12.8 C
    Sobota 18. května 2024

Plzeň z trápení vysvobodila až penalta v nastavení, Bohemka v pohárech končí

Alespoň částečně fotbalisté Plzně zachránili úvodní výsledky českých celků v pohárové Evropě. Díky penaltě v nastavení jdou dál přes kosovskou Dritu. Naopak Bohemians prohráli i podruhé s norským soupeřem.

Bolelo to, bolelo. Fotbalisté Plzně ale nakonec pokračují v pohárové Evropě a odvrátili brzké vyřazení a s tím i pořádný průšvih.

Viktoria nejprve doma hrála s Dritou 0:0, když zahazovala šance. V Kosovu to byl spíš boj. Podmínky velmi nehostinné, víc se nehrálo než hrálo. Domácí tahali čas, dvakrát se ve druhé půli přerušovalo kvůli výpadku světel.

Západočeši se dočkali v 76. minutě teprve druhého gólu v sezoně v osmém poločase, když se trefil Durosimni. Jenže domácí na začátku osmnáctiminutového nastavení vyrovnali.

Zbývalo ještě dost času. Střelec domácí branky se pak nechal hloupě vyloučit. A nakonec ho to mohlo mrzet o to víc. Zdržování se Dritě nevyplatilo. Jeden z jejích hráčů zahrál ve 23. minutě nastavení rukou a Jirka z penalty rozhodl o postupu.

Za mužstvo jsem si oddechl. Přál jsem si, abychom to dokázali. O mě tolik nejde, já jen dělám svou práci. Od začátku ligy to úplně nepřinášelo ovoce a mně bude bylo kluků strašně líto. Je to pro ně dárek, který si sami nadělili,“ zhodnotil pro plzeňský web trenér Miroslav Koubek.

Hned po prvním dvojzápase se s pohárovou Evropou loučí pražští Bohemians. Ty nestačili na norský Bodö/Glimt ani napodruhé a jejich návrat do Evropy končí ve druhém předkole Konferenční ligy.

Bohemians prohráli s Bodö i podruhé. Foto: Bohemians Praha

V Norsku klokani padli 0:3. Svůj domácí duel museli odehrát na Letné, stadionu Sparty. Před dvanácti tisíci diváky dvakrát dotáhli náskok soupeře, ale nakonec prohráli 2:4.

Odehráli jsme daleko lepší zápas, než v Norsku. Přesto je výsledek v podstatě totožný. V úvodu jsme mohli vstřelit gól, který byl ten dvojzápas zdramatizoval. Ve druhé půli jsme se hnali za vyrovnáním, čehož jsme dosáhli. Bodö nám v obou zápasech dalo velkou lekci z produktivity. Soupeř nám ukázal velkou kvalitu a postoupil zaslouženě,“ uvedl kouč Bohemians Jaroslav Veselý.

Ve třetích předkolech se představí kromě Plzně i zbývající dva české celky. Sparta bude o Ligu mistrů bojovat s Kodaní. Slavii čeká v cestě do Evropské ligy ukrajinské Dnipro.

Hokejový zázrak se dnes nekonal. Češi porazili Rakušany 4:0

Za bouřlivého jásotu publika předvedli Češi další výborný výkon a čtvrtou výhrou se dostali na čelo skupiny A. Zároveň se tak pomstili za loňskou porážku v nájezdech, což byla jediná rakouská výhra v historii vzájemných zápasů. Zápas s Rakouskem ale Češi rozhodně nepodceňovali. O tom by mohla vyprávět Kanada i Finsko. Hokejový zázrak se dnes ale v O2 areně nekonal.

Schauffele vyrovnal rekord na turnaji Major. McIlroy a MacIntyre září na US PGA Championship

Xander Schauffele předvedl na US PGA Championship v Kentucky rekordní výkon, když v úvodní fázi turnaje nastřílel 62 ran. Americký golfista, známý svou přesností a zručností, dokázal v pozoruhodném kole bez bogey utopit devět birdie a vytvořil si ve Valhalle tříbodový náskok.

Obrovské překvapení. Rakousko poráží Finsko gólem v poslední sekundě

Rakousko šokovalo hokejový svět dramatickým vítězstvím 3:2 nad Finskem na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024. Podceňovaným hráčům z Rakouska se podařilo zdolat favorizované Finsko, které nikdy předtím v 11 vzájemných zápasech na MS od roku 1957 neporazili. Hokej nemá logiku. Rakousko přepisuje historii této hry.