Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Pocta pro českého snajpra ze San Jose. Hertl se vecpal mezi hvězdy týdne NHL

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Při pohledu na listinu kanadského bodování NHL je všem nad slunce jasné, že útočník Tomáš Hertl má letos formu jako hrom. Je to právě on, kdo českou vlajku posouvá tabulkou nejvýše, letos už má hokejista ve službách San Jose na kontě 20 gólů a 11 asistencí. I díky parádním výkonům z posledních utkání se vměstnal mezi hvězdy týdne.

  Jsou tomu už více než dva dny, co se Hertl v nejslavnější hokejové lize světa prezentoval svou „One Man Show“. Byl to on, kdo obrátil pro Žraloky špatně se vyvíjející zápas s Philadelphií. Hertl za stavu 0:2 ve třetí třetině nejprve snížil, pak vyrovnal a nakonec v prodloužení rozhodl.

  Bývalý kanonýr pražské Slavie se činil už v předešlých zápasech. Týden nastartoval asistencí při porážce od Detroitu a pokračoval úspěšným představením proti Buffalu. Vítězství 3:2 režíroval Hertl přihrávkou a vítězným gólem. Není tak divu, že se vměstnal mezi hvězdy týdne.

  Vedení NHL ho zařadilo na třetí místo švédského útočníka ve službách Colorada, který zapsal ve třech zápasech sedm bodů. Gabriel Landeskog navíc pomohl svému týmu všechna tři utkání vyhrát. Druhé místo putovalo za Finem Juusem Sarosem, který chytá za Nashville. Ten pochytal hned 125 ze 131 střel. Za tímto duem už je Tomáš Hertl.

  Kromě parádní formy řeší hokejoví fandové také budoucnosti. Setrvá Hertl v San Jose? Nebo už celý tým přerostl? Mluví se spíše o druhé variantě a možném odchodu. Kam to bude, zatím neví nikdo. Nahlas se ale zmiňuje třeba jméno New Yorku Rangers.

  Vyslyší volání „Města, které nikdy nespí“?

  Případ s názvem Tomáš Hertl už se nějaký ten pátek řeší. San Jose mu dlouho nechtělo nabídnout smlouvu a tak nějak s ním přestalo počítat. Sám Hertl zatím k situaci nic neříká, ví ale, že kolem něj krouží zástupci odjinud. O koho přesně jde?

  První variantou je Boston, za který hraje David Pastrňák. Ten by svého krajana v týmu moc rád uvítal, i když nutno říct, že rozjetých hráčů mají Bruins na rozdávání. Tou druhou variantou by mohl být New York. Spekuluje se, že by Rangers mohli kolem Hertla vybudovat vítězný tým.

  „Prostě budu hrát svůj nejlepší hokej a nebudu přemýšlet o tom, že je to poslední rok mé smlouvy. Musím dávat góly, to pomůže,“ říkal Hertl ještě před startem sezony. Svá slova teď jen a jen potvrzuje.

  Co přinese budoucnost? Nechme se překvapit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS