5.8 C
    Středa 24. dubna 2024

Plzeňský Qose za B tým napadl sudího. Hrozí mu až dvouletý trest, klub chystá reakci

Letní posila Viktorie Plzeň Kristi Qose předvedl prvotřídní zkrat za B tým v ČFL. Po vyloučení strčil do rozhodčího a hrozí mu až dvouletá stopka.

Sedmadvacetiletý Qose do Plzně přestoupil v létě ze sestupující Karviné. V prvním mužstvu však zatím pořádnou šanci nedostal a teď je pravděpodobné, že ani nedostane. O víkendu totiž albánský fotbalista předvedl „pěkný“ exces v utkání ČFL proti Admiře Praha, kdy nastoupil za B tým Viktorie.

V 63. minutě třetiligového utkání Qose v přerušené hře strčil do protihráče a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Výrok sudího Marka Pilného, který je známý zejména kvůli opilecké aféře v ligovém utkání v Příbrami, však plzeňský středopolař neunesl.

Po udělené červené karty se sudím chvíli diskutoval, ten se pak otočil a odkráčel pryč. Qose však oběma rukama strčil Pilného do zad, který se pak poroučel k zemi.

Rozhodčí do oficiálního zápisu o utkání uvedl. „Červená karta během zápasu, hrubé nesportovní chování, prudké úmyslné strčení do soupeře oběma rukama do oblasti hrudníku v přerušené hře, přičemž došlo k pádu domácího hráče na hřiště. Následně po udělení červené karty hostující hráč číslo pět prudce úmyslně strčil oběma rukama do oblasti zad rozhodčího, přičemž došlo k pádu rozhodčího na hrací plochu.“

Případ bude soudit disciplinární komise Řídící komise pro Čechy. Napadení rozhodčího hráčem bývá trestáno až dvouletým distancem. Pokud by disciplinárka byla tolerantní a mírná, může být trest „jen“ poloviční.

Albánec je aktuálně mimo kádr Plzně a nepřipravoval se s týmem na odvetu kvalifikace o Ligu mistrů. „Situaci vnímáme a řešíme ji. Qose není v nominaci na utkání, ani se momentálně nepřipravuje s prvním týmem. Ke všemu se vyjádříme po odvetě s Karabachem,“ řekl pro idnes.cz plzeňský mluvčí Václav Hanzlík.

Utkání nakonec skončilo výhrou Pražanů 3:1, když Aritma dvakrát skórovala právě při přesilovce po vyloučení. Béčku Viktorie nepomohli ani další hráči z A týmu, třeba obránce Kaša či forvard Trusa.

Qose naskočil v Plzni v lize na poločas souboje s Pardubicemi, pět minut na hřišti pobyl při utkání druhého předkola Ligy mistrů v Helsinkách a na minutu naskočil v další fázi proti Tiraspolu. V Česku působí od roku 2020, kdy do Karviné odešel po čtyřech letech na Slovensku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.