Více
  24.3 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Po Miami slaví také Golden State. Warriors na úvod cesty do finále rozprášili Dallas

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už jen čtyři týmy zbyly v letošní sezoně basketbalové NBA. Mistrovský titul poputuje do rukou Miami Heat, Bostonu Celtics, Goldenu State Warriors nebo Dallasu Mavericks. První zápasy semifinálových sérií už jsou minulostí, včera slavilo úspěch Miami, k tomu se dnes v noci přidal Golden State.

  Poslední hádanka dalšího velice napínavého ročníku NBA bude zanedlouho rozluštěna. Kdo letos usedne na trůn pro krále nejlepší basketbalové ligy světa? Adepti jsou stále celkem čtyři. V těchto dnech jsou na programu dvě finále, Západní a Východní konference, které jsou zároveň semifinálovými sériemi celkového pavouka.

  Lépe vstoupilo do série nejprve Miami, které těžilo z úžasné práce své největší hvězdy Jimmyho Buttlera. 32letý basketbalista nasázel 41 bodů, k nim přidal 9 doskoků a 5 asistencí. Na jeho hru a hlavně formu nenašel Boston recept. Heat sní o finálové účasti, podobně jako v sezoně 2019/20. Tehdy nestačili na Los Angeles Lakers.

  Do postupu mu ale ještě stále chybí tři výhry a nutno říct, že Celtics jsou letos také rozjetí slušně. Druhý nejlepší tým základní části Východní konference nebude chtít vítězům nechat kůži zadarmo.

  Warriors se skvěle nakopli

  Premiérový triumf v sérii oslavil také Golden State Warriors. Třetí nejlepší tým západu hraje o postup do finále NBA se čtvrtým Dallasem a byl to on, kdo na úvod udával tempo. „Válečníci“ zvítězili jednoznačně 112:87 a dostali se do vedení. Dařilo se zejména hvězdnému Currymu, Dončič na druhé straně zářil také, na výhru to ale Mavericks nestačilo.

  Domácím se Slovince dařilo brzdit a děkovat můžou Andrewovi Wigginsovi. Po 10 bodech v úvodu si vzal na starost bránění. A dařilo se mu výtečně.

  „Soupeř opravdu odvedl dobrou práci. Wiggins bránil Luku po celém hřišti. V podstatě hráli ve čtyřech hráčích zónu a Wiggins bránil jen Luku. Musíme si to rozebrat a zjistit, co příště musíme dělat jinak,“ pronesl po zápase dallaský kouč Jason Kidd. „Wiggins byl fantastický. A to Dončič patří k nejhůře bránitelným hráčům,“ smetl trenér druhého výběru Steve Kerr.

  Dončič se dostával do hry, z frustrace, kterou mu Wiggins způsoboval, ale hodně kazil. Sám připustil, že ho Warriors měli skvěle přečteného. Další zápas Goldenu State a Dallasu je na programu v noci z pátka na sobotu, Miami vyzve Boston o den dříve.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ