19.1 C
    Sobota 27. července 2024

Pochvala i přes prohru. Česká dvacítka padla v prodloužení se Švédskem

Další výborný výkon české hokejové dvacítky tentokrát přinesl první porážku na turnaji. Tým kouče Radima Rulíka prohrál v prodloužení se Švédy 2:3, i když byl po většinu zápasu lepším týmem.

Češi po skalpu Kanady a kanonádě s Rakouskem začali aktivně i proti Švédsku. První třetina gól nenabídla, ale Rulíkův výběr měl mírně navrch.

Často však narážel na skvělého brankáře soupeře Carla Lindboma, který si nakonec připsal 33 úspěšných zákroků a byl klíčovým mužem zápasu.

Po změně stran se proměnil i obraz hry a Švédové byli nebezpečnější. Poprvé však skórovali Češi a to díky trefě Jiříčka po rychlém protiútoku.

Vedení jim však vydrželo jen dvě minuty. Během dalších 90 vteřin Švédi skóre otočili. Nejprve potrestal chybu Hamary pohotový Wagner. Poté za brankáře Suchánka propadla přesná střela Janssona.

Ve třetí části Češi mocně útočili a často je k šílenství přiváděl Lindbom. Šest minut před koncem už byl švédský brankář překonaný, ale na brankové čáře mu pomohli obránci.

V čase 54:08 už platilo vyrovnané skóre, když se trefil další obránce Ticháček. Zápas pokračoval v prodloužení.

Po dvaceti letech Češi se Švédy na světovém šampionátu do dvaceti let v základní hrací době neprohráli. Na dva body ale nedosáhli. Byli jim blízko po akci Jiříčka, jemuž chyběly centimetry ke gólu. Udeřilo na druhé straně, individuální akcí rozhodl druhým gólem v zápase Jansson.

Švédsko mělo trošku štěstí, podržel ho gólman. I bod nám ale v konečném součtu může pomoct,“ zhodnotil utkání kapitán Stanislav Svozil.

Vlétli jsme na ně. V první a třetí části jsme soupeře přehrávali. Jen ve druhé třetině jsme se trošku zalekli nešťastné pasáže. Ve třetí třetině jsme mohli dát klidně tři góly. Asi z nás je cítit aktuální sebevědomí a odvaha, nebojíme se tvořit. Pořád je ale spousta věcí, na kterých musíme zapracovat,“ dodal Svozil.

Češi mají po třech zápasech sedm bodů a jistý postup. Aktuálně jsou druzí ve skupině za Švédskem. Pokud však Seveřané prohrají v posledním utkání s Kanadou bez zisku bodu a Češi porazí Němce, mohou i skupinu vyhrát.

S Německem nastoupí výběr kouče Rulíka na Silvestra od 19.30 hodin.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.