titul na prestižním okruhu Players Championship. Turnaj přinesl nejen dominantní jízdu vítěze, ale také několik překvapivých výsledků.

Češi v Dubaji začali vítězně, Menšík i Lehečka jdou dál

Čeští tenisté Jakub Menšík a Jiří Lehečka vstoupili do turnaje v Dubaji vítězně a postoupili do druhého kola. Menšík přehrál Huberta Hurkacze 6:4 a 7:6, v tie breaku proměnil až pátý mečbol. Lehečka se naopak protrápil proti Lucovi Nardimu, nakonec však otočil zápas na 4:6, 6:4 a 6:2.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama