Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Po životní sezoně posun o level výš. Jsem rád, že tu jsem, říká Jurečka o podpisu ve Slavii

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Druhý nejlepší střelec uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY mění klubové barvy. Slovácko je pro Václava Jurečku uzavřenou kapitolou, teď bude chtít kanonýr navázat na úspěchy z Moravy v pražské Slavii. Odhodláním překypoval také v prvním rozhovoru pro klubový web. Když přišla nabídka, neváhal.

  Spekulovalo se zejména na Spartě, útočník Václav Jurečka se ale rozhodl jinak. Jakmile přišla nabídka z týmu největší rivala, rozhodl se odejít právě tam. Od nové sezony bude teď už bývalý hráč Slovácka nosit červenobílý dres a těšit svým uměním diváky ve vršovickém Edenu. Kam už se prý moc těší.

  „Na fanoušky se těším hrozně moc. Tribuna Sever při každém zápase, který jsme tady hráli, vytvořila fantastickou kulisu. Ať už to začne,“ přeje si autor 17 ligových branek v uplynulé sezoně. Se Slováckem vyhrál MOL Cup, výkony z klubu ho katapultovaly také do reprezentace. Jurečka doufá, že mu dobrá forma vydrží také ve Slavii.

  „Osobním cílem je určitě navázat na sezonu, kterou jsem teď odehrál. Jako tým máme ty nejvyšší ambice. Uvidíme, jak se sezona rozběhne. Jsem tady, abych týmu pomohl a abychom dostali Slavii tam, kam patří. Slavii u nás vnímám jako největší klub. Jsem rád, že jsem tady a porvu se se Slavií o ty nejvyšší příčky,“ řekl český snajpr pro klubový web Slavie.

  Slavia si může mnout ruce. Jurečka přijde jako ostrá zbraň, která pomůže útočné hře pražského klubu. Po odchodu Kuchty se sice prosadil Ondřej Lingr, toho by ale kouč Trpišovský rád využíval spíše v přípravné fázi. Sám fotbalista doufá, že se v konkurenci bude umět prosadit. Bude pro něj představovat zdroj motivace.

  „Konkurenci vnímám a myslím si, že k fotbalu patří. Nutí to fotbalistu růst a dál se zlepšovat. Jsem tady, abych to zkusil. Zajímalo mě, jaké to je hrát ve velkoklubu, a jsem rád, že budu mít tu příležitost. Musím se o to porvat,“ říká 27letý útočník.

  Pomohl rozhovor s trenérem

  Po životní sezoně se jeho telefonní číslo stalo jedním z těch úplně nejvyhledávanějších v českém fotbale.

  „Na takovou sezonu jsem čekal strašně dlouho. Přál jsem si, ať se trošku zapíšu do historie nějakého klubu. Jsem rád, že se mi to povedlo na Slovácku. Když mi volal trenér Trpišovský, tak se mě ptal na situaci kolem mě. Byly určité spekulace a já se vždycky soustředil jenom na fotbal. Přišla Slavia a já jsem neváhal,“ popisuje Jurečka námluvy.

  Přes Opavu, Kolín a Slovácko až do Slavie. Jurečka pobude v Praze minimálně do roku 2025, tedy pokud si svými výkony nevynutí předčasný odchod za ještě lepším.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS