26.2 C
Czech
Pondělí 22. června 2026

Plzeň z trápení vysvobodila až penalta v nastavení, Bohemka v pohárech končí

Alespoň částečně fotbalisté Plzně zachránili úvodní výsledky českých celků v pohárové Evropě. Díky penaltě v nastavení jdou dál přes kosovskou Dritu. Naopak Bohemians prohráli i podruhé s norským soupeřem.

Bolelo to, bolelo. Fotbalisté Plzně ale nakonec pokračují v pohárové Evropě a odvrátili brzké vyřazení a s tím i pořádný průšvih.

Viktoria nejprve doma hrála s Dritou 0:0, když zahazovala šance. V Kosovu to byl spíš boj. Podmínky velmi nehostinné, víc se nehrálo než hrálo. Domácí tahali čas, dvakrát se ve druhé půli přerušovalo kvůli výpadku světel.

Západočeši se dočkali v 76. minutě teprve druhého gólu v sezoně v osmém poločase, když se trefil Durosimni. Jenže domácí na začátku osmnáctiminutového nastavení vyrovnali.

Zbývalo ještě dost času. Střelec domácí branky se pak nechal hloupě vyloučit. A nakonec ho to mohlo mrzet o to víc. Zdržování se Dritě nevyplatilo. Jeden z jejích hráčů zahrál ve 23. minutě nastavení rukou a Jirka z penalty rozhodl o postupu.

Za mužstvo jsem si oddechl. Přál jsem si, abychom to dokázali. O mě tolik nejde, já jen dělám svou práci. Od začátku ligy to úplně nepřinášelo ovoce a mně bude bylo kluků strašně líto. Je to pro ně dárek, který si sami nadělili,“ zhodnotil pro plzeňský web trenér Miroslav Koubek.

Hned po prvním dvojzápase se s pohárovou Evropou loučí pražští Bohemians. Ty nestačili na norský Bodö/Glimt ani napodruhé a jejich návrat do Evropy končí ve druhém předkole Konferenční ligy.

Bohemians prohráli s Bodö i podruhé. Foto: Bohemians Praha

V Norsku klokani padli 0:3. Svůj domácí duel museli odehrát na Letné, stadionu Sparty. Před dvanácti tisíci diváky dvakrát dotáhli náskok soupeře, ale nakonec prohráli 2:4.

Odehráli jsme daleko lepší zápas, než v Norsku. Přesto je výsledek v podstatě totožný. V úvodu jsme mohli vstřelit gól, který byl ten dvojzápas zdramatizoval. Ve druhé půli jsme se hnali za vyrovnáním, čehož jsme dosáhli. Bodö nám v obou zápasech dalo velkou lekci z produktivity. Soupeř nám ukázal velkou kvalitu a postoupil zaslouženě,“ uvedl kouč Bohemians Jaroslav Veselý.

Ve třetích předkolech se představí kromě Plzně i zbývající dva české celky. Sparta bude o Ligu mistrů bojovat s Kodaní. Slavii čeká v cestě do Evropské ligy ukrajinské Dnipro.

Sledujte nás na sítích

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Mohamed Salah ukončil dlouhé čekání. Egypt slaví historicky první vítězství na mistrovství světa

Po letech zklamání přišel okamžik, na který egyptský fotbal čekal téměř celé století. Mohamed Salah dovedl reprezentaci k historicky prvnímu vítězství na mistrovství světa, když dvěma klíčovými momenty ve druhém poločase zlomil odpor Nového Zélandu. Egypt je nyní velmi blízko postupu do vyřazovací fáze a jeho největší hvězda konečně prožila vysněný okamžik na největší fotbalové scéně.

MS ve fotbale nabídlo dominanci Španělska, další překvapení Kapverd i trápení Belgie

Druhé kolo skupin mistrovství světa přineslo několik výrazných příběhů. Španělsko napravilo zaváhání z úvodního zápasu a rozstřílelo Saúdskou Arábii. Kapverdy znovu zaskočily favorita, když po remíze se Španělskem obraly také Uruguay. Belgie naopak ani napodruhé nedokázala zvítězit a po bezbrankové remíze s Íránem si zkomplikovala boj o postup.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Mohamed Salah ukončil dlouhé čekání. Egypt slaví historicky první vítězství na mistrovství světa

Po letech zklamání přišel okamžik, na který egyptský fotbal čekal téměř celé století. Mohamed Salah dovedl reprezentaci k historicky prvnímu vítězství na mistrovství světa, když dvěma klíčovými momenty ve druhém poločase zlomil odpor Nového Zélandu. Egypt je nyní velmi blízko postupu do vyřazovací fáze a jeho největší hvězda konečně prožila vysněný okamžik na největší fotbalové scéně.

MS ve fotbale nabídlo dominanci Španělska, další překvapení Kapverd i trápení Belgie

Druhé kolo skupin mistrovství světa přineslo několik výrazných příběhů. Španělsko napravilo zaváhání z úvodního zápasu a rozstřílelo Saúdskou Arábii. Kapverdy znovu zaskočily favorita, když po remíze se Španělskem obraly také Uruguay. Belgie naopak ani napodruhé nedokázala zvítězit a po bezbrankové remíze s Íránem si zkomplikovala boj o postup.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.