Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Po dvou etapách vede na Giro d’Italia van der Poel. Úvodní vyhrál, v časovce skončil druhý

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Debut jako z říše snů zažívá na cyklistickém Giro d´Italia Nizozemec Van der Poel. Na druhém nejstarším etapovém závodě v historii startuje poprvé v kariéře a po dvou etapách mu za první a druhé místo patří růžový dres pro vedoucího jezdce.   

  Úvodní prolog, který se jel z Budapešti do Visegrádu, finišoval v závěrečném stoupání. Nejvíce sil v sobě našel Mathieu Van der Poel, který přespurtoval Biniama Girmaye a dojel si pro úvodní etapové prvenství.  

  Možná největší favorit dojezd dokončil až s minutovou ztrátou. Caleb Ewan se po srážce s Girmayem dostal na zem, ale naštěstí se nejednalo o nic vážného a úvodní etapu mohl dokončit. Stále tak patří mezi hlavní kandidáty na trikot pro nejlepšího sprintera.

  V sobotu se závodilo v časovce, která byla dlouhá devět kilometrů a jela se v hlavním maďarském městě. Nejlepší čas předvedl britský cyklista Simon Yates reprezentující stáj BikeExchange-Jayco, o tři vteřiny za ním zaostal Van der Poel.  

  Poslední týden v Alpách

  Stejná dvojice jezdců je i na prvních dvou místech v průběžném pořadí, ovšem v opačném postavení. Třetí je zatím Tom Dumoulin, který si dosavadní bronzovou pozici vyjel také ve druhé časovkářské etapě jedoucí se v Budapešti.

  Co jezdce čeká v nejbližších dnech? V neděli se pojede jedna z nejdelších etap ze všech připravených. Startovat se bude v Kaposváru a finišovat se bude v Balatonfüredu, dohromady cyklisté najedou 201 kilometrů.

  Následovat bude jednodenní volno, ve kterém se všichni letecky přemístí na jih Itálie. Potom už se pojede jenom ve státě na Apeninském poloostrově. Několik “pětihvězdičkových“ etap přijde na řadu až v samotném závěru, poslední týden se pojede v Alpách.

  V plánu je několik známých cyklistických vrcholů jako jsou Etna, Blockhaus, Mortirolo, Pordoi, Passo Fedaia neboli Marmolada. Dohromady peloton urazí 3445 kilometrů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno